ارتش برانکو پيش مي تازد
شماره خبر : 143626
تورج عاطف


 ارتش سرخ پرسپوليس  پيش مي تازد و بي گمان ژنرال اين لشگر يعني برانکو ايوانکوويچ بخوبي مي داند که مسير حرکت براي کسب پيروزي هاي بيشتر چيست . براي اين که برانکو و تيمش را بررسي بيشتري کنيم بد نيست نگاهي به کتاب هنر جنگ بکنيم .
 هنر جنگ کتابي است که بيست و پنج قرن پيش توسط انديشمندي چيني  به نام " سان تزو" نوشته شد.   اين کتاب امروزه  پس از قرن ها  در جايگاهي قرار گرفته است که در بسياري از کمپاني هاي ژاپني مطالعه آن اجباري و در آموزشگاه ها و موسسه هاي پيشرو  تجارت و مديريت اروپا و آمريکا خواندنش توصيه و از آن بعنوان يکي از بزرگترين کتاب هاي  آموزش استراتژي در دنيا ياد مي شود.
هنر جنگ مورد توجه ورزش هم بوده است و عنوان شده است که بسياري از مربيان بزرگ دنيا  نظير اسکولاري سر مربي اسبق تيمهاي ملي برزيل و پرتغال و چلسي .. به شدت تحت تاثير اين کتاب بوده اند ! 
سان تزو مي گويد :سرداري در ميدان پيروز است که قبل از آغاز نبرد محاسبات  گسترده اي بکند  به بيان ديگر جمع آوري اطلاعات  از شرايط ارتش  خود و رقيب  و تدبير  و برنامه ريزي  تاکتيکي واجراي آن گوشه اي از پي ريزي نقشه نبرد يا به گفتار  ورزشي آن تاکتيک تيمي براي مسابقه است
 ارتش برانکو  محاسبات خوبي در بازي هاي خود  دارد. بعنوان مثال  در بازي با نفت آبادان برانکو بسيار خوب از غيبت بهترين مدافع و کاپيتان اين تيم يعني اسدي استفاده کرد و شاهد بوديم که بارها به قلب دفاع اين تيم يورش برد. نقطه برتري ديگر تيم خوب صنعت نفت آبادان حضور مردان پا به توپي چون کرار و سزار و شادکام ...بود که ميانه ميدان پرسپوليس با جنگ براي حفظ توپ  اين نقطه قوت را تبديل به ضعف کرد . پرسپوليس در اين بازي تاکتيک ضد حمله داشت اتفاقي که نشان مي دهد ارتش برانکو تنها به هجوم بي محابا نمي انديشد بلکه به دنبال  به دام انداختن حريفانش است . پرسپوليس در بازي هاي اخيرش مردان فانتزي خود را روي نيمکت نشانده است و تاکتيک نفوذ از کناره ها را بخوبي تمرين کرده است و زوج اميري و انصاري و محرمي و احمد زاده  بسيار خوب عمل کرده اند . ربيع خواه  بازي مي کند که عملا نور الهي و کاميابي نيا را بايد به نبرد براي کسب سهميه در کنار او بپردازند. در قلب خط دفاع شجاع و سيد جلال به درک بسيار خوبي رسيده اند و کمتر مجال به هنر نمائي بيرانوند مي دهند. پرسپوليس تيمي است که  با بضاعت انساني خوبي وارد رقابتهاي آسيائي مي شود به شرط آن که بتواند آن را تا آغاز فصل بعد حفظ نمايد
برانکو  شادمان  از ايماني است که به کار و مردانش دارد

ارسال در: چهارشنبه 18 بهمن ساعت 20:30 (1396/11/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن