نابينا به خود و بينا سوي ديگران
شماره خبر : 143660
تورج عاطف
روزي که به ورزشکاران  ايراني حاضر در المپيک زمستاني هديه سامسونگ داده نشد فرياد همه به آسمان رفت که چرا اين همه تبعيض ؟ چرا منشور المپيک را رعايت نمي کنند ؟ مسئولي  اعتراض کرد که ديگر تلفن همراه با آن مارک را استفاده نمي کند و ديگرمسئول هم فرمان خريد موبايل براي قهرمانان ما  داد !
عجيب بود به يک بار  ما همه بينا شديم و به اصولي که در همه جاي دنيا مرسوم و چيزي جز رعايت احترام بدون هيچ ديدگاه جنسيتي و نژادي و قومي نيست به سختي اعتقاد پيدا کرديم    اما اين بينائي ما فقط براي ديگران و خود همچنان نابينا هستيم
از منشور المپيک سخن مي گويئم . واقعه اي که  بارون دوکوبرتن فرانسوي براي دوستي ملتها  دوباره آن را از کوه آتن و تاريخش بيرون کشيد و زنده کرد . اما مگر المپيک همان گونه است ؟ المپيک خود سياست شده است و هيچکسي نمي تواند آن را رويدادي براي دوستي ملتها بشمارد مگر  خود کشور ما بعلت دلايل سياسي دو المپيک در شوروي سابق و آمريکا تحريم نکرد ؟ حال ازتحريم و رعايت اين دليل سياسي در المپيک داد و فغان مي زنيم اما خود ما کاپيتان تيم ملي فوتبالمان را بعلت دليل سياسي کنار نگذاشتيم ؟
رفتارهائي که با ورزشکاران ما شد را هيچ انساني نمي پسندد اما مگر ما خودمان با خودمان درست رفتار مي کنيم ؟
بانوانمان را به استاديوم ها راه نمي دهيم و آنها براي حضور مجبور به گريم و تغيير قيافه و رنج نفي خويشتنشان هستند اما  مسئولين ما در همه رويدادهاي ورزشي درخارج ايران درورزشگاه هاي با حضور بانوان  حاضرو در کنار آنها مي نشينند و هيچ اعتراضي ندارند. همين چند روز پيش دو بانوي خبرنگارمان را به خاطر تهيه گزارش زنداني کردند اما هيچ مسئولي نه خواست موبايلش را کار بياندازد و اعتراضي کند و نه سفير و وکيل و وزيري بخاطر اين رفتار احضار شد. مگر ورزشکار و قهرمان ما با افتخاراتي که داشت بخاطر عدم رضايت همسرش ممنوع الخروج نشدند؟ ! همان همسري شاکي که در امر ورزش هم هست و با آن عجين و سخن از پورياي ولي و جهان پهلوان تختي بي شمار مي کند . همان همسري که وقتي دلش بخواهد نياز به رضايت همسر قهرمانش ندارد که از کشور خارج شود
در تصويري عجيب شاهديم که بانوان خبرنگار ما روي  زمين  نشسته اند و مشغول تهيه گزارش هستند و آقايان !( اگر بتوان نام آقا به آنها داد ) روي صندلي  به آنها مي نگرند . براستي توهين و تبعيض را چه معني مي کنيم ؟ ما به تبعيض اعتراض داريم اما تبعيض به بدترين شکل را شاهديم و چقدر به آن نابينا هستيم.

ارسال در: جمعه 20 بهمن ساعت 12:55 (1396/11/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن