پنهان کردن دوپينگ چند ورزشکار مطرح ايران
شماره خبر : 141830
رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري مدعي شد فدراسيون پزشکي ورزشي اسامي چند ورزشکار مطرح کشور را که دوپينگ کرده ‌اند، اعلام نکرده است.

به نقل از سايت فدراسيون دوچرخه‌سواري، خسرو قمري پس از برخي موضع‌گيري‌ها در قبال موضوع اعلام خبر دوپينگ حسين عسگري داشتند گفت: اي کاش دوستان ابتدا از اصل ماجرا باخبر مي‌شدند سپس ما را به دروغگويي يا زير پا گذاشتن قوانين محکوم مي‌کردند.در مورد موضوع مطرح شده در خصوص حسين عسگري بايد بگويم که دو سال پيش کميته مبارزه با دوپينگ طي نامه‌اي رسمي موضوع دوپينگ او را در يکي از مسابقات باشگاهي داخلي به اطلاع ما رساند.پيش از المپيک عسگري مدارک پزشکي ارائه کرد که نمي‌تواند در المپيک حضور داشته باشد که البته همه مدارکش رسمي بود ولي به هر حال مورد قبول کميته ستاد مبارزه با دوپينگ قرار نگرفت.

وي افزود: محض اطلاع مي‌گويم که در آيين نامه کميته ستاد مبارزه با دوپينگ بندي وجود دارد که اگر ورزشکاري دوپينگي ضمن ارائه تعهد و خداحافظي از آن رشته ورزشي کميته ضد دوپينگ مي‌تواند نامش را اعلام نکند. کما اينکه در چند سال گذشته اين اتفاق در خصوص ورزشکاران مطرح و نامي ساير فدراسيون‌ها نيز افتاد و روساي آن زمان فدراسيون پزشکي ورزشي و ستاد دوپينگ هم به رسم امانت و اين بند موجود، نام اين ورزشکاران را رسانه‌اي نکردند. درمورد عسگري هم قرار بر اين شده بود تا نام اين ورزشکار رسانه‌اي نشود اما چه شد که به يکباره دکتر نوروزي در يک برنامه راديويي نام عسگري را اعلام کرد، بايد از خود او پرسيد.ما در مورد ورزشکار ملي پوش سابق کشورمان علي حقي هم اين کار را کرديم ولي فدراسيون جهاني بعد از قطعي شدن دومين دوپينگ حقي رسما به ما اعلام کرد که بايد نام اين ورزشکار را در سايت رسمي‌تان منتشر کنيد، وگرنه خودمان تمايل نداشتيم نامي از حقي که سال‌ها در تيم ملي زحمت کشيد را ببريم.

بيشتر بخوانيد

قمري: هيچ قراردادي با عسگري نداشتيم؛ فعاليت او منوط به حکم کميته استيناف بود

رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري اظهار داشت: ابتداي سال جاري ما براي اينکه از تجربيات عسگري استفاده کنيم موضوع مربيگري ايشان را مطرح کرديم. همان موقع هم عسگري از نادوي ايران تقاضاي استيناف کرد و در اين خصوص مسئولان وزارت ورزش و جوانان در جريان کامل قرار دارند. درخواست استيناف حسين عسگري از سوي نادوي ايران رد شد و ما هم مجبور شديم موضوع حضور او را در تيم ملي منتفي شده بدانيم. در اين حين ما با علم به اينکه استيناف عسگري پذيرفته مي‌شود، با او مذاکره کرديم که البته بارها خصوص مسائل مالي هم به مشکل برخورده بوديم و دروغ هم نگفتيم که رقم پيشنهادي او بالا بود.

قمري در پايان عنوان کرد: فدراسيون دوچرخه‌سواري هيچ گونه مسووليتي در خصوص اعلام کردن يا نکردن نام ورزشکاران دوپينگي را ندارد و بهتر است در مورد حسين عسگري شخصا خود دکتر نوروزي پاسخ بدهد. شايد اين بابي باشد براي اينکه رسانه و مردم عزيز بدانند که در ساير رشته‌هاي ورزشي چه ورزشکاراني دوپينگ کردند و نامشان هرگز اعلام نشد. فدراسيون دوچرخه سواري هيچ تبعيضي بين ورزشکاران خود قائل نمي شود و تا به امروز هم سعي کرديم اين موضوع را رعايت کنيم.

ارسال در: يکشنبه 26 آذر ساعت 15:08 (1396/9/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن