مسير مستقيم پرسپوليس به تيم ملي؛ هفتمين هديه برانکو براي کي‌روش
شماره خبر : 141708
علي عليپور، هفتمين هديه برانکو به کارلوس کي‌روش است.

از زماني که برانکو روي نيمکت پرسپوليس نشسته، بازيکنان زيادي از ترکيب پرسپوليس به تيم ملي رسيدند يا جايگاه‌شان در تيم ملي را ارتقا دادند. بيرانوند تبديل گلر شماره يک تيم ملي شد، رامين رضاييان براي اولين بار در بازي‌هاي رسمي به ميدان رفت و گزينه اول دفاع راست تيم ملي است و بازيکناني مثل اميري و سيدجلال هم جايگاه محکم‌شان در تيم ملي را حفظ کردند.

علاوه بر اين نفرات، برانکو توانسته بعضي از بازيکنانش را به سطحي برساند که براي اولين بار، در دوره او به تيم ملي برسند. بعضي از آن‌ها مثل طارمي و عاليشاه، قبل از برانکو هم در پرسپوليس بودند و بعضي ديگر، مثل انصاري و کاميابي‌نيا توسط او خريداري شدند و سپس به سطح تيم ملي رسيدند.

در ليستي که اخيرا به عنوان ليست 35 نفره کي‌روش براي آمادگي جام جهاني منتشر شده، علي عليپور توانسته هفتمين ملي پوش پرسپوليس باشد. او علاوه بر اين، هفتمين بازيکن پرسپوليس است که در دوران برانکو، براي اولين بار به تيم ملي دعوت مي‌شود. خريدهاي محدود برانکو در ليگ شانزدهم و هفدهم، باعث شده بود بازيکن جديدي از پرسپوليس، راهي تيم ملي نشود اما با محروميت اخير طارمي، عليپور اوج گرفت و هفتمين نفري بود که زير نظر برانکو، جايگاهي در ليست کي‌‌روش پيدا مي‌کند.

از بين اين هفت نفر طارمي به ترکيب اصلي تيم ملي رسيده و جايگاه ثابتي دارد، انصاري و کاميابي‌نيا هنوز در ليست کي‌روش هستند و عاليشاه و نوراللهي بعد از انتقال به تراکتور کاملا شانس‌شان براي ملي‌پوش شدن را از دست دادند. عليپور براي حضور در ليست نهايي جام جهاني، شانس کمي دارد اما دستاورد او در اين فصل، انقدر بزرگ بوده که بتوان تا پايان فصل هر انتظاري از او داشت.

بازيکناني که در پرسپوليس برانکو، براي اولين بار به تيم ملي دعوت شدند

 

اولين دعوت شدن

اولين بازي

اولين بازي رسمي

مهدي طارمي

محمد انصاري

کمال کاميابي‌نيا

اميد عاليشاه

احمد نوراللهي

 

 

فرشاد احمدزاده

 

 

علي عليپور

 

 

ارسال در: چهارشنبه 22 آذر ساعت 18:34 (1396/9/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن