اظهارات عجيب بازيکن آلماني تيم شهرداري تبريز
شماره خبر : 137896
ديرک وستفال بازيکن آلماني تيم واليبال شهرداري تبريز قصد دارد قرارداد خود را با اين تيم تمديد کند تا به حضور خود در ايران تداوم بخشد

اظهارات عجيب بازيکن آلماني تيم شهرداري تبريز

از رزم‌آور دانستن هيتلر تا ميليونر بودن واليباليست هاي ايراني

ديرک وستفال بازيکن آلماني تيم واليبال شهرداري تبريز قصد دارد قرارداد خود را با اين تيم تمديد کند تا به حضور خود در ايران تداوم بخشد. او در رقابت‌هاي قهرماني جهان 2014 همراه آلمان در رده دوم قرار گرفت. او به عنوان اولين آلماني تاريخ ليگ واليبال ايران در تيم شهرداري تبريز بازي مي‌کند. وستفال که 78 بازي ملي در کارنامه دارد مي‌گويد مجبور است در ايران تا به همه افراد توضيح دهد که چرا طرفدار آدولف هيتلر نيست. او درباره اين موضوع مي‌گويد: "بله اينجا بايد توضيح دهم چرا طرفدار آدولف هيتلر نيستم! خصوصا برخي افراد کم سواد در ايران هستند که هيتلر را يک قاتل نمي‌دانند بلکه يک سياستمدار و متخصص و رزم‌آور مي‌دانند.

برلين مورگن پست مي‌نويسد، وستفال علاوه بر مشکلاتي خارج از زمين مسابقه، بايد با مسائلي که مرتبط به نظم و سازماندهي در ايران هست نيز مقابله کند. به همين خاطر بود که در ست پنجم بازي شهرداري تبريز و تيم صدرنشين يعني بانک سرمايه، فناوري ويدئو چک براي دقايقي از کار افتاد و در ادامه تيم تبريزي بازنده شد و حالا در صورتي که فصل براي او و تيمش به پايان برسد، او براي تعطيلات به آلمان باز مي‌گردد. اين بازيکن 2 متر و 3 سانتيمتري آلماني با اين حال تمايل دارد که قرارداد خود را با شهرداري تبريز تمديد کند.

او درباره اين موضوع گفت: واليبال در ايران بعد از فوتبال محبوب‌ترين ورزش محسوب مي‌شود. اکثر بازي‌ها در ليگ به صورت زنده از تلويزيون پخش مي شود. بهترين بازيکنان چيزي در حدود 300 تا 400 هزار دلار در هر فصل دريافت مي‌کنند. 6 بازيکن ميليونر در تيم من وجود دارند. اين مقدار دريافتي را اگر با ساعت کاري مقايسه کنيد بيشتر از قبل جلوه مي‌کند. خيلي جالب است که ليگ فقط 4 ماه در ايران طول مي‌کشد و شما مي‌توانيد باقي سال را با پولي که به دست آورديد در خانه زندگي کنيد.

او در اظهاراتي عجيب درباره وضعيت زنان در ايران نيز گفته است: "زنان ايراني وقتي در هواپيما هستند و هواپيما وارد مرز ايران مي‌شود بلافاصله روسري هاي خود را بر سر مي‌گذارند، البته روسري را خيلي به حالت شل روي سر خود مي‌گذارند.

وستفال ادامه داده است: هم‌چنين زنان نمي‌توانند در ايران بازي‌هاي واليبال را با حضور در ورزشگاه تماشا کنند. فقط تعدادي محدود خبرنگار زن مي توانند در ورزشگاه ها حضور داشته باشند و البته هيچ تماشاگر مردي نيز نمي تواند بازي‌هاي واليبال زنان را نگاه کند. اينجا يک دنياي متفاوت را شاهد هستيم".

او در اظهاراتي عجيب‌تر مدعي شده که مردم ايران بيش از آنکه اروپايي‌ها فکر مي‌کنند اروپايي هستند و دوست دارند رابطه مستقيمي با اروپا و غرب داشته باشند.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن