آجورلو: با حق پخش و تبليغات مي‌توانيم هزينه‌هاي فوتبال را از دل فوتبال بيرون بياوريم
شماره خبر : 140654
مصطفي آجورلو پس از جلسه‌اي مديران باشگاه‌هاي استقلال، پرسپوليس و تراکتورسازي با وزير ورزش صحبت‌هايي انجام داد.

مصطفي آجورلو پس از نشست مشترک مديران سه باشگاه حاضر در ليگ قهرمانان آسيا با وزير ورزش، اظهار اميدواري کرد که مشکلات کهنه باقيمانده از سال‌هاي گذشته يک بار براي هميشه رفع شود.

مديرعامل باشگاه تراکتورسازي در اين خصوص گفت: جا دارد از وزير ورزش و رياست فدراسيون فوتبال که با دلسوزي به‌دنبال حل مشکلات ريشه دار 3 باشگاه باسابقه و پرطرفدار فوتبال کشور هستند، تشکر کنم. اميدوارم اين وحدت و همراهي همه‌جانبه که ميان مديران سه باشگاه همچنين وزير ورزش و رئيس فدراسيون فوتبال ايجاد شده، يک بار براي هميشه مشکلات قديمي و کهنه اين باشگاه‌ها را رفع کند و بار سنگيني از دوش فوتبال کشور برداشته شود. حذف اين باشگاه‌ها از ليگ قهرمانان آسيا مطلوب خواست هيچ هوادار و علاقمند ورزش و فوتبال ايران نيست.

وي افزود: نبايد از اهميت و پايگاه اجتماعي اين 3 تيم پرطرفدار در ورزش کشور غافل شويم. اگر مشکلات قديمي و بدهي‌هاي انباشته شده در سال‌هاي گذشته نبود، قطعاً اين 3 باشگاه با تمرکز و آرامش خيال فعاليت‌هاي خودشان را دنبال مي‌کردند و مي‌توانستند در شرايط بهتري پاسخگوي انتظارات هواداران‌شان باشند و حتي در رقابت‌هاي برون مرزي نتايج بهتري کسب کنند. اين مشکلات اگر يک‌بار به شکل ريشه‌اي حل شود، باشگاه‌هاي پرطرفدار پايتخت مي‌توانند از اين به بعد با رويکرد حرفه‌اي و ايجاد تناسب لازم ميان تعهدات و درآمدهاي خود از تکرار اشتباهات گذشته جلوگيري کنند تا مجدداً چنين شرايط سختي را تجربه نکنند.

آجورلو ادامه داد: 3 باشگاه تراکتورسازي، پرسپوليس و استقلال هواداران زيادي در فوتبال ايران دارند، اما در سال‌هاي گذشته منابع مالي مشخصي براي اين باشگاه‌ها تعريف نشده بود و به همين دليل در هر فصل بدهي قابل توجهي باقي مي‌ماند که اين بدهي‌ها يک‌باره انباشته شد و حالا يک بحران عظيم در ورزش کشور ايجاد کرد. اگر اين مشکل يک بار با اتحاد و همدلي و حمايت همه جانبه مسئولين حل شود، از اين پس با احقاق حقوق فوتبال حرفه‌اي از جمله درآمد حق پخش و تبليغات دور زمين مي‌توانيم هزينه‌هاي فوتبال را از دل فوتبال بيرون بياوريم. همچنين مي‌شود با برنامه‌ريزي صحيح اقتصادي زمينه خودکفايي فوتبال حرفه‌اي را فراهم کنيم که ديگر شاهد شکل‌گيري پرونده‌هاي متعدد و انباشته شدن بدهي‌هاي سنگين از سال‌هاي گذشته نباشيم.

مديرعامل تراکتورسازي تصريح کرد: امروز وفاق و همدلي بسيار خوبي ايجاد شده که توانست به يکي از مشکلات بزرگ و تاريخي فوتبال ايران پايان دهد. از رسانه‌ها و همه اعضاي خانواده بزرگ فوتبال هم مي‌خواهيم که در اين مسير همراه و حامي وزارت محترم ورزش، فدراسيون فوتبال و 3 باشگاه پرطرفدار فوتبال کشور باشند. اين اتحاد نخستين گام مثبت در راستاي حل يک مشکل بزرگ است که انشاالله نتيجه بخش خواهد بود.

ارسال در: شنبه 27 آبان ساعت 13:13 (1396/8/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن