کي‌روش قيد برنامه 90 را مي‌زند؟
شماره خبر : 143994

اين بخشي از بيانيه فدراسيون فوتبال است که بايد آن را دوباره مرور کنيم‌‌؛ «اين فدراسيون با احترام کامل به افکار عمومي ملت شريف ايران و اهالي خانواده بزرگ و خدوم رسانه، به منظور حفظ آرامش فضاي فوتبال کشور و تمرکز بر موفقيت تيم ملي تا سر حد امکان از پاسخ‌گويي رسانه‌اي به اظهارنظر‌هاي شخصي خودداري خواهد کرد.»

اين بيانيه که بسيار محترمانه نوشته شده نشان مي‌دهد فدراسيون فوتبال در يک اتفاق بسيار فوق‌‌‌العاده به دنبال آرامش تيم ملي و فضايي است که براي فوتبال ملي در جام جهاني‌ پديدار خواهد شد.

فدراسيون فوتبال مي‌داند کي‌روش عادت ندارد وقتي حرف و سخني عليه خودش مي‌شنود سکوت کند. کار کي‌روش از گذشته تا امروز سکوت نبوده و نيست. کي‌روش اهل بحث و حتي گاهي وقت‌ها مجادله است و اجازه هم نمي‌دهد کسي به حريمش تجاوز کند.

ورود به خطوط قرمز تيم ملي و بحث کردن درباره شرايط دستياران او که نوعي تهمت براي کي‌روش محسوب مي‌شد باعث شد کي‌روش از فردوسي‌پور و عوامل برنامه 90 تقاضايي را مطرح کند. فدراسيون فوتبال نيک مي‌داند اگر کي‌روش به اين برنامه برود با عنايت به سطح ادبيات و استدلال‌هاي او، کار به شدت بيخ پيدا خواهد کرد. در حالي که چند ماه مانده به جام جهاني‌ همه کشورها مي‌کوشند تيم‌هاي ملي خود را تقويت کنند در اين‌جا تازه بحث مي‌کنند مدرک مربي‌گري دستيار کي‌روش به تازگي اخذ شده است! همه کشورها با انجام بازي‌هاي تدارکاتي و اردوهاي مناسب تلاش کرده‌اند در جام جهاني‌ روسيه حضوري خيره‌کننده داشته باشند اما ما در اينجا مي‌کوشيم تيم ملي را هرچه بيشتر خلع سلاح کنيم.

در هر حال با رويکرد جديد فدراسيون فوتبال مشخص نيست کي‌روش به برنامه 90 خواهد رفت و به ابهاماتي که مطرح شده پاسخ خواهد داد؟ کي‌روش از اينکه مقابل هر اتهامي سکوت کند دل خوشي ندارد و بي‌گمان نمي‌پسندد اين بار هم عقب‌نشيني کند اما تاکتيک فدراسيون فوتبال به نظر مي‌رسد در اين مقطع زماني بحث و مجادله نيست.

شايد براي کي‌روش هم بد نباشد به جاي اين پاسخگويي‌ها به فکر تيم ملي باشد و ذهن و روحش را از مسائل آزاردهنده خلاص کند. هرچه هست کي‌روش کارنامه‌اي در فوتبال ايران دارد که حتي اگر درباره‌‌اش بحث هم نکنيم طبق آمار و فرمول‌هاي ساده به تمام دنيا نشان مي‌دهد اين مرد در فوتبال ايران چه کرده است...

ارسال در: پنجشنبه 3 اسفند ساعت 00:27 (1396/12/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن