شاگردان منصوريان به دنبال شکستن طلسم تراکتورسازي/ تقابل دوباره آقامعلم و ژنرال
شماره خبر : 139049
در مهم‌ترين بازي‌هاي روز دوم هفته سوم ليگ برتر، استقلال در ورزشگاه آزادي به مصاف تراکتورسازي خواهد رفت.

 در ادامه بازي‌هاي هفته سوم ليگ برتر، 5 ديدار ديگر امروز (جمعه) برگزار شده که در مهم‌ترين بازي تيم‌هاي استقلال و تراکتورسازي در ورزشگاه آزادي به مصاف هم خواهند رفت.

سياه جامگان مشهد - فولاد خوزستان

شاگردان اکبر ميثاقيان شروع خوبي در ليگ داشته و طبق اظهارات حسين بادامکي کاپيتان اين تيم، روزهاي با آرامشي را سپري مي‌کنند. سياه‌جامگان برخلاف يکي دو فصل گذشته تمرينات و اردوهاي خوبي را پشت سر گذاشته و مصمم است که نتايج بهتري کسب کند. آنها هفته گذشته سپيدرود رشت را در زمين‌شان شکست داده و با روحيه بالا در زمين خود پذيراي فولاد خواهند شد. ميثاقيان و تيمش خوب مي‌دانند که امتيازات ابتداي فصل چقدر براي آنها در ادامه کار حياتي خواهد بود، بنابراين به اين راحتي امتياز خانگي را از دست نخواهند داد. فولادي‌ها برخلاف سياه‌جامگان شروع خوبي نداشته و از دو ديدار قبلي تنها يک امتياز کسب کرده‌اند. اکبر پورموسوي خوب مي‌داند که فولاد شرايط استقلال خوزستان را ندارد که بهانه نداشتن پول و امکانات را به زبان بياورد. قطعا مديران کارخانه فولاد از مربي بومي خود نتيجه مي‌خواهند.

پيکان - ذوب‌آهن اصفهان

مجيد جلالي گفته که تيمش آماده بازي سخت برابر ذوب‌‌آهن است. آنها شروع نااميدکننده‌اي در ليگ داشته‌اند، اما مصمم هستند تا در اين ديدار نتيجه بگيرند. هر چند که نبايد از حواشي قبل بازي هم گذشت که اميرحسين صادقي مدافع اين تيم با فرزاد حاتمي مهاجم تراکتورسازي در هتل المپيک درگير شد و کار به کتک‌کاري کشيد. پيکاني‌ها خوب مي‌دانند که نتيجه نگرفتن در اين ديدار مي‌تواند آنها را وارد حاشيه کند. در طرف ديگر، شاگردان امير قلعه‌نويي پس از پيروزي شيرين هفته گذشته برابر گسترش فولاد تبريز به دنبال ادامه روند خود بوده تا در جمع مدعيان قرار بگيرند. در ديدار گذشته ذوب‌آهن، اسماعيل شريفات موفق به گلزني شد تا اين بازيکن بار ديگر احيا شود. تنها ناراحتي قلعه‌نويي، مصدوميت دوباره قاسم حدادي‌فر است که بار ديگر رباط صليبي پاره کرد تا بدترين خبر ممکن براي سرمربي ذوب‌آهن باشد.

صنعت نفت آبادان - پديده خراسان

شاگردان فراز کمالوند ليگ را با برتري مقابل استقلال آغاز کردند تا دنيا به کام آباداني‌ها شيرين شود، اما شکست هفته گذشته برابر سايپا کام آنها را تلخ کرد. هر چند که سرمربي نفت آبادان اعلام کرده که تا هفته پنجم، ششم نمي‌توان نتايج تيم‌ها را ارزيابي کرد، اما آباداني‌ها دوست ندارند با توجه به هزينه‌هايي که کرده‌اند، تيم‌شان نتيجه نگيرد. پديده‌اي‌ها اما، شرايط خيلي خوبي دارند. شاگردان رضا مهاجري هفته دوم برابر سپاهان نتيجه عجيب و فوق‌العاده‌اي گرفته و تيم متمول اصفهاني را با 4 گل بدرقه کردند. کار پديده اين بار در آبادان سخت است، چرا که در گرماي اين شهر بايد با تيمي ديدار کنند که دوست ندارند در زمين خودشان و در حضور هوادارانش امتياز از دست دهد.

سپاهان - پارس جنوبي جم

همانطور که اشاره کرديم سپاهان برابر پديده با شکست سنگين 4 بر صفر روبه‌رو شد تا پيش‌بيني‌هاي اين تيم اصفهاني نقش برآب شود. آنها که امسال هزينه‌هاي زيادي کرده‌اند، دوست ندارند امسال هم از ماراتن قهرماني عقب بمانند. شاگردان کرانچار اين هفته برابر سد محکمي به نام پارس جنوبي جم قرار خواهند گرفت. تيمي که دو هفته ابتدايي ليگ را فراتر از انتظار ظاهر شده و برابر گسترش فولاد و پيکان 6 امتياز کسب کرده و در صدر جدول قرار گرفته است. با اين حال، مهدي تارتار بايد به شاگردانش گوشزد کند که تجربه نشان داده تيم‌هايي که شگفتي‌ساز شده‌اند، کمتر پيش آمده در ادامه فصل روند خودشان را حفظ کنند. بنابراين آنها به دنبال اثبات شايستگي‌هاي خود هستند.

استقلال - تراکتورسازي

اما به مهم‌ترين به بازي هفته برسيم، جايي که بار ديگر شاهد تقابل استقلال و تراکتورسازي خواهيم بود. ديدارهاي گذشته اين دو تيم با حوادث زيادي روبه‌رو بوده و بدون شک اين بار هم شاهد اتفاقات حاشيه‌اي خواهيم بود. تراکتورسازي در تهران آمار فوق‌العاده‌اي دارد و 4 سال است که به راحتي موفق به شکست استقلال در آزادي مي‌شود. در ليگ سيزدهم تراکتورسازي 3 بر يک استقلال را شکست داد. در ليگ چهاردهم، 4 بر يک برتري براي تراکتورسازي بود و در ليگ پانزدهم تيم استقلال با هدايت پرويز مظلومي و اشتباه مهدي رحمتي و امين حاج‌محمدي 3 بر دو نتيجه را واگذار کرد. سال گذشته هم تراکتورسازي با هدايت قلعه‌نويي دو بر يک شاگردان منصوريان را شکست داد. آخرين برد استقلال به ليگ دوازدهم برمي‌گردد که استقلال با گل جواد نکونام موفق به شکست تراکتورسازي شد. سرمربي استقلال در واکنش به طلسم 4 ساله پيروز نشدن مقابل تراکتورسازي گفت: ما از بازيکنان‌مان مي‌خواهيم که مستحکم‌تر وارد بازي شوند، چرا که هم بايد اولين بردمان را در ليگ کسب کنيم و هم نوار پيروزي‌هاي تراکتورسازي در تهران پاره شود.

هر دو تيم موفق به کسب پيروزي نشده‌اند. تراکتورسازي برابر استقلال خوزستان و پرسپوليس شکست خورده و از بدشانسي آنها هفته سوم بايد برابر استقلال صف‌آرايي کنند. تقابلي سخت براي شاگردان يحيي گل‌محمدي که دستش براي استفاده از بازيکنان بسته است. او به دليل محروميت تراکتورسازي از پنجره نقل و انتقالات و همچنين مصدوميت بازيکناني چون سينا عشوري مجبور به استفاده از بازيکنان جواني شده که کمتر فرصت حضور در ميادين را پيدا کرده‌اند. همچنين دروازه‌بان تراکتورسازي فرزين گروسيان است که چند فصل پيش دروازه‌بان سوم استقلال بود و اکنون بايد مقابل تيم سابق خودش از دروازه تراکتورسازي حراست کند. از شرايط تراکتورسازي که بگذريم، به استقلالي مي‌رسيم که با وجود هزينه‌هاي زيادي در نقل و انتقالات و خريد بازيکناني چون داريوش شجاعيان، مجتبي جباري، پژمان منتظري، سرور جپاروف و ...نتوانسته طعم پيروزي را بچشد. همين مسئله باعث ايجاد حواشي زيادي شده تا تيم منصوريان تحت فشار قرار بگيرد. استقلالي‌ها در اين ديدار مصدومان زيادي هم دارند و بازيکناني چون پادواني، خسرو حيدري، ميلاد زکي‌پور، فرشيد اسماعيلي، فرشيد باقري و اميد ابراهيمي را در اختيار نخواهند داشت. بايد ديد که آيا استقلال مي‌تواند طلسم تراکتورسازي را در آزادي بشکند يا نه.

جمعه 20 مردادماه

سياه جامگان مشهد- فولاد خوزستان- ورزشگاه ثامن - ساعت 18:50
کميل غلامي – محمدرضا ابوالفضلي – محمدجواد مداح – علي صفايي – ناظر: نادر جعفري

پيکان تهران - ذوب‌آهن اصفهان/ ورزشگاه شهداي شهر قدس-ساعت 20:30
حميد حاج ملک – رحيم شاهين – قهرمان نجفي – ناصر جنگي – ناظر: محمدجواد تقي پور

صنعت نفت آبادان - پديده خراسان/ ورزشگاه تختي آبادان- ساعت 21
پيام حيدري – محمدرضا منصوري – محمد راهي – شاهو اصلاني – ناظر: رسول فروغي

سپاهان- پارس جنوبي جم / ورزشگاه نقش جهان اصفهان ساعت 20:30
مهدي سيدعلي – مهدي الوندي – براتعلي مولوي – وحيد صالحي – ناظر: محمدعلي فروغي

استقلال - تراکتورسازي/ ورزشگاه آزادي تهران- ساعت 20:45
بيژن حيدري – حسن ظهيري – سعيد قاسمي – محمدحسين ترابيان – ناظر: مسعود مرادي

ارسال در: جمعه 20 مرداد ساعت 13:29 (1396/5/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن