90/ پرسپوليس ؛ شير زخمي و سپاهان از نفس افتاده
شماره خبر : 137893
اگر برانکو مي‌خواهد ثابت کند که او و تيمش را به نام پرسپوليس دهه 60 صدا کنند و البته خاطرات آن دهه را تا حدودي زنده کرده است امروز بايد به هوادارانش نشان دهد که روحيه دهه 60 در پرسپوليس فعلي احيا شده است.

ثابت کنيد که مثل دهه 60 هستيد

 

اگر برانکو مي‌خواهد ثابت کند که او و تيمش را به نام پرسپوليس دهه 60 صدا کنند و البته خاطرات آن دهه را تا حدودي زنده کرده است امروز بايد به هوادارانش نشان دهد که روحيه دهه 60 در پرسپوليس فعلي احيا شده است.

پرسپوليس دهه 60 به گونه اي بود که اگر در يک  بازي غافلگير مي‌شد و مي‌باخت هفته بعد طوفاني از گل روي دروازه حريف به پا مي‌ ‌کرد  تا دل هوادارانش را به دست آورد. تلافي بعدي را سر همان تيمي مي‌آورد که به او باخته بود. يعني اگر در باشگاه‌هاي تهران به هما مي‌باخت در بازي برگشت يا بازي بعدي که با هما داشت زير 5 گل نمي زد و تقريبا اين امر يک رويه در تيم دهه 60 پرسپوليس  شده بود.

حالا که برانکو و تيمش را اغلب پيشکسوتان و بازيکنان دهه 60 با آن تيم رويايي مقايسه مي‌کنند بايد ديد که باخت داربي چقدر ايشان را به خود آورده است . آيا پرسپوليس امروز خونش به جوش مي‌آيد و با يک پيروزي شيرين برابر سپاهان در هم ريخته دل هواداران  تيمش را به دست مي‌آورد؟

پرسپوليس تا بازي  با استقلال به صخره سخت نخورده بود و  تصورش اين بود که با ارائه بازي تهاجمي و البته يکنواخت مي‌تواند همه حريفان را از پا در آورد. در اين فوتبال که متاسفانه تفکر غالب مربيان در يک سطح متوسط قرار دارد سبک و سياق برانکو موثر واقع شده و آن هم دليل دارد . دليلش اينجاست که برانکو به هر حال در کلاس بالاتر از مربيان وطني حرکت مي‌کند و براي خودش وتيمش طرح و برنامه و ايده دارد.

او با شناخت از ضعف گلزني فوتبال ايران و بازي هاي احتياط آميز تيم ها و ترس از شکستي که بر باشگاه هاي ما و تفکر مربيان ما حاکم است با افزايش قدرت بدني پرسپوليس و استفاده از بازيکنان تند و تيز که ذاتا علاقه به فوتبال تهاجمي دارند متدي نو را وارد فوتبال ايران کرد که به واقع همگي از نوع فوتبال تهاجمي پرسپوليس طي دو فصل اخير لذت برده‌ايم.

البته پرسپوليس فصل گذشته را بيشتر دوست داشتيم چرا که آن تيم به قدري تهاجمي و آهنگين بازي مي‌کرد  که دوست نداشتيم بازي‌هايش تمام شود اما امسال برانکو رو به فوتبال نتيجه‌گرا آورده و البته هنوز هم به نسبت بسياري از تيم هاي ديگر تهاجمي هم بازي مي‌کند.

پرسپوليس تهاجمي که چند روز قبل از سوي استقلال بدجوري شکست خورد امروز در ورزشگاه آزادي ميزبان سپاهان است. سپاهان با عبداله ويسي خيلي روزگار خوشي ندارد و زمزمه‌هاي برکناري او به گوش مي‌رسد و چه بسا پرونده او را پرسپوليس امروز بپيچد.

اگر پرسپوليس در بازي امروز   بتواند سپاهان را که اصلاً شباهتي به آن سپاهان دهه گذشته ندارد در آزادي شکست دهد ضمن اين که دل هوادارانش را به دست آورده يک گام ديگر به قهرماني نزديک‌تر خواهد شد.

 

پاياني بر طلسم 42 ساله

پيروزي مقابل سپاهان در اصفهان،  در بازي رفت طلسم 12 ساله پرسپوليس در اين شهر را شکست. حالا پرسپوليسي‌ها، دنبال پايان رکورد 42 ساله اين باشگاه هستند. در تمام ادوار گذشته ليگ برتر، ليگ آزادگان،‌ ليگ قدس، ليگ سراسري و ليگ تخت جمشيد، پرسپوليس فقط دو بار موفق به دبل کردن سپاهان در دو بازي رفت و برگشت شده است. 5 بازي اول پرسپوليس و سپاهان در ليگ سراسري ايران، با برد پرسپوليس تمام شد و آن‌ها دو سال پياپي نماينده اصفهان را در خانه و زمين حريف، شکست دادند. از آن زمان تا امروز، سپاهان هيچوقت مقابل پرسپوليس دبل نشده است.

بر خلاف اين طلسم طولاني، آخرين باري که پرسپوليس مقابل سپاهان دبل شد همين دو فصل پيش و در ليگ چهاردهم بود. پرسپوليس بازي رفت را با گل دقايق پاياني شريفي باخت و بازي برگشت، با دو گل دقايق آخر شکست خورد. قبل از آن و در ليگ پنجم هم سپاهان توانسته بود پرسپوليس را رفت و برگشت ببرد. در آن دو مسابقه، رسول خطيبي سه بار دروازه پرسپوليس را باز کرد.

بازي امروز ، بهترين فرصت پرسپوليس براي انتقام از سپاهان و دبل کردن اين تيم پس از 4 دهه خواهد بود. البته ليست طولاني غايبين پرسپوليس، نشان مي‌دهد آن‌ها باز هم بدموقعي به پرافتخارترين تيم ليگ برتر رسيده‌اند.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن