واکنش مربي سابق استقلال به نحسي پيراهن شماره هفت آبي پوشان
شماره خبر : 141832
نوازي گفت: اگر اعتقاد دارند اين پيراهن نحس است، چرا آن را مي‌پوشند و چرا سرش دعوا مي‌کنند؟!

محمد نوازي سرمربي اميدهاي استقلال عملکرد فوق‌العاده‌اي در تيم‌هاي پايه‌اي داشته است. نوازي که سال‌ها در جناح راست استقلال بازي کرده و يکي از کاپيتان‌هاي سابق آبي‌پوشان به شمار مي‌رفته است، اعتقاد دارد که استقلال هنوز هم با آمدن شفر فوتبال زيبايي را انجام نمي‌دهد. با نوازي درخصوص شرايط استقلال، تيم‌هاي پايه‌اي، عملکرد شفر و داستان جالب پيراهن شماره 7 استقلال همکلام شديم.

شرايط استقلال در نيم فصل اول را چطور ديدي؟

استقلال در نيم فصل اول خيلي دگرگون بود. منصوريان با اين همه مشکلات در نيمه راه جدا شد و شفر آمد؛ ايشان هم که هر اتفاقي مي‌افتد و تيم نتيجه نمي‌گيرد، مي‌گويد که تيم را من نبسته‌ام. استقلال مشکلات زيادي دارد به خصوص در خط دفاع. شفر بايد شناخت بيشتري از اين تيم پيدا کند. من معتقدم يکسري از بازيکنان اصلا به درد اين تيم نمي‌خورند و فقط ليست تيم را پر کرده‌اند.

بيت‌سعيد به نيم فصل رسيد و از تيم جدا شد. نظرتان در مورد اين جدايي چيست؟

به اعتقاد من يکسري از بازيکنان هستند که فقط مي‌توانند در تيم‌هاي خودشان بدرخشند و آن توقعي که هواداران در تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس دارند را نمي‌توانند برآورده کنند. خود بيت‌سعيد بايد بگويد که چرا آمد و چرا جدا شد. من يک جمله مي‌گويم و آن هم اين است که بازيکناني که به استقلال و پرسپوليس مي‌آيند بايد دريده باشند و نکته ديگر اينکه هر بازيکني نمي‌تواند با دو بازي در تيم خود به استقلال و پرسپوليس بيايد و موفق شود.

خيلي‌ها مي‌گويند بعد از اينکه شما پيراهن شماره 7 را پوشيدي و خداحافظي کردي، به نوعي اين پيراهن نحس است.

در مورد اين موضوع بايد بگويم که اولا شماره در فوتبال بازي نمي‌کند، منصوريان که قبل از من اين پيراهن را مي‌پوشيد، پس چرا اين همه محبوب بود؟! ثانيا اگر اعتقاد دارند اين پيراهن نحس است، چرا آن را مي‌پوشند و چرا سرش دعوا مي‌کنند؟!

فکر مي‌کنيد استقلال در نيم فصل دوم چه چيزهايي نياز دارد تا تقويت شود؟

من زياد سر تمرين بزرگسالان نمي‌روم. شايد براي‌تان جالب باشد که تاکنون دو بار سر تمرين بزرگسالان رفتم و هر سري شفر از نزديکانش پرسيد اين کيست؟! و آنها توضيح دادند که سرمربي اميدهاي استقلال است. در پاسخ به سوال شما بايد بگويم که من بازي زيبايي از استقلال نديدم چون اين تيم هنوز خيلي کار دارد و بايد قبول کنيم کار شفر سخت‌تر از منصوريان است.

به نظرتان کادر مربيگري استقلال شلوغ نيست؟ چون قرار است يک مربي خارجي ديگر در نيم فصل اضافه شود؟

اين همه هزينه براي چه مي‌شود؟ چرا يک‌سوم آن را خرج پايه‌ها نمي‌کنند؟ چرا به مربيان ايراني بها نمي‌دهند؟ من کمک پرويز مظلومي در استقلال بودم، قراردادم 60 ميليون تومان بود اما نگاه کنيد که چقدر اکنون هزينه شده است. چرا پسر شفر لباس شخصي بر تن مي‌کند و وسط زمين مي‌آيد؛ اين کار بي‌احترامي به بازيکنان داخل زمين است. اين تقصير مديريت است که به وي چيزي نمي‌گويد. اگر قرارداد دارد چرا لباسش شخصي است؟ و اگر ندارد چرا وسط زمين مي‌آيد؟

در تيم‌هاي پايه‌اي عملکرد خوبي داشته‌ايد.

خدا را شکر چهار هفته است که پيروز مي‌شويم اما متاسفانه به تيم‌هاي پايه‌اي اهميت داده نمي‌شود و به نوعي آنها دلي فوتبال بازي مي‌کنند. يک نکته به شما مي‌گويم که خيلي جالب است؛ در ليست ما اميد نورافکن، مهدي قائدي، نجفي و حسين حيدري حضور دارند که خود باشگاه براي اينکه در ابتداي فصل ليستش پر نشود، آنها را در ليست پايه‌ها رد کرده اما هيچکدام از آنها را به پايه‌ها نمي‌دهند! و در تيم بزرگسال هم فقط اميد نورافکن است که در ترکيب بزرگسالان قرار مي‌گيرد اما هر چهار نفر اين بازيکنان ليست ما را پر کرده‌اند و نمي‌توانيم بازيکن بگيريم! ما اين همه نتايج خوب گرفته‌ايم اما اگر در باشگاه به غير از صادق ورمزيار که مدير آکادمي است، از کسي بپرسيد نمي‌داند ما چند تا بازي در جدول انجام داده‌ايم! شايد براي‌تان جالب باشد؛ يک ماه است سرما شروع شده اما هنوز تيم‌هاي پايه‌اي گرمکن ندارند!

با منصوريان در تماس هستي؟

منصوريان دوست صميمي من است و هرازگاهي با هم در تماس هستيم.

تو خودت سال‌ها در استقلال در جناح راست بازي مي‌کردي. عملکرد وريا غفوري و خسرو حيدري را چطور ديدي؟

برداشت من اين است که هرکدام از اينها اگر تک بازي کنند، کارايي بهتري دارند تا اينکه با يکديگر در زمين باشند.

در يک ديدار خيريه هم در کرمانشاه بازي کرديد.

صحنه‌هاي دردناکي را در کرمانشاه ديديم. واقعا مردم اين شهر شرايط زندگي سختي دارند و اعتقاد دارم که مسوولان بايد فکري بيشتري به حال استان کرمانشاه بکنند. ما بيشتر براي روحيه دادن به اين شهر رفته بوديم. چيزي که برايم جالب است اين بود که دايي در کرمانشاه نبود ولي او را خيلي تشويق کردند.

ارسال در: يکشنبه 26 آذر ساعت 15:40 (1396/9/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن