5 گناه‌ نابخشودني بارسايي‌ها در سفر کابوس‌وار به پاريس
شماره خبر : 137899
بارسلونا از سفرش به شهر عشاق در روز عشق سوغاتي جز خاطره‌اي کابوس‌وار از يک شکست تحقير‌‌آميز با خود به اسپانيا نبرد. تيمي که نشريه مارکا با استناد به گزارش يوفا يک روز قبل از بازي‌اش برابر پاري‌سن‌ژرمن آن را بخت اول قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا معرفي کرد، حالا خودش را در يک قدمي يک ناکامي بزرگ مي‌بيند.

 

بارسلونا از سفرش به شهر عشاق در روز عشق سوغاتي جز خاطره‌اي کابوس‌وار از يک شکست تحقير‌‌آميز با خود به اسپانيا نبرد. تيمي که نشريه مارکا با استناد به گزارش يوفا يک روز قبل از بازي‌اش برابر پاري‌سن‌ژرمن آن را بخت اول قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا معرفي کرد، حالا خودش را در يک قدمي يک ناکامي بزرگ مي‌بيند. باخت 4 بر صفر در خانه پاري‌سن‌ژرمن در دور رفت از مرحله يک هشتم نهايي حالا لوئيس انريکه و شاگردانش را در آستانه حذف از ليگ قهرمانان قرار داده  و تنها چيزي شبيه يک معجزه مي‌تواند آنها را از تجربه سريع‌ترين حذف‌شان از گردونه رقابت‌ها از سال 2007 نجات دهد.

انريکه در پايان بازي اعتراف کرد اشتباهش که منجر به شکست سنگين بارسا شد تغيير سيستم بازي بارسا از 3-3-4 به 1-3-2-4 براي دادن آزادي عمل بيشتر به مسي در خط حمله و تملک توپ بيشتر بود اما اين تغيير تاکتيکي براي تيم او نتيجه‌اي کاملاً متضاد داشت و بارسا تيم دست و پا بسته ميدان شد.

به جز تغيير سيستم اما انريکه اشتباهات ديگري هم مرتکب شد که در خرد شدن تيمش در پارک دو پرنس تأثيرگذار بود که آنها را در ادامه بررسي مي‌کنيم.

 

1- بارسلونا اصلاً فوتبال بازي نکرد و نتوانست ضربات تاکتيکي که از تيم اوناي امري خورد  را پاسخ دهد

از بارزترين وجوه بازي بارسا و PSG‌ در پاريس، عدم آمادگي تيم لوئيس انريکه براي اين بازي بود و از آن مهمتر اينکه اين مرد اسپانيايي هم هيچ راهکاري براي نجات تيمش ارائه نکرد. انريکه همانطور که خودش هم اعتراف کرد، مقصر اصلي باخت بارسلونا بود.

 

2- بارسلونا ديگر بر بازي‌هايش کنترل ندارد

از زماني که بارسلونا ديگر نمي‌تواند بر حريف مسلط شود و بازي را تحت کنترل بگيرد زمان زيادي گذشته است، در پارک دو پرنس هم خط مياني اين تيم بارها و بارها مغلوب شد. تصور مي‌شد بازگشت سرخيو بوسکتس و آندرس اينيستا مرهمي بر زخم‌هاي بارسا باشد اما حضور هيچ يک از آنها هم فايده‌اي به حال انريکه نداشت. نه سرخيو بوسکتس خوب بازي مي‌کند و نه آندرس اينيستا به سطحي مطلوب از آمادگي جسماني رسيده است.

تکليف هافبک سوم تيم هم مشخص نيست. اينکه آيا آندره گومس - کسي که در ترکيب اصلي قرار گرفت و فاجعه‌آميز بازي کرد - هافبک مياني کاتالان‌هاست يا ايوان راکيتيچ. يکي از اشتباهات محرز انريکه ميدان دادن به گومز به جاي راکيتيچ در ترکيب اصلي بود که از انجام آن هدفي مانند تملک توپ بيشتر را دنبال مي‌کرد. احتمالاً هافبک کروات بارسلونا بايد کاري خلاف ميل انريکه انجام داده باشد که جايش در ترکيب اصلي را گرفت و همتاي پرتغالي او را به ميدان فرستاد.

 

3- معضل سمت راست دفاع

اکثر ضربه‌هايي که بارسلونا از پاريسي ها خورد از سمت راست خط دفاعي‌اش بود، همان جايي که سرخي روبرتو که ذاتاً يک مدافع مياني است قرار گرفته بود تا جاي خالي اليکس ويدال را که در ابتداي هفته قوزک پايش شکست را پر کند. روبرتو اما نتوانست از پس مسئوليتي که برعهده‌اش واگذار شده بود برآيد. اين همان موضوعي است که اوناي امري متوجه شده بود و انريکه هم نتوانست راهي براي تقويت تيمش در اين منطقه پيدا کند. يک بار ديگر بارسا براي ضعف در برنامه‌ريزي تاکتيکي‌اش تاوان سنگيني داد.

 

4- نيمکت غيرقابل اتکا

در ابتداي فصل بحث‌هايي در اين خصوص مطرح بود که شکل گرفتن يک تيم دوم براي بارسلونا روي نيمکت اين تيم، در طول فصل چقدر مي‌تواند اهميت داشته باشد اما هرچه از فصل گذشت بيشتر مشخص شد که نيمکت‌نشينان بارسا - بازيکناني مانند لوکاس دنيله ه، رافينيا، دنيس سوارس، آردا توران و پاکو آلکاسر کساني نيستند که در بازي‌هاي بزرگ انريکه بتواند روي آنها براي نجات تيمش حساب کند. در همين حال از پاريس خبر مي‌رسد که انريکه آن‌قدر به بازيکنان نيمکت‌نشين خود بي‌اعتماد بوده است که ترجيح مي‌داد تعويض سومش را انجام ندهد.

 

5- رويکرد اشتباه

گاهي اوقات تيمي که ليونل مسي را در ترکيبش داشته باشد مي‌تواند به يک شواليه تبديل شود. با نگاهي به ستاره‌هاي بارسا مخصوصاً مثلث MSN، شايد تنها نيمار بود که توانست از اعتبار خود دفاع کند اما دو همتاي ديگر او مسي و سوراس کاملاً محو بودند.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن