ايرج طالع / آناليز بازيکن جديد استقلال (اختصاصي وبسايت 90 )
شماره خبر : 143583
مع هذا جذب بازيکن خارجي در ليگ برتر ما نسبت به تمامي ليگ هاي آسيا يا اروپا از کمترين درصد برخوردار است . نبايد خيلي حساسيت بخرج بدهيم بايد از ورود بازيکنان با کيفيت خارجي استقبال کنيم . اين موضوع باعث رشد کيفي در ليگ برتر خواهد بود .

 ايرج طالع /آناليز بازيکن جديد استقلال (اختصاصي وبسايت 90 )

هفته بيستم در برنامه از فوتبال چه خبر راديو ورزش هم اعلام کردم که استقلال در جناح چپ بصورت عمودي فاقد طراوت و کوبندگي لازم در فاز تهاجمي و همچنين در فاز دفاعي علي الخصوص مدافع چپ با چالش مواجه است . استقلالي ها با Mame Baba Thiam به توافق رسيده اند بازيکن راست پايي که پست اصلي او وينگر چپ است و توانايي بازي در پست وينگر راست و تک مهاجم را دارد به عبارتي ابزاري براي اجراي سيستم 4231 که مناسب به نظر مي رسد . اما برخي از سايتها از او به عنوان مهاجم ياد کرده اند . شفر بخوبي مي د انست يکي از پست هاي چالشي او همين پست وينگر چپ است و سعي کرده با اين خريد توازني در فاز تهاجمي و در عرض ايجاد نمايد . جناح راست و مياني استقلال در فاز تهاجمي خلاقيت و کيفيت لازم و همچنين مجري رفتار هاي تاکتيکي مناسب بود اما عملا وقتي توپ در عرض به جناح چپ مي رسيد استقلال يا رو به عقب بازي مي کرد و يا مالکيت توپ را از دست مي داد . اين بازيکن با 25 سال سن اگر سطح فوتبال اروپا از نظر ابزار را عدد پنج حداکثر قرار بدهيم در رنکينگ سطح 3 ارزيابي شده و بازيکني است که در فاز تهاجمي  توانايي او 75 درصدي ميانگين برآورد شده . بلحاظ مشارکت در فاز دفاعي ، علاقمندي به پرس حريف و توپگيري او نمره پاييني مي گيرد که اين موضوع باعث فشار بيشتر به مدافع چپ خواهد شد البته اين در صورتي است که اين بازيکن در پست وينگر چپ به بازي گرفته شود . در پست مهاجم هم خيلي انتظار ايجاد تاخير در حمله حريف را از او نداشته باشيد . از نظر تکنيک منتظر ظرافت هاي تکنيکي او باشيد اين بازيکن در نبردهاي يک در مقابل يک بخوبي عمل مي کند . از قدرت بدني مناسبي برخوردار است . اما کم دقت در کيفيت پاس که جمع بندي رفتار هاي او در زمين باعث مي شود از سطح يک اروپا دور شود . در فوتبال اروپا دقت بازيکن بسيار مورد توجه آناليزورهاي باشگاه قرار مي گيرد و از دست دادن مالکيت بخوبي بررسي و تحليل مي شود تا ابزاري که دقت لازم را ندارد از ترکيب اصلي کنار بماند .

مع هذا جذب بازيکن خارجي در ليگ برتر ما نسبت به تمامي ليگ هاي آسيا يا اروپا از کمترين درصد برخوردار است . نبايد خيلي حساسيت بخرج بدهيم بايد از ورود بازيکنان با کيفيت  خارجي استقبال کنيم . اين موضوع باعث رشد کيفي در ليگ برتر خواهد شد. 

ارسال در: سه شنبه 17 بهمن ساعت 11:55 (1396/11/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن