تمجيد بازيکن سابق رئال مادريد ازلژيونر ايراني
شماره خبر : 137876
رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ايراني هيرنوين در اين فصل عملکرد مطلوبي در تيمش داشته و بهترين گلزن ايراني در اروپا بوده است. همين باعث شده تا ساکرنت به تمجيد از گلزن ايراني اين تيم هلندي بپردازد.

تمجيد بازيکن سابق رئال مادريد ازلژيونر ايراني

قوچان نژاد واقعا مهاجم خوبي است

رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ايراني هيرنوين در اين فصل عملکرد مطلوبي در تيمش داشته و بهترين گلزن ايراني در اروپا بوده است. همين باعث شده تا ساکرنت به تمجيد از گلزن ايراني اين تيم هلندي بپردازد.

در اين گزارش آمده است يکشنبه گذشته براي ايراني‌ها در سراسر جهان بسيار خاطره انگيز بود. در ليگ هلند دو تيم بالاي جدولي هيرنوين و آلکمار که بازيکنان ايراني را در اختيار دارند برابر هم به ميدان رفتند. عليرضا جهانبخش در تيم آلکمار و رضا قوچان‌نژاد در تيم هيرنوين برابر هم قرار گرفتند. اولي تيمش به پيروزي رسيد و دومي نيز توانست گلزني کند.

ايران چهار سال است که بهترين تيم آسيا در رده بندي فيفا محسوب مي‌شود و در مسير درستي براي پنجمين صعود به جام جهاني قرار گرفته است. "تيم‌ ‌ملي" (آن طور که معروف شده) تعداد زيادي بازيکن در قاره اروپا دارد که براي باشگاه‌هايشان مشغول به بازي هستند. با وجود اين که تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران به عنوان تيم دفاعي در قاره آسيا محسوب مي‌شود، مهاجمان خوبي در سال‌هاي اخير از فوتبال ايران به اروپا رفتند.

غير از دو بازيکن ايراني حاضر در ليگ هلند، سردار آزمون، ارزشمندترين بازيکن ايران در روستوف روسيه بازي مي‌کند و به باشگاه‌هاي بزرگي از جمله ليورپول لينک شده است. همچنين کريم انصاري فر، ديگر مهاجم ايراني اخيرا به المپياکوس يونان پيوسته است.

قوچان‌نژاد هر هفته‌ براي تيمش در ليگ هلند بازي مي‌کند، چرا که با گل‌هاي خوبي که به ثمر رسانده است خودش را در فوتبال هلند اثبات کرده است. او در کودکي به هلند مهاجرت کرد و اين فصل در بيست و دو بازي در ليگ توانسته ?? گل به ثمر برساند که آخرين گل آن فعلا مربوط به گلي است که برابر آلکمار به ثمر رساند.

مارتين اودگارد، بازيکن سابق رئال‌ مادريد که در هيرنوين هم بازي قوچان‌نژاد است، با تمجيد از اين بازيکن ايراني گفت‌: او واقعا مهاجم خوبي است. اگر او به خوبي تغذيه شود مي‌تواند گل‌هاي زيادي را به ثمر برساند و ما اين موضوع را در اين فصل شاهد هستيم. او برابر تيم‌هاي بزرگي در هلند گلزني کرده است و اين نشان از ارزش بالاي او مي‌دهد.

اين بازيکن نروژي به هت‌تريک قوچان‌نژاد برابر آيندهوون اشاره مي‌کند. اين اولين هت‌تريک يک بازيکن از هيرنوين بود که برابر تيمي بزرگ بعد از سال ???? ثبت شد. ديداري که در دقايق پاياني تيم قوچان‌نژاد شکست بخورد.

کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران با تمجيد از اين بازيکن به ساکرنت، گفت‌: هر وقت که ما به قوچان‌نژاد نياز داريم او به خوبي گلزني مي‌کند و پاسخ نياز ما را مي‌دهد. مهاجمان زيادي در آسيا نيستند که به طور مرتب در اروپا گلزني کنند. رضا توانسته به اين جايگاه برسد. قوچان‌نژاد بازيکني در خدمت تيم است که در دفاع نيز خيلي قوي کار مي‌کند و مي‌تواند در موقعيت‌هاي مختلف تيم را به گل برساند.

اين همان کاري بود که رضا قوچان‌نژاد در ژوئن ???? انجام داد و توانست در شهر اولسان کره جنوبي، دروازه‌ اين تيم را باز کند تا تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران به عنوان تيم نخست به جام جهاني   برزيل راه يابد. بازيکن متولد مشهد با آرامش مثال زدني توانست براي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران گلزني کند. او شروع بسيار خوبي در تيم‌ ‌ملي ايران داشت و در يازده بازي توانست ? گل به ثمر برساند و تنها گل ايران در جام جهاني برزيل را وارد دروازه‌ بوسني و هرزگوين کند. او بعد از آن حضور موفقي در چارلتون نداشت و در ?? مسابقه تنها پنج گل را به ثمر رساند و اين تيم را ترک کرد تا به هيرنوين باز گردد. جايي که قبلا توانسته بود به عنوان بازيکن حرفه‌اي معرفي شود. قوچان‌نژاد حضور در فوتبال هلند، بلژيک، انگليس، کويت و قطر را تجربه کرده است.

ماه آينده دوباره توجه‌ها به انتخابي جام جهاني در قاره آسيا باز مي‌گردد. جايي که تيم‌ها براي حضور در جام جهاني تلاش خواهند کرد. قوچان‌نژاد تلاش خواهد  کرد بتواند در کنار جهانبخش و ديگر بازيکنان ايراني تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران را به جام جهاني برساند. هر اتفاقي که پيش آيد اين براي فوتبال ايران خوب است که مهاجمان زيادي دارد که مي‌توانند در اروپا گلزني کنند.

 

ژسوس ? تا ? ماه خانه‌نشين شد

بر اساس گزارش رسانه‌هاي انگليسي گابريل ژسوس که در ديدار اخير منچسترسيتي دچار مصدوميت شد، از ناحيه متاتارسال (استخوان‌هاي کف پا) دچار آسيب‌ديدگي شده و به اين ترتيب به مدت 2 تا 3 ماه به دور از مستطيل سبز خواهد بود.گابريل ژسوس 19 ساله تا به اينجا موفق به زدن سه گل و دادن سه پاس گل شد.

 

گرت بيل سريع ترين فوتباليست دنيا

ليست 10 نفره سريع ترين بازيکنان دنيا مشخص شد که گرت بيل در صدر قرار گرفته است.  در ليست سريع ترين بازيکنان دنيا به ترتيب نام بازيکنان زير ديده مي شود:

1-  گرت بيل (رئال مادريد) 36.9 کيلومتر بر ساعت

2- اورلاندو بريو (فلامينگو) 36 کيلومتر بر ساعت

3- يورگن دام (تايگرز) 35.23 کيلومتر بر ساعت

4 - آنتونيو والنسيا (منچستريونايتد) 35.1 کيلومتر بر ساعت

5- پيره امريک اوباميانگ (دورتموند) 34.6 کيلومتر بر ساعت

6- آرون لنون (اورتون) 33.8 کيلومتر بر ساعت

7- کريستيانو رونالدو (رئال مادريد) 33.6 کيلومتر بر ساعت

8-  تئو ولکات (آرسنال) 32.7 کيلومتر بر ساعت

9- ليونل مسي (بارسلونا) 32.5 کيلومتر بر ساعت

10- وين روني (منچستريونايتد) 31.2 کيلومتر بر ساعت

 

زيدان: بيل تمرين کرده اما نمي‌توانيم ريسک کنيم

زين‌الدين زيدان سرمربي تيم فوتبال رئال مادريد درباره شانس بازي کردن بيل که از ماه نوامبر به دليل مصدوميت قوزک پايش بازي نکرده است، گفت: او تمرينات گروهي‌اش را از سر گرفته است. او دو بار در کنار ساير بازيکنان تمرين کرده است و وضعيتش خوب است. دوره ريکاوري بيل تمام شده است و بايد ببينيم که آيا مي‌توانيم او را در ترکيب قرار دهيم يا نه. بيل سه ماه خانه‌نشين بوده است پس نمي‌توانيم در مورد او ريسک کنيم.کروس آماده است. او بازيکني قوي است. من 24 بازيکن دارم که بيل هم جزو آنهاست.

 

تمجيد گري نويل از چلسي

گري نويل ستاره اسبق يونايتد گفته: وقتي بازي هاي چلسي را نگاه مي کنم به نظرم تيمي متعادل مي آيند. ترکيبي درست از آنچه مي خواهيد.در مورد نظرات مورينيو بايد بگويم احتمالا اين حرف ها از روي حسادت است. به نظرم اين حرف ها را از روي تعريف و تمجيد مي زند.زياد بازي هاي اين فصل چلسي را نگاه نکرده ام. چون من نيز فکر مي کردم آنها کسل کننده بازي مي کنند.اما چند بازي آنها را نگاه کرده ام و آنها چشم نواز بوده اند. تيمي قوي هستند وقتي نياز به قدرت دارند. آنها فوتبال خوبي بازي مي کنند.

 

 

 

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:29 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن