بررسي بهترين بازيکنان نيم فصل- 2 / کياني، ستاره اي که ترمز خودش را کشيد
شماره خبر : 141750
تراکتورسازي تبريز ليگ هفدهم را با شرايط خاص و در بحران محروميت از جذب بازيکن آغاز کرد و در حاليکه نمي توانست تيم خود را تقويت کند، چند بازيکن هم به دلايل مختلف اين تيم را ترک کردند.

با شرايطي که تراکتورسازي در اين فصل داشت، وجود بازيکنان باتجربه براي اين تيم بسيار اهميت داشت. يکي از بازيکناني که در اين فصل روزهاي خوبي در تراکتورسازي پشت سر گذاشت و از مهره هاي اصلي گل محمدي بود، مهدي کياني است. تراکتورسازان بسيار خوش شانس بودند که بازيکن 31 ساله تيم شان در بهترين زمان، يعني در وضعيت بحراني باشگاه، به اوج دوران بازي خود طي چند سال گذشته رسيده و با نمايش فوق العاده اش در ميانه ميدان، در جمع برترين بازيکنان نيم فصل اول گرفته است. عليرغم آنکه تراکتورسازي در اين فصل جز قدرت هاي اصلي و مدعي قهرماني به حساب نمي آيد، اما مهدي کياني بازيکني بود که نقش بسيار مهمي در بازي هاي تيمش ايفا کرد و با درخششي که در ترکيب تيمش داشت، به عنوان دومين بازيکن برتر نيم فصل نخست دست يافت.

مهدي کياني هافبک مياني تراکتورسازي در اين فصل از ارکان مهم تيمي بود که از کمبود بازيکن رنج برد که همين مسئله در برخي بازي هاي اين تيم کاملاً مشهود بود (چند گل خورده از روي شوت از راه دور يا گل به خودي عجيب دروازه بان تراکتور در ديدار برابر پيکان). کياني در 9 هفته اول در تمامي بازيها در ترکيب ثابت تيمش به ميدان رفت و عملکرد بسيار خوبي داشت. او با کسب ميانگين 2/44 در همان هفته ها بهترين بازيکن بود و با وجودي که به علت محروميت ادامه رقابتها تا نيم فصل را از دست داد، اما باز هم در رده هاي بالاي رده بندي برترين بازيکنان قرار داشت و در نهايت دومين بازيکن برتر نيم فصل اول شد.

مهدي کياني، تنها بازيکن تراکتورسازي در بين بيست بازيکن برتر نيم فصل، 2 بار به عنوان بهترين بازيکن مسابقه انتخاب شد و 2 بار هم در تيم منتخب هفته قرار گرفت. با وجودي که تيم تبريزي نتايج قابل توجهي در اين فصل به دست نياورده اند، اما کياني به ويژه در هفته هاي ابتدايي بسيار خوب و مؤثر در ترکيب تيمش بازي کرد و بهترين بازيکن ليگ هفدهم بود؛ درخشش کياني باعث شد تا وي بر اساس نمرات گروه آناليز سايت نود، به عنوان بهترين بازيکن ليگ برتر در مرداد ماه انتخاب شود. اما پس از هفته نهم بود که اتفاقات حاشيه اي در تمرينات تراکتورسازي، که به زعم خود اين بازيکن کاملاً شوخي بوده، پيامدهاي کاملاً جدي براي او و تراکتورسازي داشت؛ با ابلاغ کميته اخلاق فدراسيون فوتبال، مهدي کياني تا پايان نيم فصل محروم شد.

 

با مقايسه نتايج و عملکرد تراکتورسازي در 9 هفته ابتدايي ليگ برتر با ? هفته پاياني نيم فصل (که کياني محروم بود)، به خوبي مي توان عملکرد مؤثر و نقش مهم او در بازي هاي تراکتورسازي را مشاهده کرد. در زمان حضور کياني درصد پيروزي تراکتورسازي 2 برابر زمان غيبت اين بازيکن بود؛ تراکتورسازي با حضور کياني 33 درصد بازيها را با پيروزي به پايان بردند، اما بعد از محروميت او اين آمار به 16 درصد کاهش يافت. با وجودي که کياني 6 بازي نيم فصل را از دست داد، اما امتيازات کسب شده توسط اين بازيکن در 9 هفته اول، همچنان او را در رده هاي بالاي جدول برترين بازيکنان نگه داشت و در پايان نيم فصل هم در رده دوم بهترين بازيکنان قرار گرفت. با وجودي که کياني در پست هافبک دفاعي بازي مي کند و مجبور است تا درگيري زيادي با بازيکنان حريف داشته باشد، اما با اين وجود در 9 بازي که در اين فصل براي تراکتورسازي انجام داد فقط 2 بار کارت زرد گرفت. بدون شک بازگشت اين بازيکن به ترکيب تراکتورسازي شرايط بهتري را براي اين تيم رقم خواهد زد.

ارسال در: پنجشنبه 23 آذر ساعت 19:38 (1396/9/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن