پورموسوي: بردهاي فولاد ربطي به پيراهن مشکي نداشت
شماره خبر : 144653
سرمربي فولادي ها مي گويد پس از عدم نتيجه گيري اين تيم در پنج هفته حساس، اکنون تمام تمرکز خود را روي تيم گذاشتند تا بتوانند هفته هاي پاياني را با بهترين نتيجه به پايان برسانند.

سيدسيروس پورموسوي که به همراه تيمش به عنوان يکي از بالانشين هاي جدول رده بندي در ليگ حضور دارند درباره شرايط اخير تيم فولاد خوزستان گفت: ما 5 هفته‌ نتيجه نگرفتيم و پس از شکست مقابل سايپا چند روز تمرينات را تعطيل کرديم و سعي کرديم به لحاظ روحي و رواني شرايط تيم را به روزهاي سابق بازگردانيم تا بچه‌ها دوباره به خودباوري برسند. ما بعد از نتايج بد 5 هفته ابتدايي 17 هفته بدون شکست را پشت سر گذرانديم اما به يکباره همه چيز دست به دست هم داد تا ما نتوانيم 5 هفته مهم و حساسي را با نتيجه پشت سر بگذرانيم. مطمئنا در فاصله يک ماهه تا شروع مجدد ليگ و انجام بازي دوستانه که يکي 24 و ديگري 28 اسفندماه بين تيم ما و صنعت نفت آبادان قرار است در آبادان و اهواز برگزار شود، فولاد را آماده ديدارهاي آتي ليگ‌برتر مي‌کنيم.


او ادامه داد: قبل از فصل حتي افراد نزديک به خود من هم فکر نمي‌کردند فولاد بتواند امسال حتي در ليگ هم بماند. خواسته يا ناخواسته تيم با تغييرات بسياري مواجه شد و در واقع 80درصد تغيير در تيم به وجود آمد. ما يک تيم نوپا به وجود آورديم و برايش برنامه خاصي تعيين کرديم.


سرمربي فولادي ها درباره تحولات اين تيم در هفته هاي آغازين گفت: با اتحادي که از هفته ششم به بعد بين تيم ايجاد شد ما توانستيم 17 هفته پشت سر هم نبازيم و رکوردشکني کنيم و همه از مديرعامل، کادرفني، بازيکنان و همه و همه از نتايج اين تيم رضايت کامل داشته باشند. فکر مي‌کنم با نتايجي که کسب کرديم انتظارات را از خودمان بالا برديم و همه انتظار داشتند که فولاد بايد يکي از گزينه‌هاي قهرماني شود. فشار مسابقات و برگزاري بازي‌هاي پشت سر هم تيم ما را دچار آسيب‌پذيري بيشتري از لحاظ روحي رواني کرد و  حساسيت مسابقات روي ما تاثير گذاشت و همين عوامل باعث شد ما نتوانيم آن نتايج را تکرار کنيم. اما مطمئن باشيد ما ان‎شاءالله با حمايت هواداران و همت بازيکنان و کادرفني در ادامه مسابقات ليگ دوباره آن نتايج را تکرار خواهيم کرد.


او در ادامه گفت: تمام تلاشمان اين است که براي هوادارانمان سهميه آسيايي به دست بياوريم و بعد از چند سالي که فولاد از روزهاي خوبش دور بوده و نتوانسته به بالاي جدول برسد به اين مهم برسيم. ما تمام برنامه‌ها و اهداف‌مان براي فصل آينده است اما وقتي در بازي هاي اين فصل شرايط مهيا شد همه تلاشمان را مي کنيم تا فرصت را از دست ندهيم چون هنوز هم ما اميدوار هستيم.


پورموسوي صحبت هاي خود را اين گونه ادامه داد: مطمئنا اتفاقاتي که در اين چند سال براي فوتبال خوزستان و شهر اهواز رقم خورده به يک عامل بستگي ندارد. به عقيده من اگر هر باشگاه و تيمي با برنامه پيش برود مطمئنا موفق خواهد شد. اما وقتي برنامه کوتاه مدت داشته باشيد يعني بعد از قهرمان يا آسيايي شدن براي بعد برنامه نداريد که در اين صورت دچار مشکل خواهيد شد. بحث استقلال‌خوزستان و شرايط نابسامان اين تيم به اين موضوع برمي‌گردد که اوضاع گروه ملي به هم ريخت و پس از آن باشگاه بي‌سروسامان شد. طبيعتا تيمي که قهرمان مي‌شود بازيکنان خواسته‌ها و مطالبات‌شان به نسبت قبل بيشتر مي‌شود و خواستار بسياري پيدا مي‌کنند که همه اين‌ها به همان برنامه کوتاه مدتي که درباره‌اش صحبت کرديم برمي‌گردد که وقتي من مربي به عنوان مثال قهرمان مي‌شوم ديگر به سقف آرزويمان دست پيدا کردم و ديگر هيچ آرزويي ندارم و همه اين‌ها دست به دست هم مي‌دهد تا شما در سال دوم و سوم نتوانيد موفقيت بدست بياوريد. اما مطمئنا براي رسيدن موفقيت در فولاد چنين نخواهيم کرد و ان‎شاءالله با برنامه‌تر و با هدف‌تر پيش خواهيم رفت.


سرمربي فولادي ها درباره بدشانسي اين تيم در ادامه رکورد نباختن هاي اين تيم گفت: بدشانسي فولاد در پاره شدن روند موفقيت‌هايش از آنجايي شکل گرفت که بازي ما با پيکان به تعويق افتاد. ما قبل از بازي با پيکان مقابل نفت و استقلال‌خوزستان تساوي کسب کرده بوديم که همين موضوع باعث شد تا هواداران ما صبوري نکنند و احساسي عمل کنند. آنها در اين بازي دائما به تيم اعتراض مي‌کردند که موج منفي‌اي به تيم وارد شد براي همين در بازي با پيکان اگر بچه‌هاي ما با تفکر بيشتر بازي مي‌کردند حالا نمي‌گويم برنده مي‌شديم اما مطمئنا نتيجه‌اي که کسب مي‌کرديم باخت نبود. بازيکنان در آن بازي به آب‌و آتش زدند تا ما آن بازي را ببريم اما متاسفانه آن اتفاق بد رخ داد و ما در دقايق پاياني گل خورديم.


سيروس پورموسوي درباره رنگ مورد علاقه خود يعني مشکي و حرف و حديث هايي که حول پيراهن وي مطرح شده بود نيز اين گونه جواب داد: من از قديم مشکي مي‌پوشيدم و به رنگ مشکي علاقمندم در تمام مقاطعي که سرمربيگري کرده‌ام پيراهن مشکي برتن داشتم فقط زماني که کمک مربي بودم مجبور به پوشيدن لباس ورزشي بودم به جز آن در اکثر مواقع ترجيح دادم مشکي بپوشم. در دو سال اخير هم که سرمربي دو تيم آبي و قرمز خوزستان بودم به خاطر حساسيت هواداران نه مي‌توانستم رنگ آبي بپوشم و نه قرمز حتي يادم مي‌آيد در ديدار مقابل استقلال تهران بازي زير نور بود که من پيراهن زرد برتن داشتم و کمک داور گفت من نمي‌توانم تشخيص بدهم و به خاطر همين کاور رنگ ديگري برتن کردم. البته امسال با رنگ‌هاي ديگر پيراهن هم کنار نيمکت بودم ولي خب بيشتر مواقع پيراهن مشکي با دکمه‌هاي سفيد برتن مي‌کنم. در واقع از فروشگاهي که پيراهن مشکي‌ام را تهيه مي‌کنم برايم دکمه‌هاي سفيد هم مي‌فرستند که دکمه‌هاي مشکي پيراهنم را با دکمه‌هاي سفيد عوض مي‌کنم. معتقدم پيراهن مشکي با دکمه‌هاي مشکي براي مراسم ترحيم است و پيراهن مشکي با دکمه‌هاي سفيد مجلسي‌تر است! بعد از هفته‌ها تصميم گرفتم پيراهن مشکي نپوشم تا روي بچه‌ها تاثير منفي نگذارد که همه بعد از آن گفتند پورموسوي 17 هفته با اين پيراهن نباخته بود اما حالا 3 باخت پشت سر هم داشته و من براي همين آن پيراهن را پوشيدم که اصلا چنين نظريه‌اي درست نبود.


او درباره دستاورد خود از سال 96 نيز گفت: سال 96 برايم فراز و نشيب بسيار داشت. من در استقلال‌خوزستان خيلي بد شروع کردم باتوجه به شرايطي که در اين تيم گريبانگير ما شد اما هرچه به سمت پايان رفتيم هم در ليگ ايران و هم آسيا توانستيم موفق ظاهر شديم. اما در فولاد عکس آن رقم خورد و خيلي خوب کارم را شروع کردم اما آخرهاي 96 مخصوصا بهمن و اسفند با مشکل برخورديم و خدا را شکر خيلي به موقع اين بازي‌ها تعطيل شد تا ما بچه‌هايمان بتوانيم جمع کنيم و يک ريکاوري روحي رواني داشته باشيم و خيلي خوب بتوانيم برگرديم. مطمئن هستم سال 97 سال خوبي براي فولاد خواهد بود.


پورموسوي ادامه داد: موفقيت يک سرمربي فقط به خودش مربوط نيست و خيلي عوامل موثر هستند. ما در بعضي بازي‌ها اشتباهات داوري باعث شد تا ما نتوانيم موفق باشيم مثل بازي با پرسپوليس، بازي گسترش که پنالتي صددرصد براي ما گرفته نشد و يک جاهايي هم احتمال دارد اشتباهات به نفع شما باشد. در کل عملکرد بازيکن در کارنامه سرمربي تاثيرگذار است. اشتباهات داوري همين‌طور، مطبوعات، بدشانسي‌ها و ... عملکرد خوب يک سرمربي فقط به خودش بستگي ندارد بلکه همه عوامل از باشگاه بگيريد تا اتفاقات فوتبالي همه و همه در کارنامه سرمربي تاثيرگذار است.


سرمربي فولادي ها در پايان درباره بهترين سرمربيان فوتبال ايران در سال 96 گفت: اگر بخواهيم موفق‌ترين سرمربيان ايراني و خارجي را در ايران بخواهيم مثال بزنيم خب طبيعتا برانکو و امير قلعه‌نويي موفق‌ترين سرمربيان سال 96 بوده‌‌اند.

ارسال در: چهارشنبه 23 اسفند ساعت 15:47 (1396/12/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن