ادامه جنجال‌هاي ديدار مس کرمان-راه‌آهن/ حسن‌پور: موضوع را در کميته اخلاق پيگيري مي‌کنيم
شماره خبر : 143099
پس از جنجال رخ داده در پايان ديدار راه‌آهن و مس کرمان، باشگاه کرماني عليه راه‌آهني‌ها بيانيه داد و حالا هم، سرپرست راه‌آهن پاسخ کرماني‌ها را داده است.

 در جريان ديدار راه‌آهن و مس کرمان در هفته بيستم ليگ دسته اول فوتبال ايران، اعلام پنالتي ثانيه‌هاي آخر بازي به سود مس، اعتراض شديد راه‌آهني‌ها را به دنبال داشت تا جايي که اين تيم قصد ترک زمين داشت و در نهايت بازي با چندين دقيقه تاخير به پايان رسيد. در همين راستا، باشگاه مس کرمان، با انتشار بيانيه‌اي تحت عنوان "بي‌جنبه مثل بياتي‌نيا/ هم پنالتي مس درست بود هم گل راه‌آهن آفسايد،" اتفاقات رخ داده در اين بازي را به گردن سرمربي راه‌آهن و اعضاي اين تيم انداخت.

در بيانيه باشگاه مس اين طور آمده است:

"بازي مس و راه‌آهن در نيمه دوم و پس از گل تساوي تيم مهمان تقريبا بار فني خود را از دست داد و تا جايي که جا داشت توسط عوامل تيم راه‌آهن به جنجال کشيده شد.

البته بي‌اخلاقي‌هاي تيم راه‌آهن به خصوص از سوي سرمربي محروم اين تيم يعني محسن بياتي‌نيا که روي سکو حاضر بود در نيمه‌ اول استارت خورده بود. بياتي‌نيا از همان ابتداي بازي از روي سکو تا جايي که توانست به داور بازي پرخاش کرد و انواع و اقسام اهانت‌ها و توهين‌ها را به وي انجام داد.

اين رفتار بياتي‌نيا نشان مي‌داد تيم تحت فشار راه‌آهن براي گرفتن امتياز در اين بازي به هر وسيله‌ غيراخلاقي چنگ مي‌زند و اين موضوع بر روي گل راه‌آهن کاملا مشخص بود. در حالي که بازيکنان مس به واسطه‌ مصدوميت يکي از بازيکنان راه‌آهن ايستاده بودند تا اين تيم توپ را به بيرون بزند، آن‌ها با يک پاس بلند براي خود موقعيت حمله درست کردند وگل تساوي را به ثمر رساندند که با اعتراض شديد بازيکنان مس همراه شد.

بعد از اين گل فاز بي‌اخلاقي‌هاي تيم راه‌آهن ومحسن بياتي‌نيا بيشتر هم شد و با اتلاف پياپي وقت بازي و زمين خوردن‌هاي متوالي نشان داد که راه‌آهن با وجود قابليت‌هاي خود خيلي دوست ندارد که با مسائل فني نتيجه بگيرد. توهين‌هاي عوامل اين تيم به داور ادامه داشت تا جايي که برخي نيمکت نشينان اخراج شدند و آن‌ها در کنار زمين با خبرنگاران کرماني هم درگيري پيدا کردند.

سرمربي راه‌آهن در حالي استارت بد دهني‌هاي خود به داور را در دقيقه‌ هفت بر روي گل مردود راه‌آهن آغاز کرد که اين گل کاملا در شرايط آفسايد به ثمر رسيده بود و همه‌ ورزشگاه و حتي گلزن راه‌آهن متوجه آن بودند.

اما ابوالفضل دوستي داور کمتر شناخته شده‌ اين بازي خيلي خوب در برابر فشارهاي بياتي‌نيا مقاومت کرد و درس خوبي به او داد چرا که در دقيقه‌ ?? درحالي که توپ به شکلي واضح با دست بازيکن راه‌آهن که حالت عادي نداشت برخورد کرد، داور با شهامت و بدون توجه به آن جوسازي‌ها اعلام پنالتي کرد. در حالي که بازيکن راه‌آهن با دست باز خود روي زمين توپ را در دورن محوطه مهار کرد، شايد يک داور به راحتي تحت فشارهاي نيمکت حريف از اعلام پنالتي صرف‌نظر مي‌کرد اما داور اين بازي خيلي خوب اين پنالتي واضح را تشخيص داد تا بياتي‌نيا بازنده بزرگ اين بازي باشد.

البته تيم‌هاي پائين جدول ليگ يک از اين دست کارها را در اين مقاطع فصل زياد در دستور کار خود قرار مي‌دهند و در بازي مس برابر ايرانجوان بوشهر بود که حرکات مشابه تيم بوشهري نيز کاملا به ضرر آن‌ها تمام شد و آن‌ها نيز بازي برده را تحت تاثير همين اقدامات باختند.

حالا قضيه اين بار براي تيم راه‌آهن تکرار شد تا شايد بياتي‌نيا متوجه شود مربيگري کمي شخصيتي بيشتر از آن چه او در کنار زمين نشان مي‌دهد لازم دارد و اهانت به داور، بيرون کشيدن تيم از زمين، اتلاف وقت‌هاي بحريني‌وار و ... او را در مربيگري به جايي نمي‌رساند."

در ادامه حاشيه‌هاي اين بازي، مهدي حسن‌پور،‌ سرپرست تيم فوتبال راه‌آهن در گفت‌وگو با ايسنا، در رابطه با بيانيه‌اي که باشگاه مس کرمان اظهار کرد: من از باشگاه مس گله‌مندم. ما به باشگاه مس خيلي احترام گذاشتيم. آن‌ها شرايط برگزاري بازي را در شهر کرمان نداشتند و از ما خواستند که بازي را در سيرجان برگزار کنيم و ما بدون منت 170 کيلومتر خطر را به جان خريديم.

او در ادامه افزود: من براي احمد نخعي سرمربي مس خيلي احترام قائلم اما محسن بياتي‌نيا فقط اعتراضش را نسبت به داوري نشان داد و توهيني به شخصي نکرده است. متاسفانه اين باشگاه بيانيه‌اي صادر کرده که در آن آمده است که مربي ما اخلاق را رعايت نکرده است.

حسن‌پور تصريح کرد: من اعتراضم را نسبت به داوري به کميته داوران و سازمان ليگ اعلام کردم. ما از دست باشگاه مس به خاطر اين رفتارش بسيار ناراحتيم. ما اين موضوع را در کميته اخلاق حتما پيگيري خواهيم کرد.

ارسال در: دوشنبه 2 بهمن ساعت 19:42 (1396/11/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن