90/ استقلال به فوتبال اقتصادي روي آورد
شماره خبر : 137902
حالا هر تيمي که بخواهد در برابر استقلال انتحاري بازي کند محکوم به شکست است. ا

و حالا بعد از جشن داربي

 

رضا آراسته

 ذوب‌آهني که بعد از رفتن يحيي و آمدن مجتبي حسيني خيلي خوب آغاز کرد و اکنون پرنوسان ظاهر شده است. شايد از شانس خوب استقلال باشد که بعد از هياهوي داربي حريفي آسان و راحت پيش رو دارد. البته آسان از اين جهت که بايد به مصاف تيمي برود که او هم براي خروج از بحران براي پيروزي به ميدان مي‌آيد.

حالا هر تيمي که بخواهد در برابر استقلال انتحاري بازي کند محکوم به شکست است. استقلال با جوانان و خط حمله‌اي که حالا آتشين است در برابر هر تيمي که بخواهد تهاجمي بازي کند مي‌تواند آتش بازي کند. پرسپوليس يک نمونه بود. يک نمونه خطرناک ولي از آنجا که خط آتش استقلال را ناديده گرفت خيلي زود ضربه خورد و تا آمد خودش را جمع کند بازيکنان جسور و شجاع استقلال 3 گل در کيسه اين تيم گذاشتند. حالا ذوب‌آهن و سيدمجتبي حسيني براي فرار از بحران نياز به پيروزي در برابر استقلال دارند. مجتبي حسيني جوان مي‌داند که اگر در اين بازي هم ببازد از فردا دنبال جانشين برايش خواهند بود و چه بسا حسيني با نيل به اين نيت کادر مديريتي باشگاه مي‌آيد تا با يک بازي تهاجمي و بي‌محابا استقلال را غافلگير کند. يعني همان بلايي که استقلال بر سر پرسپوليس آورد حالا ذوب‌آهن دوست دارد بر سر استقلال بياورد.

ولي اصلا نمي‌توان اين دو بازي را با هم مقايسه کرد. ذوب‌آهن اولا آن نيروي خلاق و تهاجمي فوق‌العاده را در اختيار ندارد و از اين طرف براي استقلال خيلي خوشايند خواهد بود که ذوب‌آهن در برابرش تهاجمي بازي کند. تنها نگراني منصوريان در بازي امروز در فولادشهر غرور بازيکنان آبي‌پوش است. آبي‌پوشان بعد از پيروزي دلچسب و شيرين در داربي بدجوري حواس‌شان به کري‌خواني براي پرسپوليسي‌ها معطوف شده و هنوز هم دست‌بردار نيستند.

در بازي امروز ثابت مي‌شود که منصوريان تا چه اندازه توانسته تيمش را از حال و هواي داربي درآورد و آنها را آماده يک ديدار خوب و سرنوشت‌ساز بعد از داربي کند. عمدتا اينگونه بوده که استقلال و پرسپوليس يک بازي قبل از داربي و يک بازي بعد از داربي را فداي داربي کرده‌اند. شايد کار تيم پيروز و فاتح داربي براي بازي بعد دشوارتر از تيم شکست خورده باشد.

ولي استقلال نمي‌خواهد فرصت رسيدن و کم‌کردن فاصله خود با صدر جدول  را از دست بدهد.

بنابراين امروز با ارائه يک بازي هوشمندانه مي‌خواهد ابتدا عطش اوليه تيم ميزبان زخم خورده را بخواباند و سپس با ارائه بازي هدفمند و هوشيارانه قدم به قدم به هدف نزديک شود.

کار منصوريان و تيمش در اين 8 هفته باقي مانده تا پايان ليگ برتر ارائه بازي‌هاي اقتصادي است. امتيازات اقتصادي بهترين جمله‌اي است که مي‌توان براي استقلال در هفته‌هاي باقيمانده تا پايان ليگ شانزدهم به کار برد. به واقع استقلال خسته از دو ديدار سنگين به فاصله کوتاه در برابر السد قطر و پرسپوليس مي‌خواهد از ذوب‌آهن هم سه امتياز بگيرد تا به هدف خود نزديک شود. بازي امروز هم براي منصوريان حائز اهميت است و هم براي ذوب‌آهن. ذوب‌آهن اگر ببازد کارش بسيار دشوار‌تر خواهد شد و بايد به فکر کادر فني و تغييرات آن باشد تا بيش از اين اوضاعش وخيم نشود و استقلال هم نمي‌خواهد شيريني پيروزي داربي با يک شکست شوک‌آور به تلخي بگرايد.

ارسال در: جمعه 29 بهمن ساعت 07:46 (1395/11/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن