پرسپوليس، فولاد، پيکان، سايپا، استقلال، تراکتورسازي و سپاهان مجوز آکادمي گرفتند
شماره خبر : 141724
تاکنون 10 آکادمي مجوز فعاليت موقت خود را دريافت کرده اند و در اين بين 7 تيم ليگ برتري پرسپوليس، فولاد، پيکان، سايپا، استقلال، تراکتورسازي و سپاهان و 6 تيم ليگ دسته اول که شامل مس رفسنجان، گل گهر سيرجان، شهرداري تبريز، ملوان، خونه به خونه و ماشين سازي مدارک خود را ارسال کرده اند.

نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، چهاردهمين جلسه کارگروه ارتقاء و توسعه فوتبال پايه با حضور محمدرضا ساکت، حيدر بهاروند، فريدون معيني، مرتضي محصص، دکتر ميرشاد ماجدي، احمدرضا براتي، سعيد فتاحي، مصطفي زارعي، محمد ياوري، محمداسماعيل قاسمي، سهيل مهدي، ليلا صوفي زاده و سميه دهقانيان در محل روابط عمومي فدراسيون فوتبال برگزار شد.

در اين جلسه ابتدا معيني در خصوص دومين کنفرانس توسعه فوتبال جوانان آسيا که به ميزباني AFC برگزار شده بود گزارشي را ارائه کرد . در اين کنفرانس مطالبي نظير توسعه فوتبال جوانان در سطح بين المللي، گزارشي از رقابتهاي جام جهاي 2018، تبادل نظر در مورد برگزاري رقابتهاي جام جهاي زير17 و زير 20 سال و طرح کنفدراسيون فوتبال آسيا براي جوانان نخبه، آکادمي باشگاهها مطرح شده بود.

در ادامه جلسه معيني و ياوري گزارشي کامل از روند اجراي طرح مرحله اول استعدايابي در منطقه 5 کشور(خوزستان) توضيحاتي را ارائه کرده و در پي آن 225 بازيکن منتخب از سراسر کشور(مناطق 9 گانه) جهت حضور در اردوهاي منتخبين استعداديابي انتخاب شدند.

گزارشي از عملکرد آکادمي هاي کشور توسط سهيل مهدي ارائه و اعلام شد که تاکنون 10 آکادمي مجوز فعاليت موقت خود را دريافت کرده اند و در اين بين 7 تيم ليگ برتري پرسپوليس، فولاد، پيکان، سايپا، استقلال، تراکتورسازي و سپاهان و 6 تيم ليگ دسته اول که شامل مس رفسنجان، گل گهر سيرجان، شهرداري تبريز، ملوان، خونه به خونه و ماشين سازي مدارک خود را ارسال کرده اند. ضمن اينکه تيم هاي ملي پوشان تبريز و سرخپوشان مازندران و هيات هاي استاني آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، تهران، قم، اردبيل و خراسان رضوي نيز درخواست تاسيس آکادمي داده اند.

در ادامه اين نشست احمدرضا براتي درباره نحوه انعقاد قرارداد با بازيکنان زير 18 سال و بررسي جنبه هاي حقوقي و قانوني طبق مقررات فيفا، گزارشي را ارائه کرده و موضوع حق رشد و آموزش اين بازيکنان و موارد مشمول و غيرمشول آن نيز مورد بحث و بررسي و تبادل اطلاعات قرار گرفت.

در پايان اين جلسه در خصوص مجوز حضور بازيکنان افاغنه و قوانين و مقررات فيفا مطالبي مطرح و تصميمات لازم در اين زمينه اتخاذ شد.

لازم به ذکر است،5 موضوعي که به تصويب اعضا پس از گزارش هاي مختلف به تصويب رسيد، به شرح زير است:

1-مقرر شد تا مسابقات رده سني زير 15 سال بانوان که با حضور 16 تيم در 4 منطقه برگزار شده است، 8 تيم برتر حاضر در اين رقابتها در دو گروه 4 تيمي و به صورت مجمتع مسابقات خود را برگزار و به اتمام برسانند.

2-پس از بحث و بررسي قرار شد تا برنامه ريزي دقيق و نهايي برگزاري سومين همايش بين المللي علم و فوتبال از سوي کميته همايش در نشست آتي کارگروه ارائه و براي تصويب نهايي در هيات رئيسه فدراسيون فوتبال مطرح شود.

3-با تاييد اعضا مقرر شد تا دستورالعمل نهايي تعيين سفيران گرسروتز(فوتبال پايه) جهت تصويب به هيات رئيسه فدراسيون فوتبال ارائه شود.

4-مقرر شد تا بند الحاقي زير جهت تصويب به هيات رئيسه فدراسيون فوتبال ارائه شود: (مدارس فوتبال در صورتي حق انعقاد قرارداد با بازيکنان زير 18 سال را دارند که نام آنها در ليست بازيکنان در مسابقات رسمي هيات هاي فوتبال استانها و سازمان ليگ درج شده باشد).

5-شادي مهيني به عنوان مسئول پروژه استعداديابي فوتبال بانوان مناطق 9 گانه انتخاب شد.

ارسال در: پنجشنبه 23 آذر ساعت 11:07 (1396/9/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن