حسين کعبي: هرگز سه نفر را نمي‌بخشم
شماره خبر : 144976
کاپيتان سپيدرود با اميدواري بالايي از بقاي سرخپوشان پرهوادار در ليگ برتر صحبت مي‌کند.

سپيدرود سال 96 را با افتخار بزرگ صعود به سطح اول فوتبال ايران و ليگ برتر استارت زد و حسين کعبي با پنالتي سرنوشت‌ساز خود اين رويا را تبديل به واقعيت کرد.

 

اتفاقات جالبي برايت در سال جديد رقم خورد.


فوق العاده بود. نسبت به بقيه سال‌ها براي من بهترين بود. توانستم به ليگ برتر برگردم. حضور در سپيدرود و در نهايت صعود به ليگ برتر هم بهترين خاطره من شد. کار کردن با علي کريمي هم به جذابيت آن اضافه کرد. خداراشکر اتفاق تلخي نبود و همه چيز خوب بود.

 

مهمترين اتفاق اما به نظر همان پنالتي نفس‌گير و سرنوشت‌سازي بود که در دقايق پاياني بازي مقابل نساجي زدي و تيم به ليگ برتر صعود کرد باشد.
گلزني از روي نقطه پنالتي و صعود به ليگ برتر فوق العاده بود. اين خواسته خدا و دعاي مردم بود. آنها هيچ زمان ما را تنها نگذاشتند و هميشه قدردان آنها هستيم. هر زمان پيش امام رضا رفته‌ام خواسته‌هايم برطرف شده است. در عمرم پنالتي نزده بودم؛ اين خواسته خدا بود تا دوباره اسمم روي زبان ها باشد. دنبال مشهور بودن نبودم و جواب آنهايي که با آّبرويم بازي کردن را دادم.

 

پس دل پر دردي داري و دنبال حلال کردن در سال نو هم نخواهي بود؟


صد در صد. سه نفر در زندگي من حضور دارند و هر سه هم سرمربي هم هستند. نمي‌دانم چرا از اسم من سوء استفاده کردند. رفيق من از پشت به من خنجر زد! اسم‌شان را هم نمي‌برم تا مطرح نشوند. البته در زندگي فوتبالي و روزهاي خوبي که داشتم مردهاي بزرگي هم حضور داشتند؛ بعد از خانواده‌ام، وينگو بگوويچ، حسين فرکي، برانکو ايوانکوويچ و دکتر دادکان هستند. دادکان مثل کوه پشتم بود. براي من مقابل خيلي‌ها ايستاد.

 

چه شد که مدتي در فوتبال حضور نداشتي؟


به اصرار مادر خانمم و پسرم به فوتبال برگشتم. به خاطر فوت برادرم قيد فوتبال را زده بودم. اتفاق خوب افتاد و تصميم گرفتم دوباره برگردم. در اين دو سال و اتفاق هايي که افتاده دوستانم را شناختم. براي من جذاب بود که آدم هايي که تنهايم گذاشتند بعد از دو سال ديگر نيستند. ايمان مبعلي و عادل کلاه کج دو دوست قديمي هستند که هنوز از احوال يکديگر با خبر هستيم. جواد نکونام و علي کريمي دو آدم در زندگي من هستند که خيلي مردند!


کاپيتان سپيدرود مي‌تواند اين اميدواري را به هواداران تيمش در خصوص بقا در ليگ برتر بدهد؟


تمامي مردم شهر دغدغه‌شان سپيدرود است و قول مي‌دهم که تيم مي‌ماند. قول الکي نيست و مطمئنم اين اتفاق مي‌افتد.

 

با تيم ملي سابقه بازي در جام جهاني وتقابل با پرتغال را داري. به نظرت شرايط تيم ملي در روسيه چطور خواهد بود؟


قطعا کار سختي داريم. با اين وضعيتي که فوتبال ما فعلا دارد بسيار دشوار خواهد بود. بازي با تيمي مانند سيرالئون براي ما جالب نيست. چرا ما نبايد با تيم هاي مطرح بازي کنيم و پول بدهيم تيمي به کشورمان بيايد بازي کنيم. همين پول چرا به تيم هاي باشگاهي تزريق نمي‌شود تا مشکلات مالي‌شان را برطرف کنند. از کسي انتقاد ندارم اما سوال اينجاست چرا تيم‌هايي که در شخصيت فوتبال ما نيستند بازي مي‌کنيم. فوتبال ما کلا مشکل مديريتي دارد.


براي مثال ما چند مدير ورزشي در فوتبال کشورمان داريم.انگشت شمارند. همين مشکلات زيادي را ايجاد مي‌کند. خيلي‌ها باشگاه‌داري مي‌کنند که قوانين اوليه فوتبال را نمي‌دانند. به دنبال درآمدزايي خودشان هستند. براي مثال چرا محمدرضا مهاجري و با اين شخصيت چرا بايد از کورس صدرنشيني با ندانم‌کاري برخي خارج شود و با کسر امتياز به تيم هاي پايين جدولي اضافه شود. اينها ناراحت کننده است.

ارسال در: يکشنبه 5 فروردين ساعت 12:35 (1397/1/5)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن