وضعيت بحراني استقلال پيش از ديدار با نفت/ 12 غايب در انتظار شفر!
شماره خبر : 144856
اگر استقلال بتواند نخستين بازي سال 1397 را با موفقيت پشت سربگذارد خط بطلاني بر شروع هاي بد در دو فصل اخير خواهد کشيد.

بازي هاي هفته 26 ليگ برتر روزهاي 9 و 10 و 11 فروردين برگزار خواهد شد؛ يعني دو روز پس از بازي تدارکاتي تيم ملي ايران مقابل الجزاير در اتريش. اين در حاليست که دو تيم استقلال و پرسپوليس به علت داشتن چند ملي پوش در اردوي تيم ملي مخالف برگزاري مسابقه در روز 9 فروردين هستند. البته وضعيت شاگردان شفر به خاطر داشتن 5 بازيکن اصلي در اردوي اتريش بغرنج تر به نظر مي رسد.

  استقلال از هر نظر براي در اختيار داشتن بازيکنانش در مضيقه است که بخشي از آن به تيم ملي و اردوي لازم الاجرايش ربط دارد و بخشي به اتفاقات عادي در عالم فوتبال اعم از مصدوميت و محروميت!

استقلال همانقدر که فصل شانزدهم را بد آغاز کرد فصل هفدهم را با وضعيتي بدتر استارت زد و حالا در آغاز سال 1397 بار ديگر به نوعي در سرآغازي ديگر با چالش نداشتن بازيکن براي يک ديدار ليگ برتري مواجه شده است.

بر اساس اين گزارش، اين تيم بايد روز نهم فروردين رودرروي نفت تهراني به ميدان برود که با تغيير در کادر مديريتي و فني اش طي هفته هاي منتهي به پايان فصل نتايج بهتري بدست آورده و حتي با يک تساوي مقابل استقلال مي تواند جايگاهش در منطقه خطر (سقوط) را بهبود ببخشد.

*غيبت 5 ملي پوش!

استقلال سيد حسين حسيني، روزبه چشمي، پژمان منتظري، وريا غفوري و اميد ابراهيمي را در اردوي تيم ملي دارد. اين 5 بازيکن دو روز قبل از بازي استقلال(هفتم فروردين) در ديدار دوستانه تيم ملي مقابل الجزاير در خدمت تيم ملي هستند و بامداد روز هشتم فروردين( يک روز پيش از بازي ) به تهران مي رسند! بازي دادن به اين بازيکنان هم خطر مصدوميت شان را افزايش مي دهد و هم ممکن است قابليت هميشگي شان را نداشته باشند!

*مجيد حسيني!

سيد مجيد حسيني يکي ديگر از بازيکنان استقلال است که در بازي رفت مقابل العين از ناحيه عضله کف پا دچار پارگي شده و هنوز نتوانسته تمرين روي چمن را از سر بگيرد. او که از کانديداهاي حضور در جام جهاني هم هست براي جلوگيري از تشديد مصدوميتش قطعا براي اين ديدار ريسک نمي کند.

*بهنام برزاي!

اين مهاجم خوزستاني که حدود يک ماه پيش از ناحيه کشاله دچار آسيب ديدگي شد تازه از روز جمعه بيست و پنجم اسفند دويدن روي چمن را از سر گرفته و حضور او در ديدار با نفت تهران ريسکي خواهد بود!

*مامه تيام!

مامه باباتيام هم قطعا در اين ديدار غياب است. کسي که اين روزها در آلمان زير نظر پزشک "اوسين بولت" (دونده مشهور جاماييکايي) سرگرم مداواي مصدوميت همسترينگش است مي خواهد هرطور شده به بازي برگشت با الريان در روز 13 فروردين برسد!

*3 غايب مصدوم!

محسن کريمي، لئاندرو پادواني و مهدي قائدي هم 3 بازيکن ديگر استقلال هستند که به ترتيب از ناحيه رباط صليبي، کبد و نخاع دچار مصدوميت شديد شده و بعيد است تا ماه ها بتوانند دوباره به تمرينات برگردند!

*...و يک محروم مهم!

فرشيد اسماعيلي هم محروم است. بهترين پاسور استقلال در دو بازي اخير که سه بار مامه تيام را در موقعيت گلزني قرارداد(با احتساب پنالتي که مقابل العين گرفت) هم براي اين ديدار سه کارته شده  قادر به همراهي استقلال مقابل نفت نيست!

*دست خالي شفر!

قطعا وينفرد شفر با اين همه غايب حق داشت پيش از ترک تهران نسبت به برگزاري ديدار با نفت تهران نگران باشد. او که تيمش با 4 تيم چهارم تا ششم جدول رده بندي يا هم امتياز است يا اختلاف يکي دو امتيازي دارد براي حفظ جايگاه سومي استقلال حداقل به نيمي از اين 12 غايب نياز مبرم دارد.

*باقي مانده هاي استقلال!

سيد مهدي رحمتي، آرمين سهرابيان، خسرو حيدري، اميد نورافکن(که از ليست تيم ملي خط خورد)، فرشيد باقري، ميلاد زکي پور، بويان نايدنوف، داريوش شجاعيان، سرور جپاروف، علي قرباني، جابر انصاري و بهنام برزاي(اگر به شرايط بازي برسد!) 12 بازيکني هستند که مي توانند استقلال را در ديدار با نفت همراهي کنند! گرچه برزاي تازه چند روز است که دويدن روي چمن را از سر گرفته و نايدنوف تازه از مصدوميت رهايي يافته است!

*بخت بالاي جوانان!

در ليست تيم استقلال اسامي بازيکنان جواني هم ديده مي شود که به احتمال زياد شرايط براي بازي کردن شان در اين ديدار بيش از هميشه مهيا خواهد بود. ارشيا بابازاده، حسين توکلي، سينا قادرپور، فرزين نجفي، اميرحسين کارگر و محمدجواد محمدي مرزودي! نفراتي هستند که تقريبا هر روز کنار تيم با بزرگسالان تمرين مي کند.

*اعتراض احتمالي فانوس بدستان!

برگزاري اين ديدار از يک سو مي تواند با اعتراض تيم هاي قعر جدولي و فانوس بدست نيز همراه شود! تيم هايي که در پايين جدول رده بندي با نفت تهران بر سر بقا در جدول ليگ برتر مي جنگند حتما از رويارويي اين تيم با يک "استقلال نصفه و نيمه" گله مند خواهند شد و اين را فرصتي براي نفت و پوئني براي اين تيم تلقي خواهند کرد چون در حالت عادي قطعا استقلال تيمي نيست که به نفت تهران بحران زده امتياز بدهد اما در اين شرايط...!

ارسال در: سه شنبه 29 اسفند ساعت 09:07 (1396/12/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن