در اتاق فکر پرسپوليس چه مي گذرد ؟
شماره خبر : 143983
تورج عاطف


باخت همواره پر حکايت تر از بردها واکاوي مي شود وباخت پرسپوليس هم چنين  است .سال گذشته الهلال چنين پيروزي را در مقابل پرسپوليس و با يک مهاجم سوريه اي کسب کرد و امسال شاهديم مهاجم الجزايري  السد  مي تواند به  واسطه بازي ضعيف پرسپوليس در صدر گل زنان قرار گيرد.
بايد به ريشه ها نگاه کرد و شايد نگاهي به چند يادداشت فرزاد حبيب الهي که بعنوان آناليزور در کنار برانکو ايوانکوويچ فعاليت مي کند مي تواند منشا سوالهاي فني باشد که با او مي توان مطرح کرد
فرزاد حبيب الهي در يادداشت در سايت آي اسپورت  که در 9 شهريور ماه 1396 نگاشته شده است به دنبال اين است که  توسعه فني تيم ملي ايران را پيش بيني کرده و ببيند که افکار  ري اکتيو و يا واکنشي  کي روش به پرو اکتيو و يا کنشي در جام جهاني  تبديل مي شوند ؟آيا تيم ملي به روش هاي ديگر يعني بازي با دو فوروارد روي مي آورد ؟
او در يادداشتي ديگر که دو روز زودتر يعني در 7 شهريور 1396نگاشته بود معتقد بود مرداني چون مورينيو و پپ گوارديولا قهرماني را قرباني جا انداختن سبک بازي مورد نظرشان در تيمهاي منچستري مي کنند و جدال براي قهرماني  ما بين چلسي و تاتنهام است ( که البته اين اتفاق رخ نداد ).
مي پرسيم  در اتاق فکر پرسپوليس که بي شک همين تئوري يعني جا انداختن سبک بازي و سپس توسعه فني آن است چه الگوئي در مورد استفاده از سيستم 2-4-4  با دو هافبک تدافعي طراحي شده است ؟  بعنوان مثال مردان هافبک مياني مي توانند  بازيکناني با حداقل قابليت هاي فني  نظير تکنيک فردي و خلاقيت و سرعت و آمادگي جسماني باشند؟
توسعه فني  مرداني که در اين مدت حداقل دو ساله در اين پستها به کار گرفته شده اند به چه دليل داراي اين شيب منفي تند است ؟
  در سيستم مورد نظر کادر فني پرسپوليس  شاهديم که مردان کناري " مدافعين و وينگر ها " کمتر با هم  همکاري  داشته و توسعه فني در آنها مشاهده نمي شود. نمونه  توسعه فني در بين مدافعين کناري را مي تواند در نقش آلبا در بارسلونا امسال نسبت به سالهاي گذشته ديد اما مدافعين چپ و راست پرسپوليس  بسيار ضعيف تر از سابقه خودشان بازي مي کنند و همين طور رشدي در احمد زاده  و بيرانوند و منشا وکاميابي نيا... نمي بينيم  .
با  اشاره به نقل قول ايشان کرد که  گفته اند "در فوتبال هيچ چيز خالي تر از يک صحنه خالي نيست .»  اضافه مي کنم که صحنه  تئاتر پرسپوليس در هفته هاي اخير پر از نقش هاي اشتباهي براي  مردان اشتباهي شده است که ضعف فوتبال داخلي ما آنها را نمايان نساخته است اما در آسيا حکايت ها به گونه ديگر هستند

ارسال در: چهارشنبه 2 اسفند ساعت 18:24 (1396/12/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن