حمايت تمام "قد " هوادران از پسر شجاع سپاهان
شماره خبر : 143519
ابراهيم زاده، ارادت آورد که سعادت ببرد

به گزارش سايت روزنامه نود ، سعيد واعظ از اصفهان

تيم فوتبال سپاهان ، با همه مسايل حاشيه اي اش در گذشته،  نتيجه الکلاسيکوي  فوتبال ايران را به تيم پرسپوليس واگذار کرد . اما ، نکته مغفول و پنهان طلايي پوشان در اين شکست چه بود ؟


حمايت ، حمايت و حمايت تيفوسي ها
سپاهان ، با بضاعت موجود و گرفتاري هاي قبل و همينطور لشکري از مصدوم و محروميت ها ، مهياي جدال با تيم پرسپوليس شد و قافيه را هم واگذار کرد ، اما دردرب خروجي ورزشگاه آزادي حاميان تيم سپاهان از نوع بازي اين تيم به شدت ابراز رضايت کردند . سپاهان ، بخصوص در نيمه دوم در اکثر مواقع تيم تا دندان مسلح پرپسوليس را آزرد ، و نشان داد شير اگر خسته  هم باشد باز هم شير است . همين نکته، اميد را دل هوادران زنگه داشت تا حمايت تمام " قد " از تيم محبوبشان داشته باشند .
مربيان خوب يا مربيان موفق
منصور ابراهيم زاده ، پسر شجاع سپاهان ، بعد از سالها ،براي کمک و مساعدت به تيم محبوبش آمد تا  ارادت  ودانش بي بديل اش به سپاهان انتقال داده شود تا آنگاه  ،همگي به اتفاق هوادران  سعادت ببرند . بر پايه مطالعات علمي ترين فوتبال جهان ، يعني آلمان ، مربي تنها 20 درصد در نتايج تيمش موثر است ، تيمي که از ابتدا خود مربي در انتخاب بازيکنانش نقش داشته باشد ( ابراهيم زاده که از هفته 21 ، سکان دار هدايت طلايي پوشان شد ) با وجود اين در تمام دنيا بخصوص فوتبال کشورمان ، بعد از شکست ها ، اولين چيزي که در جهت رفع مشکل بر زبان مردم عادي و حتي کارشناسان جاري مي شود ، آوردن مربي خوب است .حتي بايد بپذيريم که اين يک نسخه شفا بخش است . مهمترين خصوصيت مربي ، تربيت شاگرد و بازيکن ايده آل است .
مربيان خوب وبزرگ مانند ابراهيم زاده با رزومه عالي ، هنرشان را بر نتيجه گير هاي کلان متمرکز مي کنند ، ابراهيم زاده ، مي داند ، هوادران پرشور  زرد پوش، در سرما و گرما ، در هواي آلوده نصف جهان ، در بي آبي زاينده رود ، تنها ، عشق و اميدشان معطوف است به سپاهان بزرگ و قهرمان ، سپاهاني که دوباره در قامت مدعيان شنل قهرماني بپوشد و تک بيتي معروف " ما حالا حالا قهرمانيم را بسرايند "
لکن ، هوادران و حاميان فهيم طلايي پوش هم درک مي کنند که با مشکلات گذشته تيم محبوبشان بايد صبور باشند و تيمشان را با بضاعت موجود حمايت کنند که موفقيت در همين نزديکي هاست . هر موفقيت بزرگ به زمان نياز دارد .
پيروزي از آن انديشه است ، انديشه اي بکر که در اختيار پسر شجاع سپاهان است و بخوبي آن را به شاگردانش  ديکته مي کند . نمونه عيني آن ، بازي روان سپاهان در نيمه دوم برابر پرسپوليس بود . وقتي تفکر تازه در تيم ديکته شد آنگاه نتايج در آينده هم به سودتان رقم خواهد خورد . اينست تفاوت مربي خوب و مربي موفق .
هوادران وفادار بهتر از خويشاوند
در خروجي ورزشگاه آزادي مشاهده کرديم عليرغم شکست تيم سپاهان ، هوادران متعصب و وفادار که بهتر از خويشاوند ان هستند با متانت و بردباري به آينده تيمشان و منصور ابراهيم زاده اميدوار اند . ابراهيم زاده ، همان مربي کارنامه دار و قابل دفاعي بود که با تيم فوتبال ذوب آهن در مصاف با تيم متمول الهلال و بعد از شکست آنها، جواب رقص پرچمشان را پاسخ دادند . آقا منصور ، در اين چند سال غيبت، دوست واقعي سپاهان بود که در حکم حاضر بود ، اهم مسايل و جزئيات تيم سپاهان وبازيکنانش را زير نظر داشت . تماشاگران و علاقه مندان به تيم سپاهان صبوري به خرج مي دهند تا با مربي بومي خود به سر منزل مقصود برسند .
نظريه "دن آبرهام "
روانشناس معروف فوتبال انگليس نظريه جالبي دارد . وي مي گويد ؛ کسي که خواهان ييروزي و بردن است ، به ذهني نياز دارد که روي " پروسه ( مسير و تلاش ) پيروزي تمرکز کند تا خود پيروزي .
سرمبي جديد تيم فولاد مبارکه سپاهان ،دقيقا روي پروسه مسير و تلاش تمرکز مي کند . دقيقا ، شرايط مسابقه را در تمرينات با برنامه ريزي منظم و مدون اجراء مي کند تا بازيکنان در شرايط مسابقه قرار بگيرند .
پر از ايده هاي حرفه اي
منصور ، از همين مقطع شروع کرد ، شاداب و پر از ايده هاي حرفه اي ، اين خستگي سپاهان را دوست داشتيم چون نتيجه يادگيري بود ، سپاهان و ابراهيم زاده آنقدر انرژي دارند که با هر چالشي مقابله مي کنند . بدون ترس و بدون حتي يک دقيقه توقف مي روند بسول کمال و موفقيت هاي آتي .
فوتبال آسيا و بزرگان فوتبال جهان مانند فيليپ اسکولاري و ريوالدو ، در تيم بنياد کار ازبکستان چه چيزهايي از تو نياموختند ، ( ذوب آهن ، تاکتيکي ترين تيم قاره کهن ) سرمربي پوهانگ استيلرز کره جنوبي که قهرماني اسيا را يدک مي کشيد بعد از باخت و حذف از گردونه ليگ قهرمانان آسيا در بندر پوهانگ ، گفت ، اسير انديشه هاي سرمربي ذوب آهن شديم . پس مي طلبد هواداران سپاهان در اين مقطع حامي و ياور تيم محبوبشان شوند

ارسال در: يکشنبه 15 بهمن ساعت 11:07 (1396/11/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن