راز بهترين پنالتي‌زن ليگ چيست؟
شماره خبر : 143132
ساسان در اين فصل هم مانند ليگ شانزدهم بهترين پنالتي‌زن ليگ لقب گرفته. ولي او چطور و به کدام مقصد پنالتي‌هايش را مي‌زند؟

انصاري با گل زدن به ذوب‌آهن، بهترين پنالتي‌زن ليگ لقب گرفت. تا قبل از آن مسابقه جاسم کرار، محمد ايرانپوريان، محمد قاضي و حسين ابراهيمي در کنار ساسان در صدر جدول حضور داشتند. ولي انصاري در تقابل با بهترين پنالتي‌گير ليگ هم کم نياورد و به رشيد مظاهري گل زد. رشيد هر چهار پنالتي قبلي‌اش را در ليگ برتر مهار کرده بود و ساسان اولين بازيکني بود که در ليگ هفدهم از روي نقطه پنالتي به او گل زد. گلي که دهمين موفقيت متوالي ساسان از روي نقطه پنالتي بود. هيچ دروازه‌باني در ده پنالتي اخير ساسان، موفق به مهار ضربه او نشد. ساسان انصاري در پايان فصل قبل هم با گل کردن شش ضربه پنالتي، بهترين پنالتي‌زن ليگ لقب گرفته بود. راز موفقيت ساسان چه چيزي است که انقدر در پنالتي‌ها موفق بوده؟

ساسان انصاري به قدرت و دقت شوت‌اش تکيه مي‌کند. انصاري هيچ وقت سعي در فريب دروازه‌بان حريف ندارد. او قسمتي از دروازه را نشان کرده و هميشه شوت‌اش را با قدرت به همان حوالي مي‌زند. از دوازده پنالتي اخير ساسان انصاري، ده تا به سمت چپ خودش زده شد. حتي فصل قبل که در نود دقيقه بازي با تراکتور دو بار پشت ضربه پنالتي قرار گرفت هم تصميم به عوض کردن مقصد پنالتي‌اش نگرفت و هر دو ضربه را همانجا زد. ساسان قبل از رسيدن به توپ، مقصد ضربه‌اش را نگاه دوباره مي‌اندازد. سپس با قدرت توپ را به همان نقطه مي‌فرستد. 

مقصد دوازده پنالتي اخير ساسان که گل شدند

در اين مدت ساسان فقط دو مرتبه جايي جز سمت راست دروازه‌بان را نشانه گرفت. يک بار که در دربي خوزستان پنالتي‌اش را وسط زد. دفعه ديگر هم همين سه هفته قبل در بازي با پديده بود. مسابقه‌اي که سپاهان دو بر صفر جلو بود و انصاري تصميم گرفت در اين شرايط ضربه زدن به يک سمت ديگر از دروازه را امتحان کند.

در اين شرايط دروازه‌بان بايد چه کار کند؟ درست‌ترين تصميم را رشيد مظاهري گرفت. شوت ساسان انصاري به قدري محکم و دقيق است که هيچ دروازه‌باني از اين فاصله به توپ نرسد. به خصوص اگر تصميم بگيرد که بعد از ضربه ساسان حرکت کند. دروازه‌بان بايد در ضربه پنالتي ساسان اصطلاحا پنجاه پنجاه کند و يک سمت را قبل از ضربه انتخاب کند و به همان سمت هم شيرجه بزند. تا شانسي براي مهار ضربه ساسان انصاري داشته باشد.

ارسال در: سه شنبه 3 بهمن ساعت 17:48 (1396/11/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن