پوزخندي به تاريخ ،اين صعود بي سرو صدا
شماره خبر : 138528
مثل پدري که زل زده به کارنامه قبولي بچه‌اش. سير نمي‌شوي از تماشاي جدول. حتي با کسر شش امتياز هم راهي جام جهاني مي‌شويم. اگر شوت‌هاي در چارچوب حريفان را برايشان گل حساب کنيم، باز صدرنشينيم!

 صعود - پوزخند به تاريخ

احسان ساعديان

مثل پدري که زل زده به کارنامه قبولي بچه‌اش. سير نمي‌شوي از تماشاي جدول. حتي با کسر شش امتياز هم راهي جام جهاني مي‌شويم.

اگر شوت‌هاي در چارچوب حريفان را برايشان گل حساب کنيم، باز صدرنشينيم!

از صبح امروز وقتي تاريخچه ? صعود به جام جهاني را مرور ‌کني، "حسرت‌ و نوستالژي و يادش به خير" در کار نيست. حتي صعود  (بهترين خاطره فوتبالي متولدين شصت و شش به قبل) که دور کره زمين چرخيديم تا به عنوان سي و دومين تيم روانه جام جهاني شويم.

 با يمن جنوبي و بحرين همگروه شديم. کنار کشيديم چون از امتياز ميزباني محروم بوديم. در حالي که جبهه مقابل (عراق)، بازي در زمين بي طرف را پذيرفت و معجزه‌آسا راهي مکزيک شد.

آرزو داشتيم له شوند. اتفاقاً با تيتر «له شدند» در کيهان ورزشي دل‌مان خنک شد اما واقعيت اين بود که شکست‌هايشان آبرومندانه‌ بود.

مقدماتي جام جهانياز دور اول هم بالا نيامديم اما  سال بعد سرمربي آن تيم "سرهنگ مهدي مناجاتي" معتقد بود کي‌روش بايد دستيار يک ايراني شود.

مقدماتي  از هر کجاي زمين زدند، خورديم. حتي از روي خط. تيم مقدماتي بهترين است بين تيم‌هاي ملي تاريخ فوتبال ايران که به جام جهاني نرسيدند.

دلت مي‌خواهد تلخي کل آن خاطرات را ببخشي. دوست‌ داري پوزخند بزني به دفترچه ناکامي‌ها و حسرت‌ها، تمامش را به فراموشي بسپاري.

قرارداد دائمي داشتيم با «اما و اگر». اينکه سرنوشت تيم ملي دست خودش نباشد و با توجه به ساير بازي‌ها، جدول و تفاضلش را جمع و تفريق کني براي بررسي احتمالات.

در بازي‌هاي امروز، چند چند شدن چين با سوريه برايت مهم نيست. اما و اگرهاي قطر مقابل کره جنوبي، مشکل داخلي خودشان است. دخالت نمي‌کنيم.

سلام روسيه

ارسال در: چهارشنبه 24 خرداد ساعت 07:06 (1396/3/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن