90/ بدون گلر پرسپوليس را برديم
شماره خبر : 137848
استقلال بعد از پيروزي با ارزش مقابل السد و سربلندي در اين ديدار حساس خود را آماده نبرد حساس ديگري مي‌کرد. آري داربي پايتخت را مي‌گوييم، ديداري که بدون شک گل سر سبد بازي هاي يک فصل است

بهنام معتمدي

استقلال بعد از  پيروزي با ارزش مقابل السد و سربلندي در اين ديدار حساس خود را آماده نبرد حساس ديگري مي‌کرد. آري داربي پايتخت را مي‌گوييم،  ديداري که بدون شک گل سر سبد بازي هاي يک فصل است. قبل از اين بازي با توجه به اينکه مهره‌‌هاي پرسپوليس اسمي‌تر بودند و در نقطه مقابل نزديک به هفتاد درصد ترکيب آبي‌پوشان را جوان هاي زير بيست و سه سال تشکيل مي‌دادند اغلب پيش‌بيني‌ برد سرخپوشان را مي‌کردند. غافل از اين که شاگردان علي منصور  تشنه  برد در داربي بوده  و براي نشان دادن توانايي هاي خود  کوه انگيزه هستند ،  اتفاقي که عملي شد و جوان‌هاي آبي‌پوش شکست تلخي را در شناسنامه سرخ‌ها ثبت کردند. در بازي عصر  يکشنبه  يکي از باتجربه‌هاي استقلال اميد ابراهيمي بود که علاوه بر رهبري هم‌تيمي هاي خود در زمين وظيفه کنترل و روحيه دادن به جوان ها را هم برعهده داشت. بعد از پايان داربي در  ميکسدزون ورزشگاه آزادي دقايقي با او همکلام شديم که مصاحبه او را مي‌خوانيد:‌

90:‌ابتدا از برد دلچسب و مهم در داربي 84 صحبت کن.

من هم مثل همه استقلالي‌ها خوشحالم. دليل اصلي خوشحالي من اول شاد شدن هواداران است ، دوم اين که جوان‌هاي ما توانستند با نشان دادن توان خود يک روز بزرگ را براي خود و نام استقلال رقم بزنند. ما در روزي پرسپوليس را شکست داديم که اغلب با توجه به بازيکنان حريف و شناخته بودن آنها برد حريف را پيش‌بيني‌ مي‌کردند، اما همه ديدند که جوان‌هاي استقلال تشنه پيروزي بودند و حتي مي‌توانستيم با گل هاي بيشتري پيروز ميدان باشيم.

90:‌بالاخره برد در داربي را هم تجربه کردي؟‌

بله . اين بازي را از ياد نخواهم برد . برد داربي در کارنامه من کم بود حالا مي‌خواهم قهرماني   با استقلال را هم تجربه کنم تا با اين تيم به اهداف خود  برسم . حالا ديگر به هيچ حريفي رحم نمي‌کنيم و مي‌رويم تا قهرماني.

90: يعني به قهرماني استقلال اميدواري؟‌

چرا که نه تا پايان فصل نه بازي مانده و هيچ تيمي از قبل برنده نيست. به اين استقلال خيلي بايد اميدوار بود.

90:‌اين روزها هافبکي 19 ساله در کنار تو بازي مي‌کند که با اين شرايط اما کاملاً پخته و باتجربه در زمين حاضر مي‌شود. منظورم اميد نورافکن است،  درباره او  صحبت کن.

به نظرم کادر فني کاملاً هوشمندانه او را از دفاع چپ به خط هافبک انتقال دادند. او اگر قدر خود را بداند روزهاي بسيار بزرگي را رقم خواهد زد و به يکي از بهترين هافبک هاي ايران تبديل مي‌شود. او از هر نظر کامل است و ديديد مقابل خط هافبک پرسپوليس همه کار کرد. او حداقل ده سال ديگر مي‌تواند بازي کند و براي رشد بيشتر زمان زيادي را در پيش دارد. او از نظر اخلاقي هم يکي از بهترين‌هاست .

90:‌بعد از اخراج رحمتي از اين که بدون دروازه‌بان بايد دقايقي بازي مي‌کرديد ، نترسيدي و فکر نمي‌کردي برد را از دست بدهيد‍؟‌

حق ما در بازي داربي برد بود که به حق واقعي خود رسيديم. علاوه بر اين وقتي رحمتي اخراج شد ديگر زماني باقي نمانده  بود . اين را هم فراموش نکنيد که جدا از نظر فني سيد مهدي از بااخلاق‌هاي فوتبال ما مي‌باشد. در صحنه درگيري با بازيکنان حريف به نظرم اخراج او سخت‌گيرانه بود. حالا ديگر آن بازي تمام شده اما از اين‌که بدون گلر پرسپوليس را برديم خوشحالم.

90:‌فصل قبل در داربي برگشت با پنالتي دروازه پرسپوليس  با باز کردي با توجه به اين که مقابل السد پنالتي خود را از دست دادي اگر در بازي  داربي هم  پنالتي مي‌شد آن را مي‌زدي؟‌

بازيکنان بزرگ جهان هم بارها شده پنالتي از دست مي‌دهند. من آن روز اگر استقلال برنده نمي‌شد خودم را نمي‌بخشيدم اما خدا را شکر ساير بچه‌ها کار من را جبران کردند. جدا از اين اگر در داربي پنالتي مي‌شد باز هم پشت توپ مي‌ايستادم و براي من پنالتي زدن به پرسپوليس ترس ندارد. دوست داشتم اين اتفاق مي‌افتاد اما نشد. البته ايرادي ندارد هم تيم برد و هم برد ما سه گل را به همراه داشت.

90:‌درباره درگيري‌هاي آخر بازي چه صحبتي داري؟‌

فشار و حساسيت بازي‌هاي بزرگ باعث مي‌شود بازيکن کنترل خود را برخي اوقات از دست داده و اين اتفاقات را شاهد باشيم اما نبايد اين موضوع را بزرگ کنيم.

90:‌به نظرت اين روند بردهاي استقلال ادامه دار است؟‌

اگر مغرور نشويم صد در صد اين اتفاق خواهد افتاد . در حال حاضر پنج بازي است حريفان خود را با شکست بدرقه کرديم. همان طور که گفتم از حالا بدون توجه به بازي هاي ساير تيم ها و فاصله امتيازي که با صدر داريم بايد به هيچ حريفي رحم نکنيم و در همه ديدارها با گرفتن سه امتياز از زمين خارج شويم. ابتداي فصل که خوب نتيجه نمي‌گرفتيم همه ما مي‌گفتيم که با توجه به تغييرات زياد و جوان شدن تيم نياز به زمان داريم اما برخي حتي پيشکسوتان ما هم دست به انتقاد زدند اما حالا متوجه شدند که حرف هاي ما بي‌دليل نبود. جلوي اين استقلال ايستادن ديگر کار سختي است.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن