آخرين وضعيت پرونده حسين توکلى که با سه شناسنامه بازي کرده
شماره خبر : 139879
عبدالله پور رئيس کميته انضباطى هيئت فوتبال استان تهران در باره آخرين وضعيت پرونده حسين توکلى در اين کميته گفت :در ابتدا بايد بگويم اکنون به دنبال اخذ استعلام هاى لازم هستيم و به محض دريافت استعلام ها درباره وضعيت اين بازيکن تصميم گيرى صورت مى گيرد."

گفته مي شود حسين توکلي آغچغلو از جمله بازيکناني است که با قرارداد 7 ساله به تيماستقلال پيوست تا در تيم جوانان آبي ها تبديل به مهاجم گلزن شود .

 فوتبال حسين توکلي آغچغلو که اين روزها با حواشي زيادي مواجه است از باشگاه انصارالمهدي فسا شيراز آغاز شد اما بازي او نه با نام حسين توکلي بلکه با نام ديگري در رقابت هاي فوتبال انجام شده است.اين بازيکن با شناسنامه پسر عموي خود اقدام به عقد قرارداد با باشگاه هاي گوناگون از جمله باشگاه بزرگ استقلال مي کند که بدون شک مديران استقلال بايد در اين زمينه پاسخگو باشند.

حسين توکلي سال 93 با قراردادي سه ساله و با هويت اصلي خود يعني رضا توکلي آغچغلو متولد 24 تيرماه 1372 و نام پدر قباد متولد فسا و با کد ملي 0000000058 به انصارالمهدي فسا شيراز مي پيوندد. اما او در اقدامي عجيب در تاريخ  5 مرداد  1395 قراردادي يک ساله با همان باشگاه اما با هويتي جديد به نام حسين توکلي آغچغلو فرزند علي نجات متولد دوم فروردين1378با کد ملي 0000000078 منعقد مي کند.

حسين توکلي در فصل 95_96 به رده هاي پايه باشگاه صباي قم مي پيوندد تا در اين باشگاه به فعاليت ورزشي خود ادامه دهد و نکته قابل توجه اين است که اين بازيکن با هويتي جعلي و با سني کمتر به قم مي رود تا در رقابت هاي دسته يک ليگ جوانان کشور صبايي ها را همراهي کند.

با توجه به حضور توکلي در تيم صباي قم در نهايت حريفان از موضوع اين بازيکن با خبر مي شوند و بر همين اساس شکايتي همراه با مستنداتي محکم به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ارائه مي دهند. در نهايت حضور اين بازيکن در صبا باعث مي شود تا تيم هاي معترضي همچون وفايي شيراز،مس رفسنجان و پديده اصفهان موفق به دريافت حکم شوند و آنها طبق رأي کميته انضباطي به تاريخ 24 اسفندماه 1395 را که به استناد ماده 68 آيين نامه انضباطي است نتيجه ديدارها را تغيير مي دهند و در اين ميان  باشگاه صبا هم 15 ميليون تومان جريمه و رضا توکلي آغچغلو که با استفاده از مدارک شناسايي حسين توکلي آغچغلو در مسابقات حاضر شده بود به استناد بند12 ماده 68 سه ماه از حضور در مسابقات محروم مي شود.

باشگاه صباي قم پس از شکايت به کميته استيناف ماجرا هاي رقم خورده را پيگيري مي کند و در نهايت اين کميته هم رأي به قانوني بودن حضور وي در اين تيم مي دهد.

اما نکته اي که نبايد فراموش کرد اين است که رضا توکلي آغچغلو با هويت حسين توکلي آغچغلو در بازي ها حضور داشته است و همين راي استيناف باعث مي شود تا اين بازيکن همچنان به تخلفات خود ادامه دهد تا جايي که او در انتقالي باور نکردني و عقد قراردادي 7 ساله از صباي قم به استقلال تهران مي پيوندد .

اين بازيکن با عقد قرارداد 7 ساله در کنار رضا افتخاري و صادق ورمزيار مدير آکادمي باشگاه استقلال عکس يادگاري مي گيرد تا با 24 سال سن براي جوانان استقلال بازي کند.اين بازيکن هم همانند صبا در استقلال با اسم جعلي حسين توکلي آغچغلو متولد ?? و ?? ساله ورود پيدا کرد تا در اين تيم به فعاليت ورزشي اش ادامه دهد. 

   اما حسين توکلي کيست؟

حسين پسر عموي رضا توکلي آغچغلو است و اخيرا نيز حکمي از وي منتشر شده که نشان مي دهد نامبرده مجرم شناخته شده و  از سوي يک دادگاه کيفري به حبس محکوم شده است.

اين طور که به نظر مي رسد حسين توکلي آغچغلو فاقد کارت ملي و شناسنامه عکس دار است و رضا توکلي آغچغلو اقدام به الصاق عکس خود روي اسناد هويتي حسين توکلي آغچغلو کرده است. در اين ميان نکته اي که از ديد همگان پنهان نمانده اين است که در تاريخ 14 مرداد 1395 هنگامي که حسين توکلي آغچغلو در بازداشت بوده ، رضا توکلي آغچغلو با استفاده از هويت پسر عمويش يعني حسين در همان روز براي تيم صباي قم  به ميدان رفته است.

همچنين مدارک تحصيلي نشان مي دهد ،حسين توکلي آغچغلو در تاريخ 18 ارديبهشت 1396 در مقطع سوم متوسطه در حال تحصيل بوده اما اين در حالي است که طبق گواهي موجود رضا توکلي آغچغلو در 22 دي ماه 1393 دانشجوي رشته مهندسي شيمي صنايع غذايي در مقطع کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرودشت بوده است.

از طرفي حسين توکلي آغچغلو در تاريخ 28 شهريور امسال توسط فرهاد پورغلامي به اردوي تيم ملي جوانان دعوت مي شود اما در اين ميان رضا توکلي آغچغلو به دليل شرايط  و جو حاکم در تيم هاي جوانان از رفتن به اردو منصرف مي شود و حتي باشگاه استقلال هم در نرفتن او به اردو نقش داشته است.

با توجه به اتفاقات صورت گرفته، حسن روشن پيشکسوت تيم فوتبال استقلال درباره بازيکنان جواني که با اين باشگاه قرارداد منعقد کرده اما در بازي حضور ندارد، گفت:پشت پرده اين مسائل مواردي است که من نمي دانم اما به عنوان يک هوادار شنيده ام يکي از اين نفرات با استفاده از شناسنامه پسر عمويش قرارداد بلند مدت با باشگاه منعقد کرده است.  اکنون در حال تحقيق هستم تا چنين ننگي به باشگاه ما وارد نشود .بايد اول جارو دستمان باشد تا فضا را پاک کنيم و بعد جلو برويم .

نکته قابل توجه اين است که با وجود انتشار اين مدارک که تقريبا بر جعلي بودن آن صحه مي گذارد و يا حداقل شبهاتي را در اين مورد بوجود مي آورد اما فدراسيون فوتبال و‌کميته انضباطي فدراسيون پس از آخرين رأي که از سوي استيناف صادر شد به طور کلي از بررسي اين پرونده صرف نظر کردند و معتقدند کميته انضباطي  هيئت فوتبال استان بايد به اين موضوع رسيدگي کند. 

 حسين توکلي با هزار اما و اگر شناسنامه جعلي و غير جعلي از 2 روز گذشته به تمرينات بزرگسالان اضافه شده است.


رضا با نام جعلي حسين قرار است به ترکيب استقلال اضافه شود و با دريافت کارت بازي روي نيمکت و در کنار شفر آلماني بنشيند در حالي که کميته انضباطي، استيناف و اخلاق در سکوت کامل به سر مي برند.

**عبداللهى عضو کميته انضباطى فدراسيون فوتبال درباره وضعيت بازيکن تيم جوانان استقلال گفت :در ابتدا بايد بگويم پرونده اين بازيکن چند ماه گذشته به کميته انضباطى احضار شد و شکايت يکى از تيم ها باعث شد تا کميته انضباطى به اين مسئله ورود و رسيدگى کند.

او ادامه داد :به اين ترتيب کميته انضباطى پس از بررسى و تشخيص رأى خود را نسبت به تيم وقت و بازيکن مورد نظر نيز صادر کرد اما در نهايت کميته استيناف رأى لازمه را نقض و همين مسئله باعث شد تا رأى جديد توسط کميته استيناف صادر شود.

 عضو کميته انضباطى فدراسيون فوتبال بيان کرد :پس از رأى کميته استيناف در نهايت شنيده شد که تيم هاى ديگر در هيئت فوتبال به همين مسئله اعتراض کردند و اکنون هم کميته انضباطى هيئت فوتبال استان تهران در حال رسيدگى به اين موضوع است .به اين ترتيب با توجه به حکمى که ما در گذشته اعلام کرديم و نقض شد اکنون رسيدگى به اين پرونده از دست ما خارج و کميته انضباطى هيئت فوتبال در حال رسيدگى است.

**صادق ورمزيار مدير آکادمى استقلال درباره وضعيت اين بازيکن گفت :ما حسين توکلي را امسال از تيم صبا با دريافت رضايت نامه جذب کرديم و براى حضور اين بازيکن، احراز هويت او را از جمله شناسنامه ،شناسنامه پدر و مادر و معافيت تحصيلى در نظر مى گيريم.

 او ادامه داد : حسين توکلى شناسنامه ،معافيت تحصيلى و گذر نامه دارد و زمانى که فردى گذر نامه دارد بدين منظور است که او قابل اعتماد است. سال گذشته نيز سه تيم شکايتى را عليه توکلى انجام دادند که در نهايت کميته استيناف اعلام کرد اين فرد همان توکلى است .بنابراين وقتى کميته استيناف اعلام مى کند که او حسين توکلى است ما هم به آن استناد مى کنيم.

 مدير آکادمى استقلال گفت: وقتى کميته استيناف که بالا ترين مرجع قضائى در فوتبال ما است اعلام مى کند که اين بازيکن مشکلى ندارد بنابراين ما هم از اين بازيکن استفاده مى کنيم تا زمانى که کميته استيناف نامه جديدى درباره وضعيت او به ما بزند.

**عبدالله پور رئيس کميته انضباطى هيئت فوتبال استان تهران در باره آخرين وضعيت پرونده حسين توکلى در اين کميته گفت :در ابتدا بايد بگويم اکنون به دنبال اخذ استعلام هاى لازم هستيم و به محض دريافت استعلام ها درباره وضعيت اين بازيکن تصميم گيرى صورت مى گيرد."

صحبت هاي مسئول آکادمي استقلال بيراه نيست اما کميته انضباطي رأى مي دهد استيناف نقض مي کند و مرجعي براي رسيدگي به رأى کميته استيناف وجود ندارد و دست آخر از زمين به آسمان مي بارد و پرونده در اختيار مرجع پايين تر يعني هيئت فوتبال قرار مي گيرد، البته بماند که در اين ميان گذرنامه، معافيت تحصيلي،شناسنامه عکس دار و ... چطور و چگونه صادر مي شود؟

به نظر مي رسد اين پرونده فراتر از يک تخلف فوتبالي شکل گرفته است.

ارسال در: پنجشنبه 11 آبان ساعت 14:20 (1396/8/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن