کريمي: روياي بازي در جام جهاني از بچگي همراه تمام فوتبال‌دوستان است
شماره خبر : 144596
هافبک تيم ملي فوتبال ايران مي گويد انجام تمرينات ويژه کادر فني به ما بازيکنان داخلي کمک مي کند تا به سطح بازيکنان لژيونر نزديک شويم.

علي کريمي درباره تمرينات تيم ملي فوتبال ايران که با حضور تعدادي از بازيکنان داخلي در جريان است، اظهار کرد: پس از آخرين بازيمان در ليگ و دو روز استراحت، تمرينات خود را دوباره با تيم ملي آغاز کرده ايم. کادر فني تا قبل از بازيهاي تدارکاتي سطح تمريني خوبي را به همراه فشار لازم در نظر گرفته تا بتوانيم در پايان اين اردو و بازيهاي دوستانه به آمادگي بهتري دست پيدا کنيم.

او درباره روياي حضور در جام جهاني به همراه تيم ملي ايران گفت: روياي بازي در جام جهاني از بچگي همراه تمام کساني است که فوتبال را دوست دارند. طبيعتا من هم هيجان زده هستم و تمام تلاشم را مي کنم تا به اين آرزو برسم. تنها سه ماه تا جام جهاني زمان باقي است. ما بايد تمام تلاش مان را انجام دهيم تا بتوانيم در اين مدت به لحاظ بدني به سطح بازي در جام جهاني و رقابت با تيم هايي نظير مراکش، اسپانيا و پرتغال نزديک شويم. در روسيه قرار است از پرچم ايران در بزرگترين مسابقات ورزشي دنيا دفاع کنيم بنابراين بايد به بالاترين آمادگي لازم دست پيدا کنيم.

کريمي با اشاره به حضورش در کرواسي و تمرينات ويژه کادر فني براي بازيکنان داخلي تيم ملي اظهار کرد: من سال گذشته در ليگ کرواسي حضور داشتم. طبيعتا خيلي خوب متوجه شده ام که بين ليگ ايران و ليگهاي اروپايي و به تبع آن بين بازيکناني که در ليگ ايران بازي مي کنند با بازيکناني که در اروپا مشغول هستند تفاوت زيادي به لحاظ بدني و آمادگي جسماني وجود دارد. اگر مي خواهيم با رقباي خود در جام جهاني رقابت کنيم، نخستين پارامتر آمادگي بدني و وضعيت فيزيکي است. اين شرط موفقيت يک تيم در جام جهاني است. بازيکناني که در اروپا حضور دارند از اين لحاظ بدني با بازيکنان داخلي متفاوت هستند بنابراين بازيکنان داخلي بايد بيشتر تمرين کنند تا به حد نصاب لازم برسند.

او به امکانات و تجهيزات فراهم شده در مرکز پک اشاره کرد وگفت: روزي که وارد پک شدم، سورپرايز شدم. امکانات و تجهيزاتي که اينجا وجود دارد با باشگاههاي خوب اروپايي برابري مي کند. محيط پک هم کاملا حرفه اي است و اين موضوع به بازيکنان خيلي کمک مي کند. من چند بار که مصدوم شدم، براي درمان به اين مرکز آمدم و با امکاناتي که در پک فراهم است و زير نظر کادر پزشکي و فني تيم ملي توانستم دوباره به شرايط خوب باز برگردم. البته کشوري با 80 ميليون نفر جمعيت بايد صد مرکز مانند پک داشته باشد اما حالا که متاسفانه اين تعداد مرکز مجهز نداريم، باز جاي شکرش باقي است که اين امکانات براي تيم هاي ملي و بازيکنان فراهم است. اين مرکز به آماده سازي بازيکنان و حفظ روند خوب يا درمان مصدوميت خيلي کمک مي کند.

کريمي افزود: من چند بار مصدوم شدم که در اين چند مرتبه به پک آمدم و هر وقت به اين مرکز آمدم کادر پزشکي و فني تيم ملي آماده بودند که به من به عنوان بازيکني مصدوم کمک کنند. تلاشي که اين کادر انجام مي دهد بايد عنوان شود چون آنها هر کاري از دستشان بر بيايد براي بازيکنان تيم ملي انجام مي دهند تا بازيکنان بتوانند در بهترين شرايط فيزيکي و بدني قرار گيرند.

او در پايان گفت: اميدوارم که تيم ملي در سه ماه باقي مانده تا جام جهاني حمايت هاي لازم را پشت سر خودش داشته باشد تا بتوانيم با دفاع از پرچم ايران در جام جهاني نتايج و عملکرد خوبي ارائه کنيم.

ارسال در: دوشنبه 21 اسفند ساعت 15:54 (1396/12/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن