90/ دادگاه صحرايي!
شماره خبر : 137878
چه عجله‌اي است جناب حسن‌زاده؟ واقعا چه اتفاقي افتاده که دادگاه صحرايي براي داربي تشکيل داده‌ايد؟

سوت آغاز


سيدرضا فيض‌آبادي

چه عجله‌اي است جناب حسن‌زاده؟ واقعا چه اتفاقي افتاده که دادگاه صحرايي براي داربي تشکيل داده‌ايد؟ خدا وکيلي حيف نيست چهره‌هاي داربي زيبا را با دو سه

حرکت کاپيتان‌هاي دو تيم که تا حدي طبيعي هم بود مخدوش کنيم. شما اگر فوتباليست بوديد و يا حداقل در حد هواداران معمولي با فوتبال سر و کار داشتيد اينقدر زود بازيکنان به اصطلاح خاطي استقلال و پرسپوليس را به مسلخ محروميت نمي‌برديد.

آقاي حسن‌زاده، احتمالا در خردسالي و نوجواني در کوچه، محل و مدرسه فوتبال و مسابقات فوتبال گل‌ کوچک با توپ‌هاي پلاستيکي دو لايه محلات را ديده‌ايد. شايد هم آنجا با فوتبال تا حدودي آشنا شده‌ايد. حتي در همان بازي‌هاي دستگرمي گل کوچک هم غيرممکن بود جر و بحث بين دو طرف در نگيرد. اگر مسابقات بين دو محل و دو منطقه برگزار مي‌شد که يقينا خالي از جنجال و درگيري‌هاي لفظي نبود. حالا که کمي با فضاي اوليه بديهي فوتبال آشنا شديد مي‌رسيم به نقطه اوج فوتبال ايران و يکي از حساس‌ترين و بزرگ‌ترين داربي‌هاي آسيا که جزو 10 داربي بزرگ جهان قرار دارد. آن همه حساسيت، هيجان، فشار و استرس که به بازيکنان منتقل مي‌شد و فشار سنگين يکصد هزار نفري را خيلي بازيکنان دو تيم بايد تحمل بالايي داشته باشند که بتوانند توي زمين آهسته راه بروند!

کساني که فوتبال در حد آموزشگاه‌ها هم بازي کرده باشند بخش کوچکي از اين استرس و فشار را لمس کرده‌اند.

حالا حساب کنيد در داربي 84 بازيکنان استقلال و پرسپوليس جانانه و مردانه و البته زيبا و ديدني فوتبال ايراني را که در اغلب نقاط جهان توسط رسانه‌هاي خبري پوشش داده مي‌شود به نمايش گذاشتند. بازي 5 گل داشت، چندين صحنه خطرناک و مهيج روي دروازه‌ها خلق شد و واقعا حيف نيست اين همه زيبايي را براي درگيري لفظي دو بازيکن تيره و تار نشان دهيم؟

آقاي حسن‌زاده احتمالا فراموش کرده‌ايد که در يک بازي دسته اول در استان و شهر و ديار خودتان چطور مسئولين محلي و نماينده و مدير و.... به جان داور و به جان يکديگر افتادند و زشت‌ترين صحنه‌ها را خلق کردند. هنوز هم معلوم نشده آنها از کجا آمده بودند و به چه اجازه‌اي داوران و بازيکنان حريف را به سبک چاله ميداني کتک مي‌زدند و پاکسازي مي‌کردند و مي‌رفتند جلو.... نه رأيي صادر شد و نه مقصران معرفي شدند.

حالا داربي هنوز تمام نشده محروميت و جريمه خاطيان را بريده و دوخته‌ايد. ما البته انتظارمان از دو برزگ استقلال و پرسپوليس بالاتر از اين حرف‌هاست و حرکت آنها را تاييد نمي‌کنيم اما فرض مي‌کنيم نه فحش و کتک‌کاري بود و نه برهم زدن فضاي ورزشگاه. دو کاپيتان براي موفقيت تيمشان يک لحظه عنان اختيار از دست دادند، جر و بحثي کردند، داور هم به‌ آنها اخطار داد و تمام. آيا رحمتي و سيدجلال به خاطر اين برخورد شيطنت‌آميز و کم تنش سزاوار اين جريمه و محروميت هستند؟

مهم‌تر از جريمه و محروميت که خواستيم دوستانه از کميته انضباطي و جناب حسن‌زاده انتقاد کنيم انعکاس اين رأي بلافاصله بعد از داربي است. ان‌شاءالله که تشويق تماشاگران دو تيم و متانت هر دو طرف به خصوص پرسپوليسي‌ها فراموش نشود. آنها قابل تقديرند چرا که با وجود باخت تيم‌شان نه صندلي شکستند و نه به داور و تيم حريف و زمين و زمان توهين کردند. لطفا زيبايي‌ها را برجسته کنيم چرا که در فضاي زيبا است که همه به خوبي نفس مي‌کشيم.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن