احتمال جذاب آسيايي؛ طارمي مقابل پرسپوليس
شماره خبر : 144797
مسابقات ليگ قهرمانان آسيا در منطقه غرب طوري پيش مي‌رود که مي‌تواند يک نبرد استثنايي براي فوتبال ايران به همراه بياورد.

پرسپوليس در گروه سوم ليگ قهرمانان قرار دارد و در صورت صعود، در مرحله يک‌هشتم نهايي بايد به مصاف يکي از دو تيم صعود کرده از گروه نخست برود؛ گروهي که الغرافه با مهدي طارمي هم در آن حضور دارند. پرسپوليس از اين سو در مسير صعود قرار گرفته و الغرافه و طارمي هم در سوي ديگر همين فرآيند را طي مي‌کنند. در گروه اول فعلا تيم الاهلي عربستان با 8 امتياز صدرنشين است و الغرافه قطر و الجزيره امارات هر کدام با 5 امتياز اين تيم را تعقيب مي‌کنند.

در اين بين الاهلي بخت بسيار بالايي براي صعود به‌عنوان تيم اول دارد و الغرافه هم از موقعيت مناسبي براي صعود به‌عنوان تيم دوم برخوردار است. الغرافه هفته آينده بايد در قطر از الجزيره امارات پذيرايي کند و در صورت پيروزي در اين ديدار، تا حد زيادي تکليف صعودکننده‌هاي گروه نخست را يکسره خواهد کرد.

در گروه سوم اما رقابت بين پرسپوليس و السد ميلي‌متري دنبال مي‌شود. هر دو تيم 9 امتيازي هستند و دو بازي ديگر مانده که همين دو بازي، سرنوشت صدرنشين اين گروه را تعيين خواهد کرد. پرسپوليس اگر به‌عنوان تيم نخست گروه بالا برود، به احتمال فراوان در نيمه‌ دوم ارديبهشت بايد با الغرافه و طارمي ديدار کند. اول شدن پرسپوليس در گروهش اگر چه سخت به نظر مي‌رسد اما احتمال آن کم نيست. سرخپوشان اگر دو بازي پاياني خود برابر نسف‌قارشي و السد را با پيروزي به پايان برسانند، به احتمال فراوان صدرنشين خواهند شد.

آنها مي‌دانند که اگر صدرنشين نشوند، در مرحله بعد بايد با الاهلي عربستان ديدار کنند که هم تيم سرسخت‌تري است و هم مسابقه در زمين بي‌طرف برگزار خواهد شد. پس پرسپوليس حداکثر تلاشش را به کار مي‌گيرد تا در اين گروه اول شود که در آن صورت ممکن است در مرحله بعد به الغرافه و طارمي بخورد.

احتمالي که از همين حالا مصاحبه اول فصل مهدي طارمي را به يادمان آورده است. اين مهاجم ملي‌پوش وقتي انتقالش به تيم‌هاي خارجي به خاطر مخالفت پرسپوليس منتفي شد و به تمرين‌هاي پرسپوليس برگشت، گفت: «از شرق آسيا پيشنهادهايي داشتم که حاضر بودند پول رضايتنامه پرسپوليس را هم بدهند اما چون اين تيم‌ها در مراحل بعدي ليگ قهرمانان ممکن بود به پرسپوليس بخورند، از پيشنهادشان چشم‌پوشي کردم. نمي‌خواستم جايي بروم که ناچار شوم جلوي پرسپوليس بازي کنم.»

ارسال در: يکشنبه 27 اسفند ساعت 09:42 (1396/12/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن