90/ از اين چند ضلعي ها در فدراسيون بسکتبال زياد داريم
شماره خبر : 137474
مديرعامل باشگاه شيميدر درباره پرداخت رشوه از سوي اين باشگاه به داور گفت:پس از استعلام کتبي از فدراسيون بسکتبال در خصوص ارائه مستندات ادعايي که مطرح کرده اند، از طريق مراجع قانوني آن را پيگيري خواهيم کرد

سعيده فتحي

مديرعامل باشگاه شيميدر درباره پرداخت رشوه از سوي اين باشگاه به داور گفت:پس از استعلام کتبي از فدراسيون بسکتبال در خصوص ارائه مستندات ادعايي که مطرح کرده اند، از طريق مراجع قانوني آن را پيگيري خواهيم کرد

بعد از پايان سري رده بندي فصل گذشته ليگ برتر بسکتبال بين تيم‌هاي شهرداري اراک و شيميدر تهران رضا آذرافزا داور بين‌المللي ايران که قضاوت بازي آخر اين سري را برعهده داشت از کادر داوران فدراسيون کنار گذاشته شد. گفته مي‌شد اين داور به دليل انجام تخلف از داوري محروم شده اما کميته داوران حاضر به پاسخگويي درباره اين موضوع نشد.

آذرافزا بعد از چند ماه سکوتش در اين باره را شکست و ماجرا محروميتش را تشريح کرد. اين داور بين‌المللي با انتشار نامه‌اي خطاب به رئيس فدراسيون توضيح داد که مشحون به او تهمت دريافت رشوه و معرفي بازيکن به تيم‌ها زده و ادعا کرده سه تيم مطرح گفته‌اند با حضور آذرافزا در ليگ برتر شرکت نمي‌کنند.

محمود مشحون رئيس فدراسيون نيز در واکنش به صحبت هاي آذرافزا گفت: حرکاتي که او انجام داده، در فيلم مسابقات و قضاوت ها مشهود است. او را براي جام ملت هاي آسيا معرفي کرديم، نتوانست تست بدهد و باز در هتل ايراني ها نگهش داشتيم که تخلف هم بود.علاوه بر اين او در بازي شيميدر با اراک تصميمي گرفت که بنا به اظهار خود او در جمع داوران، اشتباه بود؛ اما اعتقادمان اين است که تعمد داشته است چون مسئوليتش در زمان اخراج بازيکن اراک اين نبود و در گزارش بعد از بازي هم تضاد داشت. من در آن بازي حضور داشتم. وقتي داوران قضاوت مي کنند، حرکات آنها به صورت مثلثي است. وقتي من در ضلعي قرار دارم و به ضلع ديگر مي روم و با دخالت در کار داور ديگر، بازيکني را ديسکاليفه (اخراج) مي کنم که به من ربطي نداشته است؛ ديگر همه چيز مشخص است. اين را در جلسه حضوري هم به او گفتم و همانطور که نوشته دست روي قرآن گذاشتم که چون تعمد داشته، ديگر اجازه قضاوت به او نمي دهم.

اما حالا اميرحسين صفرزاده مديرعامل باشگاه شيميدر تهران درباره ادعا و تاکيد محمود مشحون در خصوص پرداخت رشوه به داور مسابقه شيميدر تهران و شهرداري اراک از سوي باشگاه شيميدر گفت: اين مطلب تائيد کننده بخشي از صحبتهاي قبلي من در مورد محمود مشحون است. اين موضوع نيز بطور کامل کذب، دروغ و تهمت و افترا مي باشد که از طرف ايشان مطرح شده است و پس از استعلام کتبي از فدراسيون بسکتبال در خصوص ارائه مستندات ادعايي که مطرح کرده اند، از طريق مراجع قانوني آن را پيگيري خواهيم کرد. اتفاقا بر خلاف صحبتهاي مشحون بايستي در چنين مواقع و مواردي و مطابق قوانين قضايي کشور، به جزئيات و زندگي شخصي افراد ورود کرد تا بجاي اينکه باعث از بين رفتن آبروي افراد يا يک مجموعه و تشويش اذهان عمومي شود، باعث روشن شدن اذهان عمومي شود و مشخص شود چه کسي و با چه نيتي به ديگران تهمت مي زند و مطابق قانون با خاطي برخورد شود.

وي در ادامه گفت:ما در مملکتي اسلامي زندگي مي کنيم و به هر صورت اينطور اتهام ها، افتراها و زير سئوال بردن حيثيت افراد يا مجموعه ها احکام کيفري مربوط به خود را در پي خواهد داشت. ما اين موضوع و البته موضوعات ديگر را تا انتها و با جزئيات پيگيري خواهيم کرد و کليه نتايج نيز به جهت اعاده حيثيت و روشن شدن اذهان جامعه بسکتبال و مطابق قوانين مطبوعات و قضايي کشور در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

صفرزاده درباره ديدار با شهرداري اراک هم گفت: شيميدر در سال گذشته و امسال هشت مسابقه با تيم شهرداري اراک داشته است که هفت مسابقه آن با کمال احترام به تيم شهرداري اراک با پيروزي شيميدر همراه بوده است، البته باشگاه شهرداري اراک از مديريت خوبي بهره مي برد و ارتباط خوبي نيز بين دو باشگاه در کنار رقابت حاکم است ليکن اين مسائل حتي مي تواند ارتباط بين باشگاهها را نيز خدشه دار کند که به سود بسکتبال کشور نمي باشد. دلايل عدم سرمايه گذاري بخش خصوصي در بسکتبال مگر چه چيزهايي مي تواند باشد؟! همين جو و مسائل است، شرکت شيمي درسلف بيايد اين هزينه ها را متقبل شود و در نهايت با چنين اتهام هايي روبرو شود؟! من به عنوان يک عضو کوچک جامعه بسکتبال از مهندس هنريک درغوکاسيان بخاطر رفتارهاي فدراسيون بسکتبال عذرخواهي مي  کنم چرا که جواب اين حجم سرمايه گذاري در بسکتبال نبايد چنين رفتارهايي باشد، رفتارهاي فدراسيون بسکتبال و محمود مشحون منحصر به خودشان است وگرنه جامعه بسکتبال درک بالايي از مسائل دارند.

عضو کميته حقوقي کنفدراسيون بسکتبال آسيا افزود: آقاي مشحون از مثلث و دخالت يک ضلع در کار دو ضلع ديگر صحبت کرده اند که البته از نظر دانش داوري اصلا به آن صحنه ارتباطي ندارد و در کمال تاسف به همين راحتي آبروي افراد زيادي را زير سئوال برده اند. بهتر است ايشان از مثلث و چند ضلعي و دخالت صحبت نکنند چرا که از اين چند ضلعي ها در فدراسيون بسکتبال زياد داريم که در تمامي آنها يک ضلع (رئيس فدراسيون) اصلا اجازه نمي دهد ساير اضلاع نقشي داشته باشند و در واقع ساير نفرات فقط هستند که باشند.... ان شآلله اين ايام نيز سپري خواهد شد و بسکتبال کشور با افرادي خلاق و کاربلد که در بسکتبال کم هم نداريم ، فضايي شاداب و مبتني بر علم و شايسته سالاري را سپري خواهد کرد.

 

ارسال در: جمعه 8 بهمن ساعت 08:10 (1395/11/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن