90/ يک ميليارد و 600 ميليون پولم را به ملوان بخشيدم!
شماره خبر : 135589
داربي مازندران برگزار شد و تيم خونه به خونه توانست دو بر يک نساجي را شکست داده و به صدر جدول ليگ يک صعود کند. هر دو گل خونه به خونه را بازيکنان سابق ملوان يا بهتر بگوييم انزلي‌چي‌ها به ثمر رساندند.

علي مسعودي

داربي مازندران برگزار شد و تيم خونه به خونه توانست دو بر يک نساجي را شکست داده و به صدر جدول ليگ يک صعود کند. هر دو گل خونه به خونه را بازيکنان سابق ملوان يا بهتر بگوييم انزلي‌چي‌ها به ثمر رساندند. اتفاقا هر دومهاجم مدت‌ها بود تحت فشار بودند که گلزني در داربي آنها را احيا کرد و از اين پس راحت‌تر مي‌توانند بازي کنند. زننده گل پيروزي بخش داربي سيدجلال رافخايي مهاجم بااخلاق فوتبال ايران بودکه مدتي هم از بازيگري خداحافظي کرد و برگشت. در اين رابطه گفت‌وگوي متفاوت نود را با اين مهاجم بخوانيد:

90: فرق داربي گيلان با مازندران چه بود؟

باور کنيد هيچ فرقي با هم نداشت. همان جوي که رشت و انزلي در بازي‌ها دارد قائمشهر و بابل هم داشت و حساسيت در آن موج مي‌زد. براي من داربي مازندران تازگي نداشت و خيلي شبيه داربي گيلان بود. اتفاقا تنها چيزي که من را سورپرايز کرد همين شبيه هم بودن داربي مازندران و گيلان بود.

90: نوع زبان تماشاگران فرق کرده بود!

تا حدودي فرق مي‌کرد ولي من متوجه مي شدم چون زبان مازندراني را هم بلد هستم (مي‌خندد)

90: فحاشي‌ها نيز مثل داربي گيلان بود؟

الان اکثر ورزشگاه‌ها از اين اتفاقات رخ مي‌دهد و نمي‌شود مختص يک يا دو شهر دانست. تنها نکته مثبت بازي اين بود که ما بعد از پيروزي رفتيم به سمت هواداران نساجي و برايشان دست زديم و آنها نيز از ما استقبال کردند و برايمان دست زدند به نظر از اين لحاظ آنها مهربان‌تر هستند.

90: در مازندران هم مثل گيلان از تيم‌ها حمايت نمي‌کنند؟

تيم ما که توسط بخش خصوصي حمايت مي‌شود و برادران حسن‌زاده مالکانش هستند ولي نساجي تيم قديمي و ريشه‌داري است که خبر دارم مدت‌هاست اوضاع مالي خوبي ندارد و حمايتش نمي‌کنند. البته واقعاً اين تيم هوادار دارد و در هر شرايط از تيم حمايت مي‌کنند. تيم ما هم با اين که تازه تاسيس است ولي هر بازي طرفداران خودش را دارد و فوتبال در مازندران براي مردمان استان هنوز زنده است و فراموش نمي‌کنند. اميدواريم امسال اين استان سهميه ليگ برتر را بگيرد و شور و شوق آنها دوچندان شود.

90: ما تيتر زديم دو انزلي‌چي قاتل نساجي شد! در اين مورد حرفي نداري؟

جالب بود! من و محمد غلامي در اين بازي گل زديم که اتفاقا پاس هر دو گل را هم اميرحسين فشنگچي داد که يک زماني بازيکن ملوان بود. البته الان ما بازيکن خونه به خونه هستيم و براي اين تيم کار مي‌کنيم.

90: گلي که زدي خيلي عجيب بود چون کمتر بازيکني تصميم مي‌گيرد با پاي غيرتحصصي از زاويه موافق دروازه‌بان شوت بزند؟

تنها راه گل زدن همين بود چون زميني مي‌زدم دروازه‌بان مي‌گرفت و بهترين تصميم را گرفتم تا از زاويه بسته گل بزنم. ما در اين بازي بازگشت خوبي داشتيم و بلافاصله پس از گل آنها گل مساوي را زديم و اجازه نداديم زمان گل آنها فاصله بگيرد. البته فراموش نکنيد دروازه‌بان ما هم خوب کار کرد و دو سه موقعيت خوب را گرفت و در پيروزي تيم نقش زيادي داشت.

90: خونه به خونه کلي هم بازيکن سابق ملوان را دارد و شعبه دوم اين تيم است. چند نفر در اين تيم ملواني هستند؟

فکر کنم پنج،  شش نفري باشيم.

90: کاپيتان تيم هم يک زماني بازيکن ملوان بود. خيلي‌ها به دليل شخصيتي که حنيف عمران‌زاده دارد و او را شوخ‌طبع مي‌دانند و اعتقاد دارند نمي‌تواند کاپيتان جدي براي تيم باشد؟

اکثر بازيکنان ما بزرگ هستند و کم‌تجربه نيستند که اذيت کنند. حنيف هم واقعاً بازيکن خوبي است که رفتار دوستانه با همه دارد و هميشه شوخي هم مي‌کند. همه در اين باشگاه حد و حدودشان را مي‌دانند و کاري نمي‌کنند که مشکل پيش آيد. در تيم ما جو صميمي وجود دارد  حيف عمران‌زاده هم کارش را به راحتي انجام مي‌دهد.

90: هنوز هم فکر ملوان هستي، چقدر از اين تيم طلب داري؟

هميشه به فکر ملوان هستم و هيچ موقع ملوان را فراموش نمي‌کنم.

من حدود يک ميليارد و 600 ميليون از ملوان طلب داشتم که همه را بخشيدم و به دوستم هم گفتم تمام کارهاي مالياتي و ساير مسائل را انجام دهد تا اذيت نشوند.

90: واقعاً يک ميليارد و 600 ميليون را بخشيدي! چرا؟ تا حالا چقدر از اين تيم پول گرفتي؟

من نمي‌توانستم که از پدرم شکايت کنم. ملوان مثل خانواده‌ام مي‌ماند و آدم مي‌تواند از خانواده‌اش شکايت کند. فکر کنم مازيار زارع هم همين حدود را بخشيده و نوري هم اين کار را کرده است. من در کل فوتبالم در ملوان يک ميليارد از اين تيم نگرفته‌ام.

90: ملوان ديگرچه مي‌خواهد!

به هر حال اين اتفاق افتاده و ما همگي طلب‌هايمان را بخشيديم.

90: اين کار بسيار ارزشمند را چرا زودتر نگفتي تا حداقل عده‌اي بدانند امثال رافخايي، نوري و زارع دنبال پول از ملوان نبودند که آن برخورد نه چندان خوب با آنها شد؟

درست نبود علني‌اش کنيم ولي شما پرسيديدمن گفتم. آرامش ملوان براي ما از همه چيز حتي پول مهم‌تر است.

90: در کل برخورد خوبي با شماها نشد چون اين همه براي تيم زحمت کشيديد و ميلياردي هم بخشيديد ولي عده‌اي شرط گذاشتند که هر مربي آمد اين سه نفر نباشند!

ماها نبايد در اين مورد حرف بزنيم و بايد بگذاريم آرامش تيم حفظ شود. آينده حقانيت ما را ثابت خواهد کرد. به ما گفتند شما را نمي‌خواهيم و ما هم بدون شلوغ کاري رفتيم. و اميدوارم ملوان سربلند چون مردم اين تيم را دوست دارند و حتي الان که ليگ برتر نيست خيلي از شهرها ناراحت هستند. ملوان حس عجيبي براي فوتبال دوستان داردکه باور کنيد همين مازندران و حتي تبريز هم که بودم خيلي‌ها مي‌گفتند ملوان تيم دوم ما است و حيف است که در ليگ برتر حضور ندارد.

90: تو يک خداحافظي احساسي داشتي که قطعا خودت هم متوجه شدي اشتباه بود. در اين مورد صحبت مي‌کني؟

از نظر جرايد حرکت من احساسي بود ولي خودم فکر مي‌کنم تصميم درستي بود و بايد کنار مي‌رفتم. البته وقتي رفتم انزلي و خانواده‌ام را ديدم وحرف‌هاي آنها و دوستانم را شنيدم ديدم تصميمي که گرفتم چندان منطقي نبوده و بايد صرف‌نظر مي‌کردم. انصافا خود آقاي مرزبان هم خيلي در مسير کار من تاثير داشت و صحبت‌هايي که انجام داد باعث شد منصرف شدم. من مشورتي که گرفتم متوجه شدم بايد بازي کنم.

90: پس دوست داري دو سهميه را ملوان و خونه به خونه بگيرند؟

کاملا اينطور است و آرزوي قلبي من اين است که اين دو استان صاحب سهميه شوند چون ليگ برتر بدون نماينده شمال جذابيت ندارد.

90: در آينده نزديک يک بازي با تيم سابقت (ماشين‌سازي) در جام‌حذفي داريد. براي اين بازي انگيزه داري يا برايت عادي است؟

بازي شايد براي من متفاوت باشد ولي قرار نيست که خودم را نشان دهم و احتياجي هم ندارم از نظر فني خودم را ثابت کنم. درست است که جدايي‌ام از اين تيم متعارف بود ولي حساسيتي برايم ندارد و تلاش مي‌کنم خونه به خونه نتيجه بگيرد. البته اين را هم بگويم خودم را گول نمي‌زنم بهترين بازي‌ام را انجام خواهم داد.

90: به سمت نيمکت مي‌روي؟ از اين سئوال‌هاي تکراري پرسيدم!

من با نيمکت ماشين‌سازي رفاقت دارم و وقتي با يکي دست مردانه مي‌دهم. هيچ موقع کينه به دل نمي‌گيرم. گرچه پيش خودم از رسول خطيبي ناراحت هستم ولي هيچ موقع به کسي بي‌ادبي نکردم و نخواهم کرد.

من از سال 82-81 فوتبال حرفه‌اي را شروع کردم و هيچ موقع هم حاشيه نداشتم و پيش وجدان خودم راحت هستم.

90: با رفتن تو و دقيقي خط حمله ماشين‌سازي درست نشد بدتر هم شد!

مشکل ما گل زدن و نزدن نبود. تيم ما آن زمان نتايج بدي نگرفته بود و فکر کنم ميانه جدول بود. الان هم از تيم اطلاعاتي ندارم که نظري بدهم. فقط هواداران ماشين‌سازي را دوست دارم و اميدوارم تيمشان موفق شود.

90: راستي علي کريمي هم در تيم سمت دارد؟

من علي آقا را نديدم و نمي‌دانم سمت دارد يا نه چون تازه به اين تيم پيوسته‌ام.

90: کدام تيم قهرمان ليگ برتر مي‌شود. معمولا خوب پيش‌بيني مي‌کني؟

پرسپوليس شرايط خوبي دارد و خوب بازي مي‌کند. تراکتور هم تيم خوبي است و مربي با کارنامه‌اي هم دارد که مدعي هستند.

90: استقلال چطور؟

استقلال تازه راه افتاده و اگر تعطيلات باعث افتش نشود اين تيم هم مدعي خواهد شد.

90: راستي دو سهميه براي ليگ يک کم نيست؟

واقعاً کم است چون 18 تيم و دو تيم سهميه گرفتن کار همه را سخت کرده و نبايد اين قانون را مي‌گذاشتند که ليگ يک تنها دو سهميه داشته باشد.

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن