90/ ايران به دنبال ششمين قهرماني متوالي
شماره خبر : 137897
از صبح امروز پنج‌شنبه سالن امام خميني(ره) کرمانشاه ميزبان هشت تيم برتر کشتي آزاد جهان است. ايران،آمريکا، روسيه، ترکيه، مغولستان، آذربايجان، گرجستان و هند 8 تيمي هستند که بايد در دو گروه چهار تيمي براي رسيدن به عنوان قهرماني اين رقابت‌ها به مصاف هم بروند

رقابت 8 تيم برتر جهان در مسابقات کشتي آزاد جهان

 

از صبح امروز پنج‌شنبه سالن امام خميني(ره) کرمانشاه ميزبان هشت تيم برتر کشتي آزاد جهان است. ايران،آمريکا، روسيه، ترکيه، مغولستان، آذربايجان، گرجستان و هند 8 تيمي هستند که بايد در دو گروه چهار تيمي براي رسيدن به عنوان قهرماني اين رقابت‌ها به مصاف هم بروند.با نگاهي به کشتي‌گيران حاضر در اين رقابت ها مي‌توان به سطح کيفي بالاي اين مسابقات پي برد؛ جايي که تيم‌هايي همچون ايران، آمريکا، ترکيه ، آذربايجان و گرجستان با ترکيبي از نفرات اصلي به کرمانشاه مي‌آيند و تيم هميشه مدعي روسيه نيز هر چند مانند هميشه با نفرات اصلي خود به ايران نمي آيد اما با اين وجود نفرات برتر کشتي آزاد روسيه در جام ياريگين حرف هاي زيادي براي گفتن خواهند داشت.

تيم ملي کشتي آزاد ايران نيز مثل سال هاي گذشته با ترکيب اصلي خود در جام جهاني حاضر مي شود مخصوصا اينکه اينبار اين رقابت‌ها در ايران برگزار مي‌شود و هدف رسيدن به ششمين قهرماني متوالي در ديار شيرين و فرهاد است. ايران در سه دوره قبلي در خاک آمريکا جام قهرماني را بالاي سر برده است.

 

 

گروه A: آذربايجان، روسيه، آمريکا، گرجستان

رقابت در گروه A بسيار سخت‌تر از گروه مقابل است، جايي که آمريکا،روسيه،گرجستان و آذربايجان به مصاف يکديگر مي‌روند. با توجه به حضور نفرات شاخصي چون جردن باروز و کايل اسنايدر 2 طلايي المپيک در ترکيب آمريکا، به اعتقاد بسياري از کارشناسان اين تيم بخت نخست صعود به ديدار نهايي و مصاف با ايران، مدعي اصلي اين رقابت‌هاست.

آمريکا به دنبال قهرماني در ايران

کشتي گيران آمريکايي در حالي با بهترين نفرات خود پا به ايران گذاشته است که چيزي نمانده بود چوب بي‌درايتي رييس جمهور افراطي خود را بخورند اما در واپسين دقايق اجازه حضور در ايران را بدست آوردند و با استقبال گرم مردم ايران نيز روبرو شدند.

جردن باروز قهرمان جهان و المپيک در وزن 74 کيلوگرم دارنده طلاي المپيک لندن و 3 طلا و يک برنز جهان شاخص‌ترين کشتي‌گير آمريکا در جام جهاني ايران است که دومين حضور در ايران را تجربه مي‌کند. پس از ناکامي باروز در المپيک ريو حتي زمزمه هايي مبني بر خداحافظي وي از دنياي کشتي منتشر شد اما او بار ديگر تمريناتش را از سر گرفت  و قرار است براي نخستين بار پس از المپيک 2016 در جام جهاني کرمانشاه به روي تشک برود.

کايل اسنايدر قهرمان جهان و المپيک در وزن 97 کيلوگرم،جيمز گرين نفر سوم جهان در وزن 70 کيلوگرم و فران مولينارو نفر پنجم المپيک در وزن 65 کيلوگرم ديگر کشتي‌گيران شاخص آمريکا در جام جهاني کرمانشاه هستند.

 

روسيه مرموز و چراغ خاموش!

اما روسيه پرافتخارترين تيم اين رقابت‌ها تمرکز اصلي خود را براي کسب موفقيت در مسابقات اروپايي معطوف کرده است. هر چند  چهره‌هاي اصلي اين کشور براي حضور در جام جهاني راهي ايران نشده‌اند اما روس‌ها با ميدان دادن به نفرات دوم جام ياريگين و همچنين جوانان خود نيم نگاهي به جام قهرماني دارند.

جمال اوتار سلطانوف، قهرمان المپيک 2012 در وزن 61 کيلوگرم، آلن گوگايف نايب قهرمان جهان و قهرمان اروپا از چهره‌هاي شاخص روسيه در جام جهاني 2017 هستند. سرمربي روسيه مصاف اين تيم مقابل آمريکا در جام جهاني را وحشتناک توصيف کرده است.

 

آذربايجان با عنوان‌داران خود در کرمانشاه

آذربايجان نيز با ترکيب خوبي راهي اين رقابت‌ها شده است. حاجي علي‌اف، قهرمان جهان و نفر سوم المپيک در وزن 61 کيلوگرم، جبرييل حسن‌اف دارنده برنز المپيک و جهان در وزن 74 کيلوگرم، شريف شريف‌اف دارنده طلا و برنز المپيک و طلاي جهان در وزن 86 کيلوگرم و جمال‌الدين ماگومدوف دارنده نقره و برنز جهان در وزن 125 کيلوگرم چهره‌هاي عنوان‌دار آذربايجان در جام جهاني هستند.

 

لقمه‌اي گلوگير به نام گرجستان!

اما گرجستان نيز گنو پترياشويلي نفر سوم جهان و المپيک در سنگين وزن و داتو مارساگيشويلي،دارنده برنز جهان و المپيک در وزن 86 کيلوگرم را به عنوان شاخص‌ترين چهره‌هاي خود به همراه دارد. نگاهي به ترکيب نفرات اين تيم نشان مي‌دهد گرجستان مي تواند براي تيم هاي ديگر در اين گروه دردسرساز شود.

 

 

گروه B: ايران، ترکيه، مغولستان، هند

ايران به دنبال ششمين قهرماني متوالي

اما در گروه مقابل، ايران شانس اصلي صعود به فينال است و به نظر مي‌رسد کار چندان سختي نيز براي راه‌يابي به ديدار نهايي نداشته باشد.

ايران براي رسيدن به فينال بايد از سد ترکيه، هند و مغولستان عبور کند که در اين ميان مي‌توان از ترکيه به عنوان سرسخت‌ترين رقيب ايران نام برد.

تمامي نفرات المپيکي ايران به غير از رضا يزداني که به علت عمل جراحي راهي آلمان شده، ساير نفرات در جام جهاني براي ايران به روي تشک مي‌روند تا خادم بار ديگر نشان دهد نگاه ويژه‌اي به رقابت‌هاي جام جهاني دارد.حضور حسن رحيمي دارنده برنز المپيک و طلاي جهان در وزن 57 کيلوگرم، مصطفي حسين‌خاني نفر سوم جهان در وزن 70 کيلوگرم، حسن يزداني طلايي المپيک ريو و عليرضا کريمي نفر سوم جهان در وزن 86 کيلوگرم و کميل قاسمي دارنده نقره و برنز المپيک به همراه تعدادي ديگر از بهترين هاي کشتي ايران در ترکيب تيم ملي نشان دهنده عزم ايران براي کسب ششمين قهرماني متوالي در جام جهاني است.

 

 

ترکيه روسي الاصل!

به نظر مي‌رسد در سايه ايجاد رابطه به ظاهر دوستانه سياسي ميان دو کشور ترکيه و روسيه پس از مشکلات جدي ميان دو کشور، کشتي آزاد ترکيه ترجيح داده به جاي تکيه بر جوانان خود راه براي مبارزه کشتي‌گيران روس  زير پرچم اين کشور را هموار کند تا عنوان جدي‌ترين رقيب ايران در مرحله گروهي جام جهاني را به خود اختصاص دهد.

اوپان سات قهرمان اروپا با نام چنگيز اردوغان در وزن 61 کيلوگرم و  سليم ياشار دارنده مدال نقره المپيک و نقره و برنز جهان  در وزن 84 کيلوگرم يا همان کولا کورتيف سابق،2 کشتي‌گير روسي‌الاصل ترکيه در جام جهاني کرمانشاه هستند.

هر چند پيش از اين قرار بود شاميل اردوغان يا همان شاميل احمداف سابق ديگر کشتي‌گير روسي‌الاصل ترکيه در اين رقابت‌ها باشد اما آکويون و بوکه 2 کشتي‌گيري هستند که به جاي شاميل اردوغان و ابراهيم بلوکباشي در وزن 97 کيلوگرم براي ترکيه  کشتي مي‌گيرند.يعقوب گور، دارنده مدال نقره و برنز جهان در وزن 70 کيلوگرم ديگر کشتي‌گير عنوان‌دار ترکيه در جام جهاني 2017 است.

 

مغولستان؛تيمي که نبايد دست کم گرفت

نومين باتبولد، دارنده نقره جهان در وزن 65 کيلوگرم، مانداراخان گانزوريک، نفر سوم جهان و قهرمان بازي‌هاي آسيايي در وزن 70 کيلوگرم، اونوربات پوريوجاو،دارنده نقره جهان و نقره و برنز آسيا در وزن 86 کيلوگرم چهره‌هاي شاخص ديار چنگيز در جام جهاني کرمانشاه هستند.

حضور اين نفرات شاخص در کنار ديگر کشتي گيران عنوان‌دار اين کشور نشان مي‌دهد مغول‌ها حساب ويژه‌اي بر روي اين رقابت‌ها باز کرده اند و با تمام قوا نيم نگاهي به سکوي جام جهاني دارند.قطعا دست کم گرفتن مغولستان مي‌تواند براي کشتي‌گيران ايران دردسرساز شود.

 

هند؛ضعيف‌ترين تيم جام

سانديپ تومار، قهرمان آسيا در وزن 57 کيلوگرم، باجرانگ، دارنده نقره بازي‌هاي آسيايي و برنز آسيا در وزن 65 کيلوگرم و آميت کومار دهانکهار، قهرمان آسيا در وزن 70 کيلوگرم بهترين کشتي‌گيران هند در جام جهاني 2017 هستند.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن