شجاعي و بازآفريني يک حادثه تلخ تاريخي در يونان
شماره خبر : 144032
آاک آتن بدون شکست از ليگ اروپا حذف شد. آنها در ورزشگاه المپيک کي‌يف و زير بارش برف، تيم برتر زمين بودند.

در حالي که دو ستاره‌شان را نداشتند. قبل از سفر به کي‌يف، در سوپرليگ يونان با هت تريک ورانيه بوسنيايي 4-0 مقابل سانتي پيروز شدند (ورانيه در جام جهاني مقابل ايران بازي کرد) مارکو ليوايا مهاجم شماره 10 کروات نيز مثل ورانيه در برابر دينامو غايب بود.


آاک در کي‌يف، بيست و پنجمين بازي بدون شکست را سپري کرد که بهترين رکورد در تاريخ باشگاه است. در ديدارهاي اخير، شجاعي غير از دو بازي که بخاطر آنفولانزا از دست داد، 90 دقيقه به عنوان بازيساز قلب تپنده، در خدمت تيمش بود.عملکرد مسعود شجاعي مقابل دينامو را بايد در 90 دقيقه سنجيد که خط مياني ميزبان را از کار انداخته بود. در حالي که دينامو بازي رفت در آتن و در غياب مسعود، به مراتب بازي بهتري ارائه کرد و حتي سزاوار برد بود.مسعود با پاس‌هاي بي نقص خود، فرصت‌هاي متعددي را براي مهاجم آرژانتيني‌شان مهيا ساخت و در دفاع نيز يک گل حتمي را دفع کرد.

پس از موقعيتي که شجاعي از دست داد، آاک سه تعويض انجام داد. دو مهره‌ جوان اما خسته هجومي، همچنين يکي از هافبک‌هاي دفاعي را بيرون کشيد اما مسعود 33 ساله اما قبراق در زمين ماند.مانولو سرمربي آاک گفت: «هدر دادن موقعيت براي هر مهاجمي پيش مي‌آيد. مهم اين است که مسعود خود را در بهترين موقعيت‌ها قرار مي‌داد و حالا نگاه ما به دو جامي است که پيش رو داريم.»

براي آخرين تيم باقي مانده از يونان در ليگ‌هاي اروپايي، گل شدن توپ مسعود و صعود آاک، او را تبديل به بت مي‌کرد و احتمالاً از فرودگاه، روي دست هواداران به خانه مي‌رفت. شب فوتبالي خوب او با هدر دادن اين موقعيت، خراب شد.

فرصت اما همچنان باقي است. آاک در صورت صعود، شانس ناچيزي براي رسيدن به مراحل بالاتر داشت. آنها 24 سال است قهرمان سوپرليگ نشده‌اند و پيشنهاد پيراهن شماره 24 به مسعود هم به اين خاطر بود که خريد زمستاني را ستاره اقبال تيم‌شان کنند.


هواداران آاک از شجاعي و همبازيانش، برد دوشنبه در زمين آتروميتوس را مي‌خواهند. با توجه به احتمال پيروزي المپياکوس در زمين پائوک (صدرنشين)، آاک با غلبه بر آتروميتوس مي‌تواند به صدر جدول برگردد.آنها در جام حذفي هم به نيمه نهايي رسيده‌اند.

شجاعي و بازآفريني يک حادثه تاريخي در يونان


جالب اينکه از دست رفتن موقعيت حساس شجاعي تداعي گر يک اتفاق مهم در 20 سال پيش است . دميس نيکولايديس از اسطوره‌هاي آاک که 125 گل برايشان زده، سال 1998 در جام برندگان جام اروپا مقابل لکوموتيو مسکو، موقعيت طلايي را مقابل دروازه از دست داد و گل خالي را نزد تا عقاب‌هاي زرد و سياه از راهيابي به مرحله يک‌چهارم نهايي باز بمانند. نيکولايديس که به آتلتيکو مادريد، با يونان قهرمان يورو 2004 شد.


دوران هشت ساله نيکولايديس در آاک، جزو همين انتظار 24 ساله براي قهرماني در سوپرليگ است. اما شجاعي برخلاف او مي‌تواند قهرماني در سوپرليگ را تجربه کند. جامي که بخش بزرگي از جمعيت پايتخت يونان، در تب و تاب تصاحب آن مي‌سوزند.

ارسال در: جمعه 4 اسفند ساعت 14:12 (1396/12/4)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن