پورموسوي: قول شرف مي‌دهم هفته بعد استعفا دهم!
شماره خبر : 143670
سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان گفت: به بازيکنانم بابت تلاشي که کردند تبريک مي‌گويم، اگر فوتبال خوبي بازي نمي‌کرديم از هواداران عذرخواهي مي‌کردم.

سيدسيروس پورموسوي در نشست خبري بعد از بازي با استقلال خوزستان، گفت: به بازيکنان به خاطر تلاش‌شان تبريک مي‌گويم. اي کاش قرارداد بازيکنان منتشر مي‌شد. بازيکني که 5 پيشنهاد داشت به خاطر فولاد به اين تيم آمد. ما 38 امتياز گرفتيم و با تيم‌هاي دوم و سوم با يک بازي کمتر هم امتياز هستيم، متاسفانه برخي از هواداران انتظار بيشتري دارند. اگر تيم ما ضعيف بود به آنها حق مي‌داديم البته از هواداراني که از دقيقه يک تا 90 تيم را تشويق مي‌کنند تشکر مي‌کنم. سطح توقع برخي از دوستان خيلي بالا رفته است فراموش نکنيد اين تيم دو سال قبل دهم و دوازدهم بود. سال گذشته در آخرين بازي تيم پيکان مي‌بازد و هواداران تيم را تشويق مي‌کنند چرا که آن بازيکنان با غيرت بودند. تيم 38 امتياز گرفته و با يک بازي کمتر هم امتياز با تيم دوم و سوم جدول است اما اين اعتراضات صورت مي‌گيرد. 

پورموسوي تاکيد کرد: اگر فوتبال خوبي بازي نمي‌کرديم از هواداران عذرخواهي مي‌کردم ولي ما فوتبال ناب خوزستان را ارائه داديم. پاس تودر،‌ شوت،‌ضربه ايستگاهي و همه چيز داشتيم. در بازي با نفت آبادان گفتم ما در نيمه اول بد بوديم اما در نيمه دوم بسيار خوب کار کرديم اما امروز از اول خوب بوديم واقعا حيف است که بعد ازبازي اين بازيکنان را تشويق نکنيم، سال قبل کنار زمين عصبي مي‌شدم ولي امسال خيلي آرامش دارم چرا که به توانايي بازيکنان اعتقاد و ايمان دارم، بازيکنان تمام توانشان را مي‌گذارند اين بازيکني است که براي اولين‌بار باعث شدند فولاد سپاهان را رفت و برگشت شکست دهد. اين بازيکنان با تمام قدرت تيم را در کورس نگه داشتند ما بين غول‌هاي ايران رقابت مي‌کنيم، هزينه‌ تيم‌هاي ديگر را نگاه کنيد، يک عده از بازيکنان ما جوان هستند،‌ روز اول با همين تيم شروع کردم و تا روز آخر کار را را همين تيم ادامه مي‌دهم. به بازيکنانم اعتقاد و ايمان دارم دوست دارم از اين بازيکنان حمايت شود اگر امروز عبدالله کرمي با کمردرد و مچ درد به رختکن مي‌آيد من جز شرمندگي چيزي ندارم. بازيکنان اينقدر با غيرت کار مي‌کنند آنوقت هوادار مي‌گويد بازيکن بي‌غيرت نمي‌خواهيم کدام يک از اين نفرات بي‌غيرت هستند اگر آنها بي غيرت بودند در استان نمي‌ماندند. ما در اصفهان برنده مي‌شويم و وقتي به شهر خودمان مي‌آييم فحش مي‌خوريم. هواداران بايد تحمل کنند هشت هفته از قرارداد من مانده است اما قول شرف مي‌دهم که هفته بعد استعفا خواهم داد. اگر امروز استعفا ندادم فقط به خاطر بازيکنان بوده است. مي‌خواستم يک هفته ديگر کنار بازيکنان باشم تا در بازي بعد تيم را به رده دوم بازگردانيم و من تحت هر شرايطي استعفا مي‌دهم. 

سرمربي فولاد درمورد اينکه دليل اين تصميمش چيست خاطرنشان کرد:  دليلم بي‌احترامي است که به بازيکنان شد. چند ماه قبل مرز چذابه بودم و عده‌اي جلويم را گرفتند و به من گفتند شما تيمت فوتبال بازي کند و اگر ما شش گل هم دريافت کرديم حمايت خواهيم کرد. ما شش گل نخورديم بلکه در 17 بازي بازنده نشديم، امروز ما باختيم که فحش خورديم؟ ما انتهاي جدول بوديم که فحش خورديم، ما يک دقيقه هم عقب ننشتيم و با چهار مهاجم بازي کرديم. هوادار دوست دارد در خانه تيمش برنده شود اما فوتبال همين است و گاهي اين اتفاق نمي‌افتد. اگر تيم تاکتيک نداشت و مشکل بدني داشت حق را به هواداران مي‌داديم، مي‌دانم دست‌هايي پشت پرده است که اگر جلويش را نگيريم فولاد به حاشيه مي‌رود، امروز از بازيکنان خواستم با کسي مصاحبه نکنند. ما بايد آرامش داشته باشيم، فولاد با آرامش به اينجا رسيد. از مديريت باشگاه،‌هيات مديره و کانون هواداران همه زحمت کشيدند، بايد بررسي صورت بگيرد و اجازه ندهيم سرمايه‌ها از استان فرار کنند. کاري به بازي استقلال خوزستان ندارم، آنها هم فوتبالشان را بازي کردند اما ما بدشانس بوديم به خاطر بدشانسي نبايد به بازيکنان بي‌احترامي کرد. اين تيم سال گذشته دهم بوده است و اگر قهرمان بود حرف آنها درست بود. هزينه بسيار زيادي هم انجام شده بود. هوادار آن روز کمک کرد که بعد از باخت مقابل پيکان ايستاد و بازيکن و کادر فني را تشويق کرد. ما امروز آن هوادار را مي‌خواهيم چرا ما در خارج از خانه راحت‌تر بازي مي‌کنيم و آرامش بيشتر داريم‌ به شما قول مي‌دهم اگر تيم به حاشيه برود از رده پنجم هم پايين تر مي‌رود. من به عنوان مسئول فني يک هفته ديگر در خدمت باشگاه فولاد هستم درست است قرارداد من دو ساله بود ولي اينطور نمي‌شود کار کرد وقتي حرمت شکسته مي‌شود بايد رفت. از فردا اين تساوي را فراموش مي‌کنيم.  انشاءالله تلاش مي‌کنيم در مقابل پيکان برنده شويم و در حاشيه امنيت قرار مي‌گيريم و اين 10-12 نفر بيايند تيم را خودشان ارنج کنند شايد وضعيت بهتر شد. 

وي در ادامه تاکيد کرد: من در محله‌اي بزرگ شدم که خيلي‌ها بزرگتر از من هستند. فوتبال فقط مسائل فني نيست بايد حواشي هم مديريت شود. من هميشه کنار بازيکنانم بودم و اگر جدا هم شوم هميشه پشت آنها خواهم بود. اگر به خودم و خانواده‌ام فحش بدهند محال است کوتاه بيايند. اين بازيکنان با من مذاکره کردم و مي‌دانم چه قيمتي داشتند اما بازيکن به خاطر خوزستان به فولاد آمد. نمي‌توانم اين مساله را تحمل کنم ديديد خودم رفتم کنار هواداران ايستادم و به من بطري پرت کردند اما واکنشي نداشتم و گفتم ما الان 38 امتياز داريم و تيم‌مان بالانشين است. نمي‌خواهم تيم به حاشيه برود اما حرف دلم اين است که اعتراضات فوتبالي نيست بلکه غيرفوتبالي است. 

پورموسوي در ادامه خاطرنشان کرد: من حرفم را شفاف مي‌زنم، صادق هستم ولي ساده نبودم، مي‌دانستم برخي بعد از آمدن من در بين هواداران هزينه مي‌کنند و آنها را عليه ما تحريک مي‌کنند با بازيکن ما تماس مي‌گيرند و مي‌گويند فلاني را مي‌آورند تا تو را کنار بگذارند. فلسفه مربيگري من اعتماد و وفاداري به همه است. در استقلال خوزستان و فولاد اين روند را دنبال کردم، اين بازيکنان در ايران بهترين هستند چرا که نسبت به هم اطمينان و دوستي دارند. شما به صنعت نفت آبادان نگاه کنيد آنها بيش از 22 ميليارد هزينه کرده‌اند. من با اين بازيکنان مذاکره کردم و قيمت‌ها را مي‌دانم‌با بازيکن حرف مي‌زديم و آنها مي‌گفتند اصلا صحبت اين غيبت‌ها را نکنيد. در نيم فصل به بازيکن اعلام کرديم 300 ميليون بگيرد ولي او مي‌گفت پينشهاد يک ميليون و 400 هزار توماني دارد. باز هم مي‌گويم از روز اول تلاش کردند ما را به حاشيه ببرند اما ما نسبت به هم اطمينان داشتيم.

سرمربي فولاد افزود: از هيات مديره و مدير عامل تشکر مي‌کنيم آنها واقعا تلاش مي‌کنند يکدلي و آرامش باعث شده ما تا امروز اينجاي جدول باشيم، به قول معروف شکر نعمت نعمتت افزون کند، متاسفانه برخي شکر نعمت نمي‌کنند و از روزي مي‌ترسند که تيم ناخواسته به حاشيه برود مطمئن باشيد در اين هفته باز هم تلاشم را مي‌کنم و بالاخره دست افرادي که بيرون هستند رو خواهد شد، ماه پشت ابر نمي‌ماند. با بازيکنانمان صحبت کردند و براي آنها پيشنهاد مي‌آوردند بازيکن چه بازي انجام دهد و چه بيرون باشد تحت قرارداد باشگاه است. مسولان استان بايد چاره‌انديشي کنند، هر تيمي در خوزستان مربي و بازيکنش بايد حاشيه امنيت داشته باشند اما برخي دنبال حاشيه هستند آقايان هم آنها را مي‌شناسند ورزشگاه دوربين‌هاي مداربسته دارد بايد دوربين‌ها را چک کنند. مگر مي‌شود تيم دوم و جدول با اين حواشي روبرو شود چرا به اين نگاه نمي‌کنند که تيم هفده هفته است که شکست نخورده است. ما جزو 5-4 تيم پايين جدول از لحاظ هزينه هستيم.

وي خاطرنشان کرد: مسئولان بايد به اين موضوع ورود کنند اين مسائل در سال‌هاي قبل هم بوده است و بايد به دوربين‌هاي مداربسته مراجعه کنند تا با شناسايي اين افراد ببينند آنها به دنبال چه چيزي بوده‌اند. آيا آنها فوتبال را از ما بهتر مي‌فهمند آنها کجاي فوتبال بوده‌اند، من با اين بازيکنان زندگي مي‌کنم، هوادار يک هفته بازي را مي‌بيند و مي‌خواهد ترکيب بچيند،‌آنها بايد از تيم حمايت کنند مگر قرار است هر روز برنده شويم. رئال مادريد و بارسلونا هم بازنده مي‌شود مگر مي‌شود با يک باخت همه چيز را به هم بريزيم.

ارسال در: جمعه 20 بهمن ساعت 19:37 (1396/11/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن