هفته 23 مسابقات ليگ برتر
شماره خبر : 143677
تساوي همسايگان

به گزارش سايت روزنامه نود ، سعيد واعظ از اصفهان

سپاهان 0 نفت تهران 0
سپاهان ، به آينده مي انديشد ، نفت به جمع آوري امتيازات
پيکار تيمهاي سپاهان  ونفت تهران با توجه به اينکه دو تيم در همسايگي جدول رده بندي در رده هاي 13-12 قرار گرفتند حائز اهميت بود . سپاهان در همه ادوار مسابقات ليگ برتر وضعيت اش اينقدر بحراني و استرس زا نبوده است  . در آنسو نفت تهران هم با تعويض هاي متوالي مربيان خود در ليگ هفدهم ، با هومن افاضلي روند نتيجه گيري را بخوبي در پيش گرفته است .


پرونده بازي
تيم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان بعد از انکه نتوانست با زلاتکو کرانچار بر روي مدار ديگر مدعيان قرار بگيرد کناره گيري کرد و با منصور ابراهيم زاده دست و آستين ها را بالا زدند . طلايي پوشان ، در ديدار هيجان انگيز و الکلاسيکوي ايران نتيجه را در تهران به تيم پرسپوليس واگذار کردند . تيم سپاهان ، در شرايطي خود را مهياي ديدار با نفت تهران کرد که از هفته 17 که تيم پديده را در ورزشگاه نقش جهان با چهار گل شکست داد ديگر نتوانستند در نقش  جهان برنده شوند .
هومن افاضلي نيز از هفته 18 تا 23 مسابقات ليگ برتر ده امتياز ممکن را به اندوخته هاي تيم نفت تهران اضافه کرده است .
تحليل فني
انتخاب همه راهها
تيم فوتبال سپاهان با سيستم 1-3-2-4 در شرايطي به مصاف تيم نفت تهران رفت که خط دفاعي خود را با عارف غلامي ،سياوش يزداني ، سعيد آقايي و حسن جعفري آرايش داده بودند . در جلوي خط دفاعي زردها ، علي کريمي و محمود قائد رحمتي در پست هافبک دفاعي انجام وظيفه مي کردند . در مثلث تهاجمي اين تيم مهرداد محمدي ، ادون حسني و رضا دهقاني ، کمک شايان توجهي به ساسان انصاري مي کردند . تملک توپ و ميدان در دست زرد پوشان اصفهاني بود و در وقت اول انها اصرار داشتند تا تمام توپهايشان را پشت سر مدافعان نفت فرود بياورند آنگاه زهر خود را بريزند . نفتي ها با دفاع اتوبوسي و تجربه محسن بنگر و محمد نصرتي نمي گذاشتند سپاهاني ها از اين حربه بهره مند شوند .
سپاهان در نيمه اول وقتي از اين ترفند نتوانست به گل برسد با شروع نيمه دوم با نفوذ هاي حسن جعفري و سعيد آقايي از دو جناح مبادرت به ارسال سانتر کردند که دو مدافع بلند قامت نفتي ها مثل بنگر و نصرتي تمامي سانترها را دفع مي کردند . تيم افاضلي ، با دفاع اتوبوسي و چند لايه چشم به ضد حملات داشتند که رضا حبيب زاده در پاره اي از مواقع خط دفاع سپاهان را آزار داد .
موقعيت سوزي
وقتي همه راه ها را براي رسيد ن به گل مانند توپهاي پشت دفاع و ارسال از جناحين را انتخاب مي کنيد و به گل نمي رسيد بايد با ابزار لازم در پي خلق موقعيت در محوطه جريمه حريف باشيد تا گره کور بازي باز شود ، اما ، سپاهان فاقد چنين مهره اي بود . علي کريمي ، بازيکن اسم  و رسم دار زرد جامگان اصفهاني يکي از  ضعيف ترين بازيهاي خود را به نمايش گذاشت . کريمي نه خلاقيت داشت نه هدف . موقعيت سوزي هاي ادون حسني آلباني تبار،مصادف نشد که سپاهاني ها به گل برسند .
نفت به دنبال تک امتياز
تيم نفت هم سعي داشتند توپ را از باکس دفاعي تيمشان دور کنند و رضا حبيب زاده ، عيس آل کثير را در موقعيت گلزني قرار دهند که در اين کار با حبيب زاده مي رفتند در دقيقه 52 به گل برسند که شوت وي به تيرک افقي دروازه اصابت کرد . تلاش دو تيم در انتها با تساوي بدون گل به پايان رسيد. تيم سپاهان در هفته 24 بايد در مشهد با مشکي پوشان ملاقات کند ، شاگردان هومن افاضلي  هم بايد دوئل نفتي خود را با تيم صنعت نفت آبادان به نمايش بگذارند .
بضاعت سپاهان در همين حد است
در انتهاي مسابقه تماشاگران طلايي پوش با بي انصافي هرچه تمامتر بازيکنان تيمشان را بي غيرت خطاب کردند که واقعا بي انصافي است . وقتي ابزار کار در همين حد باشد با شش محروم تيم را سرحال وقبراق نگه داري براي رسيدن به گل هم همه تاکتيک را امتحان کني با دفاع اتوبوسي تيم حريف نيز مواجه شويد کجاي کار بي غيرتي است . چرا ، ابراهيم عالما ، گلر سوري تبار سپاهان که در بسته نگه داشتن دروازه ، با رفلکس و جايگيري هاي خوب عالي عمل کرد را مورد تشويق و تکريم خود قرار مي دهيد ، آنگاه ديگر بازيکنان را بي غيرت خطاب مي کنيد ؟! بي انصاف اگر نداند انصاف چيست ، انصاف داند که بي انصاف کيست .
استرس وآينده سپاهان

تنها نکته مهم و وفني که تيم سپاهان را در اين برهه از زمان دستخوش تغيير و تحول کرده استرس ناشي از عدم گلزني است . زرد جامگان اگر گل اول مسابقه را در ديدارهاي آتي به ثمر برسانند همه استرس ها را از خود دور خواهند کرد و نمايش دلپذيرتري از خود به اجراء در مي آورند . آينده طلايي دلان با افکار منصور ابراهيم زاده ، روشن و متصور است . سپاهان ، در ليگ برتر مي ماند و براي فصل آينده با ترسيم برنامه هاي جديد به کورس مدعيان باز مي گردد ، دعاي اين همه ناکامي و قصور را بايد به آن مربي کرد که شاکله تيم را از سير تا پياز دستحوش تغيير و تحولات احساسي کرد ، هيچ يک از عوامل کنوني سپاهان در اين کار مقصر نيستند .

ارسال در: شنبه 21 بهمن ساعت 10:51 (1396/11/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن