90/ فرافکني و پنهان شدن پشت واژه‌هاي غامض
شماره خبر : 137907
حالا حکايت باشگاه ذوب‌آهن و موضوع اعتراض به بازي کردن مهدي کياني کاملا مشابه ماجراي ملانصرالدين شده است.

در جواب فرياد ايها‌الناس ذوب‌آهن

 

قديم‌الايام مي‌گفتند ملانصرالدين به محلي مي‌رسد که مي‌بيند در حال پخش نذري هستند و با توجه به صف پرتعداد مشتاقان به وي چيزي نمي‌رسد به ناگاه فکري به نظرش رسيد و فرياد زد در گذر بالا گوشت بريان شده نذري مي‌دهند مردم چون حرف‌هاي ملا را شنيدند شتافتند تا هر چه زودتر به نذري گوشت بريان شده برسند. ملا هم پس از چند لحظه درنگ با عجله مردم را که مي‌دويدند همراهي کرد. يک نفر که از واقعيت موجود اطلاع داشت خطاب به ملا گفت: پس چرا خودت داري با سرعت به همراه جماعت مي‌روي، ملا گفت: مي‌خواهم زودتر برسم تا نذري تمام شده به گوشت بريان برسم.

حالا حکايت باشگاه ذوب‌آهن و موضوع اعتراض به بازي کردن مهدي کياني کاملا مشابه ماجراي ملانصرالدين شده است. چون ذوب‌آهن که در روز اول براي فرافکني از نتيجه سومين باخت سنگين مقابل تراکتور بحث محروم بودن مهدي کياني را بر سر زبان ها انداخت تا اذهان را به سمت يک موضوع حاشيه‌اي بکشاند حالا کم‌کم در نتيجه تکرار موضوع به اين باور رسيده‌اند که واقعاً باشگاه ذوب‌آهن در اين موضوع ذيحق بوده و باورپذيري نسبت به اين اتفاق پيدا کرده‌اند.

انگار امر برخودشان هم مشتبه شده که مي‌بايست نتيجه اين بازي سه بر صفر شود و هر آنچه غير از اين اتفاق رقم بخورد ظلم آشکاري است که در حق اين باشگاه روا داشته‌اند.

 

فرياد ايها‌الناس ذوب‌آهن

سعيد آذري که خودش مي‌داند از روز اول اين مسئله را به چه دليل و چگونه بر سر زبان ها انداخته است بعد از بيانيه هفت ماده‌اي پريروز، ديروز هم دست به قلم شده و در راستاي افاضات قديمي فرمودند آهاي ايها‌الناس به داور بازي گفته شده در اين خصوص سکوت کند و کلامي به زبان نياورد که در اين صورت همه‌چيز زير سئوال مي‌رفت. لذا چند روزي مي‌شود که کاظمي داور داربي تبريز سکوت کرده و نمي‌تواند اظهارنظر کند. چون فرم داوري و ناظر بازي توسط دپارتمان داوري اصلاح شده و به نفع تراکتور بازنويسي شده تا مهدي کياني امکان بازي در مقابل ذوب‌آهن را پيدا کند و به خاطر اين تخلف نتيجه بازي‌ سه بر صفر اعلام نشود.

جالب نيست؟ دوستان از کدام سکوت و بي‌خبري و کدام ممنوعيت صحبت مي‌کنند آيا مصاحبه سيدمهدي کاظمي در دو شماره پيش نود را مطالعه نکرده‌اند و نمي‌دانند داور بازي در گفت‌وگو با نود بر دريافت دو کارت زرد از سوي مهدي کياني تاکيد کرد و مدعي شد در گزارش داوري هم عين همين اتفاق منعکس شده است.

پس در اين ميان چه تحريف و چه مصلحت‌انديشي در کار بود که ما از آن بي‌اطلاعيم.

 

فرافکني و پنهان شدن پشت واژه‌هاي غامض!

در نامه سرگشاده سعيد آذري، مديرعامل ذوب‌آهن سعي کرده با پنهان شدن پشت واژه‌هاي غامض و وارونه جلوه دادن موضوع به گونه‌اي حرف بزند که واقعاً تعارض آشکاري در اظهارات مسئولان کميته داوران بوده و ايشان هم با توجه به هوش سرشاري که ادعاي آن را دارند توانسته مچ‌گيري کند و اين تعارض‌ها را به رخ بکشد.

 

از تشويق تا تهديد

و اما نکته جالب توجه در اين خصوص شيوه ادبيات نگارشي آن و استعاره‌هاي پنهان در لابه‌لاي جملات است و مديرعامل ذوب‌آهن از ابتداي نامه‌اش از محاسن حسن کامراني‌فر ياد کرده و به تقدير از عملکرد وي در دوران داوري و نام نيکويي که در جامعه داوري دارد اشاره شده است و در ادامه اين مطلب کم‌کم با ذهنيت سازي براي مخاطب کار را به گونه‌اي پايان داده که از فحواي جملات بوي تهديد و اقدامات بعدي را مي‌دهد.

اما خوشحاليم که اعلام کنيم خوشبختانه در کميته داوران شخصيت‌هاي ثابت قدم و مدير و مدبري حضور دارند که به هيچ عنوان با اقدامات اينچنيني مرعوب نمي‌شوند و در واقع تهديدهاي اينچنيني در آنها اثر نمي‌کند.

در ضمن اين استدلال که در طول رقابت‌هاي فصل جاري و در جريان 9 بازي اشتباهات داوري پيروزي را از ذوب‌آهن گرفته است و حالا توقع دارد در ازاي اين امتيازات که از تيم‌شان سلب شده کميته داوران بيايد و نتيجه بازي که چهار بر يک مقابل تراکتور شکست خورده‌اند را تغيير دهد و به نتيجه سه بر صفر به نفع ذوب‌آهن بدل کند تا هم به آرزوي ديرينه‌شان در خصوص حضور در جمع تيم‌هاي مدعي رقابت‌هاي فصل جاري برسند و هم در ميان تيم‌هاي مطرح سري از ميان سرها در بياورند و هم به همين سهل و آساني در مقابل تيمي که سه بار شکست خورده‌اند به امتيازات برابر برسند. انگار نه انگار که بازي بوده و اتفاقي افتاده و...

نه دوستان اين ديگر خيلي بيشتر از خواسته‌هاي يک انسان رويا‌پرداز است. چطور تصور مي‌کنيد در شرايطي که روياي پيروزي در مقابل تراکتور را که از ذهن‌تان خطور نکرده مي‌توانيد در عالم واقعيت به اين اتفاق جامه عمل بپوشانيد. اين ديگر خيلي زياد است اينطور نيست.

 

ارسال در: جمعه 29 بهمن ساعت 07:49 (1395/11/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن