بوناچيچ: مستحق برد مقابل سپيدرود بوديم/ آندو بايد شرايط خود را بهبود ببخشد
شماره خبر : 139035
سرمربي تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز تأکيد کرد که تيمش مستحق پيروزي مقابل سپيدرود رشت بوده است.

 لوکا بوناچيچ پس از پيروزي يک بر صفر تيمش مقابل سپيدرود رشت اظهار داشت: ما در اين بازي استرس داشتيم. بازي را مي‌توان به دو بخش تقسيم کرد، نيمه اول که مي‌شود گفت تيم سپيدرود برتر بود و بازي را کنترل مي‌کرد و نيمه دوم که ما در اختيار گرفتيم. ما در نيمه دوم فشار زيادي روي دروازه حريف ايجاد کرديم. خوش شانس بوديم و مستحق اين برد. بچه‌ها خيلي تلاش کردند. از همين‌جا به بازيکنانم تبريک مي‌گويم که اولين پيروزي در کسب کردند.

بوناچيچ در پاسخ به اين پرسش که آيا فکر مي‌کنيد گسترش فولاد با اين پيروزي از فشار خارج مي‌شود و براي آينده چه بايد کند، گفت: فکر مي‌کنم اول بايد روي مالکيت توپ کار کنيم و اين بخش را بهبود ببخشيم. در نيمه اول بازي را از دست داديم چون نمي‌توانستيم توپ را به خوبي کنترل کنيم لذا سيستم را تغيير داديم و از دو مهاجم استفاده کرديم. اين کار يک ريسک بود اما باعث شد در انتها به نتيجه برسيم. در ادامه، بازي‌هاي خيلي بهتر از اين را ارائه مي‌کنيم. اگر بازي‌هاي پيش رو را مانند نيمه اول ديدار مقابل سپيدرود بازي کنيم نمي‌توانيم نتايج مورد نظر خود را کسب کنيم.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا با کاخا که بازيکن خشني است کار کرده‌ايد که در اين ديدار با احتياط بازي کرد، تصريح کرد: درست است با او کار کرده‌ايم و در بين حرف‌هاي خود تلاش کردم که کاري کنم او به آرامش برسد اما از طرف ديگر کيفيت او را از دست داديم چون اشتباهاتي در اين ديدار مرتکب شد. بايد اجازه دهيم او به سبک خودش بازي کند و نبايد به او فشاري بياوريم.

سرمربي گسترس فولاد در اين باره که فکر نمي‌کند تيمش کمبود بازيساز دارد، اظهار داشت: با شما موافقم. قبل از اين گفته بودم به همين دليل سپيدرود بر ما برتري داشت. تلاش کردم بين دو نيمه شرايط را تغيير دهم و در نيمه دوم با دو مهاجم به زمين رفتيم. فکر مي‌کنم با تلاش و صرف فعل خواستن مي‌توانيم بازهم به پيروزي برسيم. بايد تمام تلاش خود را کنيم و اجازه ندهيم نيمه نخست اين ديدار تکرار شود. چون تيم‌هاي قوي‌تر مي‌توانند استفاده کنند و مقابل ما به نتيجه دلخواه خود دست يابند.

بوناچيچ در خصوص سوال خبرنگاري که گفت آندو تيموريان در اين ديدار خلأ خط هافبک تيم را پر کرد آيا فکر نمي‌کنيد در خط دفاع نيز نياز به چنين بازيکني داريم، خاطرنشان کرد: با شما موافقم. با اضافه کردن آندو توانستيم عملکرد تيم خود را بهبود ببخشيم البته او بايد شرايط خود را بهبود ببخشد چون مدتي است بازي نکرده است. خوشحال مي‌شويم بازيکنان خوبي در خط دفاع به تيم خود اضافه کنيم. اما بايد به ليست خود نيز نگاهي بيندازيم. سخت است که اکنون مدافع خوبي در بازار نقل و انتقالات پيدا کنيم که از بازيکنان فعلي بهتر باشند.

بوناچيچ افزود: آندو هنوز آمادگي کامل را ندارد و ما مجبوريم به او فرصت بدهيم تا به شرايط بازي برسيم. باز هم مي‌گويم که بايد از اين بچه‌ها حمايت شود. ترسي که داشتيم ريخته شده و بهتر بازي مي‌کنيم. ما سه بازيکن خارجي داريم و يک خارجي آسيايي مي‌توانيم جذب کنيم. با بازيکناني صحبت کرديم، اما هزينه‌هاي آن بالاست. بودجه خودمان را بايد در نظر بگيريم و آن را افزايش بدهيم.

وي در خصوص عملکرد عليرضا نقي‌زاده و اينکه کادر فني چطور توانست ضعف‌هاي او را برطرف کند، گفت: همه بازيکنان نقاط ضعف و قوتي دارند اما بايد بگويم کار کردن با نقي‌زاده لذت‌بخش است. او واقعا مي‌خواهد و اراده قوي دارد. شايد او دوندگي خوبي داشته باشد اما به علت نداشتن تمرکز ممکن است دچار اشتباه شود. در اين صورت چه کاري بايد انجام دهيم که اشتباهش رفع شود؟ جواب اين سوال تمرين است و تمرين و تمرين.

سرمربي گسترس فولاد در پاسخ به اين پرسش که اگر خبرنگار بوديد از سرمربي گسترش فولاد چه سوالي مي‌کرديد، عنوان کرد:‌ مي‌گفتم برو خونه و خسته نباشي!

ارسال در: پنجشنبه 19 مرداد ساعت 21:41 (1396/5/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن