گنج ايراني
شماره خبر : 139248
مقايسه ما در مقابل اسپانيا در رشته فوتبال چون قياس آنها با ما در کشتي است . اسپانيا غول بزرگ فوتبال جهان است .

تورج عاطف


 آنها قهرمان جام جهاني و قهرمان جام ملتهاي اروپا  شده اند و با غولهاي فوتبال خود يعني رئال مادريد و بارسلونا  و باسيلي از سر مربيان و بازيکنان  قابل مقايسه با ما نيستند .
 شايد ما در مقابل تمامي قدرت اسپانيا بتوانيم در فوتسال با آنها هماوردي کنيم و به خاطرات خوش نکونام و شجاعي در لا ليگا و آن هم در تيمهاي نه چندان مطرح دلخوش کنيم و شايد هم به بدل مسي که  شب گذشته در نيوکمپ بساط شادماني و تفريح فراهم کرده بود .
 فوتبال غير حرفه اي ما  هنوز نمي تواند يک گزارشگر مناسب براي اين مهمترين بازي فوتبال ملي ما در همه ادوار حضورش در رده هاي بين المللي پيدا کند. فوتبال ما  در گير قليان کشي و سو و جريمه  و..است . فوتبال ما سراسر از بي مبالاتي است اما در همين فوتبال گلهائي وجود دارند که اي کاش باغباني براي نگهداري داشته باشند .
 چهار  بازيکن سايپا و سه  بازيکن فولاد خوزستان و يک  بازيکن از  پيکان و  استقلال خوزستان و صنعت نفت شهرداري بندر عباس به مصاف آيندگان بارسلونا و رئال مادريد و والنسيا رفتند. همان هائي که شايد روزي بوسکتس و پيکه و سرخيو روبرتو و سس فابرگاس و دخايا و تياگو و اسانسيو و ايسکو و .. شوند اما اين بچه ها کار بزرگي کردند . آنها آلمان و گينه و کاستاريکا و مکزيک را بردند و در مقابل اسپانيا  هر کاري  از دستشان بر مي آمد انجام دادند و شايد کمي دير متوجه شدن که شايستگي هايشان بسيار بالاتر هم هست.
اين بچه ها را در يابيم اين دردآور است که باشگاه هاي بزرگ ما که در مقابل رئال مادريد و بارسلونا و والنسيا  قابل مقايسه نيستند نتوانستند نمايندگاني در تيم ملي نوجوانان داشته باشند.  ميليارد ها تومان صرف جريمه هاي فيفا کردند و تيمهائي چون استقلال و تراکتور سازي و حالا پرسپوليس از پنجره نقل و انتقال بخاطر اين سو مديريت ها محروم شدند اما نتواستند از اين ميلياردها گوشه اي هم هزينه براي يافتن استعدادي کنند که شهرداري بندر عباس و فولاد و استقلال و صنعت نفت خوزستان  يافتند .   شايد اسپانيائي ها بتوانند بار ديگر ژاوي و اينيستا و پيکه و فابرگاس  از ميان اين  نوجوانان پيدا کنند ( البته به شرط آن که کاتالانها يک کشور  مستقل نشوند !) اما ما هم شايد بتوانيم مرداني چون آزمون و عزت الهي و شکاري و مهدوي کيا  از ميان اين بازيکنان بيابيم بايد قدر اين گنج بزرگ ايران يعني جوانان و استعداد هاي ايراني را بيابيم و کار را به کار دان بسپاريم  اميدواريم

ارسال در: يکشنبه 30 مهر ساعت 18:40 (1396/7/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن