کفاشيان: به عنوان مطلع به کميته اخلاق رفتم
شماره خبر : 143763
رييس کميته فوتسال ايران گفت: در تمام اين سال‌ها يک دلار از پول ايران در فيفا و AFC به حساب هوشنگ مقدس نرفته است.

علي کفاشيان درباره قهرماني تيم ملي فوتسال در قهرماني آسيا گفت: بعد از اين که بازي‌هايي در ترکمنستان داشتيم و قهرمان شديم، همه گفتند تيم‌هاي اصلي به آنجا نرفتند. بار ديگر بازيکنان ما ثابت کردند بهترين تيم آسيا هستند و بعد از قهرماني تمام عناوين فردي را کسب کردند. ضمن اين که بازيکنان تيم ملي فوتسال خيلي با اخلاق هستند و بايد قدردان آنها باشيم.

 

 او درباره مشکلات مربوط به تغذيه بازيکنان تيم ملي در چين تايپه و نبود آشپز در کنار تيم ملي در حالي که رييس هيات فوتبال شيراز با اين تيم به چين تايپه رفته است گفت: AFC و کشور ميزبان مسئول تهيه غذاي همه کشورها است. از طرفي رييس هيات فوتبال شيراز مدرس فوتسال است. اگر به تيم ملي ژاپن نگاه مي‌کرديد، آنها پنج، شش نفر را با خود براي آناليز بازي‌ها آورده بودند. او عضو کميته فني و توسعه ما است و او را انتخاب کرديم که بازي‌ها را آناليز کند. نبايد ناراحت باشيم. ما در اين کشور کمبود خبرنگار هم داشتيم. اينجا مي‌گفتند من به تيم ملي سر نمي‌زنم در حالي که اين طور نبود.

 

رييس کميته فوتسال فدراسيونت فوتبال تا کيد کرد: مسئوليت من در چين تايپه چيز ديگري بود. من مسئول کميته فوتسال آسيا هستم. من با کادر فني تيم ملي در تماس بودم. من مشکل قانوني نداشتم که به تيم ملي سر بزنم اما دائما درجلسه بودم و با مديران تيم‌هاي مختلف در تماس بودم. مشکل اصلي اين است که بايد روند کار را طوري پيش ببريم که قدرت اول آسيا باشيم. با مسئولان تيم‌ها صحبت کرديم که کميته فوتسال را در فيفا ايجاد کنيم. ما بايد فوتسال را بالا نگه داريم. در همين زمان جام ملت‌هاي فوتسال اروپا هم بود.

 

کفاشيان درباره واريز بخشي از پول‌هاي تيم ملي در فيفا به حساب هوشنگ مقدس و باز گرداندن اين پول به فدراسيون فوتبال گفت: يک دلار از طريق فيفا و AFC به مقدس داده نشده است. نبايد اطلاعات ناقص داده شود. ما از طريق سيستم بانکي و کاملا قانوني پول را حواله مي‌کرديم به حساب کي‌روش و با او هم حساب و کتاب مي‌کرديم. تمام حساب‌هاي تيم ملي بررسي شده و الحمدلله يک دلار هم جا به جا نشده است.

 

نايب رييس فدراسيون فوتبال درباره دعوت به کميته اخلاق اظهار کرد: درباره برخي از پرونده‌ها که ابهاماتي بود به عنوان مطلع سوال کردند و من هم جواب دادم. پرونده‌هاي مختلفي وجود دارد وظيفه کميته اخلاق است که از افراد مطلع سوال کند. خيلي هم خوب است که اين سوالات مي‌شود و ابهامات برطرف مي‌شود.

 

علي کفاشيان در پاسخ به اين سوال که فدراسيون پنج ستاره چطور نمي‌تواند حق خود را از فيفا و AFC را بگيرد و تيم‌هاي ايراني در خاکي کشورهاي سوم بايد بازي کنند و همچنين اين که چرا از حق ايران در هيات اجرايي AFC دفاع نکرد گفت: متاسفانه شما مطالبي را که اطلاع کامل نداريد مطرح مي‌کنيد. بحثي که درباره امارات، عربستان و قطر عنوان شده بود به خاطر مسائل سياسي بود که اين سه کشور با هم ارتباط ندارند و در هيات اجرايي مطرح شد که دخالت سياست با روح ورزش مخالفت دارد. اين يک موضوع سياسي بود. بحث ايران و عربستان کاملا امنيتي است. به خاطر حمله به سفارت عربستان اين موضوع مطرح شد. AFC  تصويب کرد يک گروه امنيتي به ايران بيايد و اين موضوع را مطرح کند. ما هم خواستار اين هستيم که هر چه زودتر مطرح کنند اما هنوز در هيات رييسه AFC مطرح نشده است.

 

او در پاسخ به اين سوال که چه زماني نتيجه مشخص مي‌شود و گفت: از بازي‌هاي بعد مشخص مي‌شود.

 

کفاشيان در واکنش به اين که گروه ايراني از نفوذ کافي برخوردار نيست تاکيد کرد: ما تلاشمان را مي‌کنيم.  هيات رييسه AFC تعداد ?? نفر عضو دارد که راي مي‌دهند. ما هم سعي و تلاش خودمان را مي‌کنيم.

ارسال در: سه شنبه 24 بهمن ساعت 10:42 (1396/11/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن