90/ به خاطر محروميت استقلال و تراکتور سازي وزير در مجلس زير سوال رفت
شماره خبر : 137898
الياس حضرتي به عنوان نماينده مجلس ديروز خبري را منتشر کرد که کسي از اهميت آن آگاه نشد، در واقع همه ماجراها هنوز در گير و دار دربي بود اما حضرتي وزير ورزش را براي توضيح و طرح سوال به مجلس دعوت کرد تا سلطاني فر در مورد اشتباهات مديريتي استقلال و تراکتور سازي توضيح بدهد.

!

محمد سررشته داري

الياس حضرتي به عنوان نماينده مجلس ديروز خبري را منتشر کرد که کسي از اهميت آن آگاه نشد، در واقع همه ماجراها هنوز در گير و دار دربي بود اما حضرتي وزير ورزش را براي توضيح و طرح سوال به مجلس دعوت کرد تا سلطاني فر در مورد اشتباهات مديريتي استقلال و تراکتور سازي توضيح بدهد. البته اينجا بايد کمي تامل کرد چون استقلال زير مجموعه وزارت ورزش هست اما تراکتور سازي نيست و اينکه چرا الياس حضرتي هر دو مقوله را در يک نامه جا داده به نوعي عجيب به نظر مي رسد اما به هر حال وزير ورزش امروز بابت اشتباهات مديراني که خودش هم آنها را به اين پست ها ننشانده زير فشار رفته است.

متن خبري که بسيار مخفي باقي ماند اين بود:

الياس حضرتي در اينستاگرام خود با انتشار برگه سوال خود از وزير ورزش و جوانان نوشت: «با توجه به مساله شکايت بازيکنان خارجي تيم‌هاي استقلال تهران و تراکتورسازي تبريز که منجر به محروميت اين دو باشگاه محبوب و پرطرفدار از حضور در نقل‌وانتقالات زمستاني شد، از وزير محترم ورزش‌وجوانان انتظار مي‌رود در اسرع وقت در کميسيون حاضر شده و درباره اين مساله که منجر به يک آبروريزي بين‌المللي شده است، به چند سوال پاسخ دهند.

اول- سازوکار انتخاب اعضاي هيات‌مديره باشگاه‌هاي پرطرفدار چگونه است؟

دوم- دليل بي‌اطلاعي مديران عامل و همچنين اعضاي هيات‌مديره دو باشگاه از محروميت چيست؟

سوم- چرا با توجه به اطلاع فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ از محروميت اين دو باشگاه، قرارداد بازيکنان جديد اين تيم ثبت شده است و براي بازيکنان تراکتورسازي کارت بازي صادر شد؟

چهارم- راهکارهاي وزارت‌ورزش‌وجوانان براي جلوگيري از تکرار چنين مسائلي چيست؟»

اين خبر که نفرات کمي از آن آگاه شدند و در سايت ها و خبرگزاري ها هم بازتاب بسيار محدودي پيدا کرد در نوع خود مهمترين خبر اين روزهاي ورزش است و اولين پرسش رسمي در مجلس از سلطاني فر.

نکته اي که الياس حضرتي اما نديده اينست که چرا هيچ کس نه در تراکتور سازي و نه در استقلال و نه حتي در اولويت دوم فدراسيون فوتبال« فدراسيون اولويت نيست و فيفا فقط مسئوليت اين موارد را  در باشگاه ها مي داند.» به عنوان مقصر معرفي نشده است. اينجا نه کسي پاسخگو بود و نه حتي به سبک چند صد سال قبل يک نفر را قرباني کردند!

پيش تر ها يک مهره کوچکتر پيدا مي کردند و با قرباني کردن او و انداختن تقصير ها به گردن اين شخص خودشان را خالي از اشتباه نشان مي دادند اما اين بار حتي چنين هم نشد و استقلالي ها و تراکتوري ها کلا بي خيال شدند و طوري رفتار کردند که انگار اتفاقي نيفتاده است!

اين مسير کاملا عجيب و غريب است و الياس حضرتي البته در ميان نمايندگان انگار بيدار تر از ديگران بود که روي اين نکته دست گذاشت و البته سلطاني فر هم عملا مقصر نيست اما به هر حال بايد گزارشي به مجلس و دليل اين ماجرا ها را توضيح بدهد.

مگر مي شود که استقلال و تراکتور سازي که جزو پر طرفدار ترين تيم هاي ايران هستند هر اشتباهي را مرتکب شوند و بعد هم بروند دنبال کارشان بدون اينکه هيچ توضيحي به مردم بدهند و دليل اشتباهاتشان را اعلام کنند؟

 حالا سلطاني فر بايد گزارش از مديراني که مرتکب اشتباه شده اند بگيرد، گزارشي که مي گويند دو هفته قبل سلطاني فر را بسيار دلخور و عصباني کرده بود.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن