جپاروف: شايد من خوش‌شانسيِ استقلالم
شماره خبر : 143756
سرور جپاروف در بازگشت به ترکيب استقلال بار ديگر يک برد پرگل را با اين تيم تجربه کرد تا تأثيرگذاري‌اش بر روند نتيجه‌گيري اين تيم براي چندمين بار اثبات شود.

هرچند او خود اين اعتقاد را ندارد و بردهاي تيمش را حاصل کار گروهي و شکست‌ها و تساوي‌ها را ناشي از بدشانسي خود و هم‌تيمي‌هايش مي‌داند.

استقلال- الريان‌؛ اين بازي را چطور پيش‌بيني مي‌کني؟
قطعاً فضا و شرايط اين ديدار با مسابقاتي که تا امروز در اين فصل داشتيم متفاوت است. نه جام‌حذفي است که يک بازي کنيم و تمام شود نه ليگ است که بازي برگشت‌مان چند ماه بعد برگزار شود. بايد ظرف چند هفته دو بار با الريان ديدار کنيم و بتوانيم حداکثر امتياز را در دو ديدار رفت و برگشت بگيريم تا به دور بالا برويم.

چقدر از حريف‌تان شناخت داريد؟
کادر فني خوبي که داريم با دقت هرچه تمام‌تر الريان را آناليز کرده و مي‌دانيم چه برنامه‌اي بايد براي‌شان داشته باشيم تا بتوانيم نتيجه لازم را در زمين آن‌ها بگيريم. البته مي‌دانيم کار آساني هم نيست.

چطور؟
خب آن‌ها در خط هافبک يکي، دو بازيکن خوب دارند که «تاباتا» هم يکي از آن‌هاست که من بارها در اين سال‌ها روبه‌رويش بازي کرده‌ام. يک کره‌اي و يک مراکشي ديگر هم در خط هافبک دارند و در خط حمله هم فوروارد مراکشي‌شان 12 گل تا اينجا براي تيم‌شان زده است. در کل با تيم خيلي خوبي بازي داريم که سوم ليگ ستارگان قطر است و مي‌خواهد هر طور شده بازي خانگي را با برد تمام کند ولي ما هم براي کسب همه امتيازات بازي به قطر مي‌رويم و نمي‌خواهيم دست خالي به بازي بعد برويم.

اين روزها همه معتقدند استقلال با بودن جپاروف بهتر نتيجه مي‌گيرد. نظر خودت چيست؟
اين لطف همه است. من کار خاصي نمي‌کنم و بدون من هم بازيکنان تيم همه تلاش‌شان را کرده‌اند. شايد من براي استقلال خوش‌شانسي مي‌آورم (خنده)! ولي از شوخي گذشته همه بازيکنان استقلال با تمام وجودشان تمرين مي‌کنند و من از نزديک در تمرينات شاهد اين موضوع هستم.

چند بازي نبودي! الان بهتري؟
مشکل خاصي نبود و مصدوميت شديدي نداشتم. کمي گرفتگي کشاله بود که با تمرين و فيزيوتراپي برطرف شد. بايد از دکتر نوروزي هم تشکر کنم که خيلي به من کمک کرد. اگر هم کادر فني در ديدارهاي قبلي مي‌خواست بازي مي‌کردم ولي خود شفر گفت نمي‌خواهد به من فشار بياورد. من هم تابع تصميم کادر فني هستم.

ويژگي اين کادر فني چيست؟
يکي از مهم‌ترين ويژگي‌ها آناليز دقيق رقباست. شفر خيلي خوب حريف را تحليل مي‌کند و همه اتفاقاتي که قرار است در بازي حريف بيفتد را پيش از ديدار به ما مي‌گويد. فکر مي‌کنم کنار همه ويژگي‌هايي که او در کار مربي‌گري دارد اين هم يکي از بارزترين‌هاي آن‌هاست که خوب مي‌داند چه کاري انجام بدهد.

نتيجه بازي با الريان؟
نمي‌دانم. ما براي برد به قطر آمده‌ايم و براي برد همه به ميدان مي‌رويم و تا دقيقه آخر هم براي برد مي‌جنگيم. اميدوارم با برد هم زمين را ترک کنيم. فقط مي‌دانم همه تيم سرشار از انگيزه برد هستند و نه از الريان و نامش و نه از ستاره‌هايش هراسي ندارند.

شادي گلي براي خودت در آسيا در نظر گرفته‌اي؟
آسمان همه جا يکرنگ است. در آسيا هم گل بزنم پشتک خواهم زد.

ارسال در: دوشنبه 23 بهمن ساعت 19:53 (1396/11/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن